Левски оскуба надъханите канарчета (+СНИМКИ)

Левски постигна втора поредна победа в „А” група. „Сините” надиграха пловдивския Ботев с 3:1 като домакини в среща от 2-ия кръг на „А” група. Головете за тях вкараха вездесъщият Симеон Райков (2) и Станислав Ангелов. За Ботев се разписа Артур.novsport.com
Пред повече от 10 000 зрители на „Герена” Левски демонстрира голямо желание от първата минута и набързо поведе с 2:0 до 22-ата с два гола на крилото Райков, вторият особено красив. Три минути преди почивката Ботев върна един гол, а след подновяването на играта тресна и две греди, но Станислав Ангелов като истински капитан сложи точка на спора в 78-ата минута, а Прохазка, който игра силно отдясно, също намери рамката с параболичен удар.
Левски започна вихрено мача. Сините отправиха няколко опасни шута, но без резултат. В 8-ата минута Везалов се извиси над всички и засече с глава едно от центриранията на Райков отляво, но не намери очертанията на вратата. Ботев също показа зъби със скоростни атаки по фланговете, но защитата в синьо се справи.
Настървеността на домакините даде резултат в 15-ата минута. Тогава Марсиньо изведе Райков сам срещу вратаря. Крилото с едно докосване прати топката в мрежата зад Шеткус.
Попадението даде криле на „сините”, които само 7 минути по-късно удвоиха своята преднина. 2:0 направи Райков със страхотен шут с левачката под гредата извън наказателното поле. Топката стигна до него, след като Шеткус изби тежък шут на Гаджев. Вратарят още не се бе изправил, когато трябваше да реагира на нов удар, но така и не успя да го направи.
Двата отбора си размениха няколко удара преди в 33-ата минута Неделев да изведе Иршак сам срещу вратаря. Останал очи в очи с Пламен Илиев вътрешният полузащитник стреля над вратата, пропускайки уникална възможност да намали изоставането на своите.
В 39-ата минута Левски осъществи още една добра атака. След разбъркване в наказателното поле, получило се след центриране по земя на Мулдер отдясно, топката стигна до Райков. Крилото обаче пропусна да оформи своя хеттрик, след като ударът му бе блокиран.
В 42-ата минута Ботев намали резултата. Артур се възползва от невнимание в синята отбрана при центриране на Костов отдясно и отблизо направи 1:2.
Полувремето завърши с положение за Левски, пропуснато от Марсиньо. Бразилецът бе изведен сам срещу вратаря, но си поведе дълго топката и Шеткус улови.
На почивката треньорът на гостите Ферарио Спасов направи две смени. На местата на Неделев и Костов влязоха Дяков и Огнянов.
В 48-ата минута Иван Цветков тресна гредата, след като изпълни отлично свободен удар, но няколко сантиметра вляво го лишиха от изравнителен гол.
След добър удар на Гаджев, излязъл в аут, Ботев тресна втора греда. В 59-ата минута Вандер стреля от границата на пеналта и този път лявата греда на Пламен Илиев бе уцелена.
В тези минути изглеждаше, че Левски контролира играта, но Ботев много умело дебнеше на контраатака и на практика бе по-опасният тим.
Страстите се нажежиха, след като Мариян Огнянов опита да си изпроси дузпа в 73-ата минута, но реферът Ристосков беше категоричен, че нарушение няма. Треньорът на гостите Ферарио Спасов изравни бурни претенции, за което бе предупреден устно от Ристосков.
Така се стигна до 78-ата минута, когато Левски сложи точка на спора с трети гол. Попадението на успокоението вкара Станислав Ангелов. В наказателното поле той бе изведен между двама бранители от Базил де Карвальо и с удар в обратния ъгъл направи 3:1.
Така Левски събра 6 точки в своя актив, а Ботев остана със своите 3 след класическия успех над Славия в първия кръг.

Ферарио Спасов

90+3′ Край на мача Край на мача!
