Севиля и Майорка започнаха с победи

Хамед с два гола за успеха над Еспаньол

Севиля и Майорка започнаха с победи в новия сезон на Примера дивисион. Двата тима надделяха с 2:1 съответно над Хетафе и Еспаньол.

За Севиля резултатът откри Фацио в 34-ата минута, а малко по-късно Алваро Негредо покачи на 2:0. Едно попадение за гостите реализира Алексис в 50-ата минута, но в крайна сметка то бе крайно недостатъчно на Хетафе да се добере поне до равенство.

Далеч по-драматичен бе двубоят Майорка – Еспаньол. Домакините поведоха във втората минута с попадение на Хамед. Малко по-късно обаче Вакасо изравни. Едва пет минути преди края на мача Хамед се разписа за втори път и донесе победата на тима си.

Севиля – Хетафе 2:1
1:0 Фазио (34), 2:0 Алваро Негредо (39-д), 2:1 Алексис (51)
18.08.12
00:00 ч.
Майорка – Еспаньол 2:1
1:0 Хемед (2), 1:1 Вакасо (6), 2:1 Хемед (85)
19.08.12
20:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Бетис (Филм+Булсатком)
Баланс: 93 мача, 35 победи за Атлетик (Билбао), 31 равенства, 27 победи за Бетис
18.08.12
20:00 ч.
Реал (Мадрид) – Валенсия (ТВ+Булсатком)
Баланс: 152 мача, 81 победи за Реал (Мадрид), 28 равенства, 43 победи за Валенсия
18.08.12
22:00 ч.
Барселона – Реал Сосиедад (ТВ+Булсатком)
Баланс: 129 мача, 71 победи за Барселона, 30 равенства, 28 победи за Реал Сосиедад
18.08.12
00:00 ч.
Леванте – Атлетико (Мадрид) (ТВ+Булсатком)
Баланс: 12 мача, 3 победи за Леванте, 1 равенство, 8 победи за Атлетико (Мадрид)