Уникален мач и 5 гола на „Етихад”

Снимка: ЕРА / БГ НЕС

Манчестър Сити показа шампионски характер още в първия двубой от защитата на титлата си в Англия. „Гражданите” се наложиха с 3:2 над новака Саутхемптън, като в средата на втората част изоставаха в резултата с 1:2. Точни за Сити бяха Тевес, Джеко и Насри, а за „светците” се разписаха резервите Ламбърт и Дейвис,topsport.bg

Още в самото начало на срещата пък Давид Силва пропусна да се разпише от дузпа, а по-късно удари и греда. Като цяло двубоят бе изключително зрелищен и напомни леко за последния кръг от миналия сезон, когато Сити стана шампион след подобен обрат – от 1:2 до 3:2 срещу КПР. Тогава обаче победният гол падна в 94-ата минута.

Феновете на „Етихад” се смълчаха още в 7-ата минута, като причина за това не бе гол във вратата на Сити, а тежка контузия, която получи голмайсторът на тима за изминалия сезон – Серхио Агуеро. При едно съприкосновение с противников играч Агуеро се свлече на земята, а гримасите му показваха, че изпитва сериозно болка. След като лежа около 5 минути, нисичкият аржентинец напусна терена на носилка, а на негово място се появи Един Джеко.

След точно четвърт час игра домакините получиха право да изпълнят дузпа. При една от първите си по-продължителни атаки, Давид Силва подаде към Тевес, който финтира бранител на „светците”, след което бе повален на земята. Зад топката застана Силва, който обаче би повече от несериозно и вратарят на гостите спаси без проблем. Ужасяващо изпълнение на испанския национал, ужасяващо!

Пропускът от бялата точка явно смути домакините, които в следващите минути владееха топката, но нямаха идея как да се справят с отбраната на Саутхемптън.

И когато полувремето вървеше към края си, шампионите на Англия нанесоха своя удар. В 40-ата минута Самир Насри изведе Тевес в полето, нападателят овладя топката и моментално шутира в близкия ъгъл, като успя да хване неподготвен стража на съперника – 1:0. При повторенията обаче се видя, че аржентинецът е бил в положение на засада, макар и тънка.

Още в началото на второто полувреме домакините бяха близо до втори гол. Насри намери Джеко на 2-3 метра пред вратата, но босненецът не успя да нанесе удар. В 52-ата минута упражнението се повтори – Туре изведе брилянтно Клиши, но защитникът се изложи със завършващия удар.

В 55-ата минута нова отлична атака на „гражданите” завърши с удар в гредата, дело на Давид Силва.

В 57-ата минута, при една от редките си атаки Саутхемптън стигна до изравнителен гол. Появилият се преди секунди на терена таран – Ники Ламбърт се разписа с много точен удар от 15-ина метра, като не остави никакъв шанс за реакция на Джо Харт.

Кошмарът за Сити обаче тепърва предстоеше. В 68-ата минута друга резерва – Стивън Дейвис направи резултата 1:2, след като завърши точно брилянтна контраатака на „светците”!

Напълно очаквано в следващите минути Манчестър Сити наложи зверски натиск, който моментално даде резултата. Един Джеко се разписа за 2:2 в 72-ата минута, а малко по-късно Самир Насри с удар от 10-ина метра вкара за 3:2. Какъв обрат само! До края Сити се прибра в половината си и не допусна нови голове, с което си гарантира 3-те точки.

МАНЧЕСТЪР СИТИ – САУТХЕМПТЪН 3:2

0:0 Давид Силва (16′-пропусната дузпа)

1:0 Карлос Тевес (40′)

1:1 Рики Ламбърт (57′)

1:2 Стивън Дейвис (68′)

2:2 Един Джеко (72′)

3:2 Самир Насри (80′)

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Сабалета, Компани, Лескът, Клиши, Яя Туре, Родуел, Давид Силва (72′ Балотели), Насри, Тевес (87′ Коларов), Агуеро (14′ Джеко)

САУТХЕМПТЪН: Дейвис, Клайн, Хоойвелт, Фонте, Фокс, Шнайдерлин, Уорд-Проус (65′ Дейвис), Лалана, Пънчън (86′ Шарп), Родригес (55′ Ламбърт), Жули.