90+3′ Пропуск на Прохазка в заключителните минути
90′ 3 минути добавено време
82′ Греда Прохазка направи нещо между центриране и удар отдясно, топката кацна на напречната греда
80′ Смяна за състезател влизащ в игра Йовов влиза
80′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна и в състава на Левски. Везалов излиза
80′ Смяна за състезател влизащ в игра Атанасов влиза
80′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Ботев. Вандер излиза
79′ Жълт картон Жълт картон за Рамос
78′ Гол ГОЛ за Левски – 3:1! Станислав Ангелов бе изведен от Де Карвальо в наказателното поле между двама защитници и с удар по земя в обратния ъгъл отбеляза гола на успокоението
77′ Жълт картон Жълт картон за Станислав Ангелов
74′ Ферарио Спасов протестира бурно срещу съдийството и получава устна забележка от Ристосков
73′ Огнянов се пльосна в пеналтерията, просейки си дузпа, но Ристосков беше безкомпромисен в решението си, че нарушение няма
72′ Смяна за състезател влизащ в игра Башлиев влиза
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в състава на Левски. Мулдер излиза, изглежда принудително
70′ Bнимание Страхотно меле в наказателното поле на Ботев завършва с удар на Рамос извън пеналта, който рикошира и излезе в ъглов удар
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Рамос влиза
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Левски. Райков излиза
65′ Bнимание Положение за Ботев! Иван Цветков излезе на стрелкова позиция в наказателното поле, но бе застигнат от бранителите в синьо. Все пак нападателят успя да върне към Дяков, който комбинира с Огнянов вдясно. Последвалият удар на халфа бе блокиран
64′ Bнимание Внимание: Де Карвальо засече центриране на Гаджев и с глава стреля към десния ъгъл, но Шеткус със сетни усилия изби
59′ Удар Втора греда за Ботев! Вандер разтресе левия страничен стълб с фалцов шут от границата на пеналта
56′ Удар Параболичен шут на Гаджев от границата на пеналтерията минава над вратата на Ботев
53′ Удар Рикоширала топка в наказателното поле стигна до Марсиньо, който беше непокрит в наказателното поле. Ударът му обаче бе блокиран от защитата в жълто-черно и корнер за сините
51′ Удар Шут на Де Карвальо в наказателното поле минава над вратата. Разочарование у феновете на Левски
49′ Bнимание Извеждащ пас за Дяков в пеналта на Левски, Пламен Илиев обаче излиза предвидливо и лови
48′ Греда Греда за Ботев! Иван Цветков изпълни фалцово свободен удар, топката срещна левия страничен стълб, Пламен Илиев не мръдна
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Дяков влиза
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Костов излиза
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Огнянов влиза
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Две смени в състава на Ботев на почивката. Неделев излиза
46′ Марсиньо стреля с глава, Грънчаров избива в ъглов удар. След изпълнението Шеткус боксира далеч от вратата
46′ Начало на мача Начало на втората част
45+1′ Край на мача Край на първата част
45+1′ Центриране Везалов едва не си отбеляза автогол при центриране от дълбочина от фаул, но преди това реферът е видял нарушение
45′ 1 минута добавено време
45′ Bнимание Внимание: Станислав Ангелов изведе в коридор Марсиньо абсолютно сам срещу вратаря, но бразилецът си поведе дълго топката и Шеткус лови
42′ Гол ГОЛ за Ботев – 1:2! Артур се възползва от прострелно центриране отдясно след грешка на Везалов и отблизо реализира с левия крак. Асистенцията бе на Костов
41′ Засада Шут на Иршак, право в стената
40′ Иван Цветков е фаулиран пред наказателното поле, леко вляво. Фаул за Ботев
39′ Bнимание Внимание: Мулдер проби отдясно, центрира прострелно във вратарското поле, където Прохазка опита да чукне топката с пета, но не я уцели. Топката стигна до Райков, който стреля, но защитник блокира
35′ Удар Страхотен шут на Де Карвальо от фронтална позиция извън наказателното поле минава на около половин метър от сглобката
33′ Bнимание Внимание: Неделев изведе Иршак сам срещу вратаря, халфът на Ботев от фронтална позиция и останал очи в очи с Пламен Илиев профука ситуацията, пращайки топката над вратата
33′ Отворен е нов блок от сектор Г, където се настаниха останалите фенове на Ботев, влезли по-късно
31′ Удар Станислав Ангелов изведе в коридор Райков пред наказателното поле. Крилото малко се замота и пропусна момента на изненадата. В крайна сметка стреля, но над вратата
30′ Удар Шут от движение на Мулдер извън наказателното поле прехвърча високо над вратата
29′ Удар Фалцов шут на Неделев, насочен към десния ъгъл на вратата. Пламен Илиев се хвърля и лови
28′ Вандер проби през защитата на Левски и бе фаулиран от Станислав Ангелов. Прехвърчаха искри между двамата, но реферът охлади страстите. Фаул за Ботев, дистанцията е около 30 метра
25′ Жълт картон Жълт картон за Иршак
22′ Гол Уникален гол на Райков – 2:0 за Левски! Страховит шут на Гаджев пред наказателното поле бе спасен от Шеткус, топката отиде у Райков, който от движение с шут с левия крак под гредата извън пеналта препарира стража на гостите!
19′ Везалов върна рисковано една топка към Пл. Илиев, там дебнеше Станислав Костов, който все пак бе изпреварен от вратаря, но въпреки това използва съприкосновението и се строполи артистично. Без реакция от страна на съдията
17′ Центриране Прохазка прави финтове по дясното крило, но центрирането му е неточно – удар от вратата на Ботев
15′ Гол ГОЛ за Левски! 1:0 прави Симеон Райков. Крилото бе изведен в наказателното поле от Марсиньо в коридор и останал очи в очи с Шеткус с едно докосване прати топката в мрежата
12′ Удар Мощен шут на Райков от дистанция – аут
11′ Удар Цветков центрира остро отляво вътре в полето на Левски, Костов не успя да се откъсне от Ели и ударът му от вратарското поле беше неточен
9′ Центриране Продължителна атака на Ботев. Топката бе прехвърлена от единия фланг на другия. Последва центриране на Енрике, Ели изби с глава
8′ Bнимание Внимание: Райков центрира добре на дузпата, откъдето Везалов засече опасно с глава, топката минава встрани от вратата
8′ Нов корнер за Левски след намеса на Караславов срещу Де Карвальо при нова синя акция
7′ Удар След поредно центриране в пеналта на Ботев топката бе избита пред дъгата на наказателното поле. Везалов се включи и би от движение, но далеч от вратата в аут
6′ Центриране Центриране на Старокин отляво, Грънчаров чисти с глава в тъч
5′ Удар Мулдер опита с далечен шут да обстрелва вратата на Ботев, над вратата за негово съжаление
4′ Удар Опасен шут на Марсиньо от фронтална позиция, Шеткус избива. Левски упражнява натиск
3′ Центриране След късото изпълнение на ъгловия удар Гаджев центрира балонно до другия фланг, защитата на Ботев се справи в крайна сметка
3′ Атака на Левски по левия фланг. Райков опита да центрира, но пасът бе блокиран и ъглов удар за Левски
2′ Удар Ножичен удар на Прохазка от границата на наказателното поле в аут. Първи шут към една от двете врати
1′ Начало на мача Начало на мача!
0′ Двата отбора вече са на терена. Около 5000 зрители ги приветстват
0′ На ‘Герена’ секторът за гости е изпълнен почти до краен предел. Около 2500 са феновете от Пловдив. Те изглеждат повече от левскарите, които са разпръснати по секторите, но и голяма е бройката им извън стадиона
0′ Плъзна слух, че агитки на двата отбора са се сбили преди мача в близост до Военно-историческия музей, като левскарите били с метални прътове.
0′ Двата отбора излизат за традиционната загрявка. Отборът на Левски беше посрещнат с викове “говеда”, след което последваха бурни освирквания от страна на “сините” фенове
0′ Около 1500 до момента са феновете от Пловдив. Те превъзхождат по численост привържениците на домакините