Арда изхвърли ЦСКА 1948 от турнира за Купата (видео+галерия)

Арда спечели с 1:0 гостуването си на ЦСКА 1948 и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България. Единственото попадение реализира Спас Делев в 55-ата минута.SPORAL.BG

59ЦСКА 1948 - Арда (Кърджали)

Наставникът на домакините Красимир Петров предприе известни промени в сравнение с 11-те, които започваха в предишните мачове. На пейката останаха Георги Русев, Димитър Митков и Лазар Марин за сметка на Васил Шопов, Ангел Бастунов и Димитър Пиргов.

Първата опасност бе пред вратата на гостите. Александър Александров центрира отдясно към Бастунов в 8-ата минута, който реализира с глава, но реферите отмениха попадението поради спорна засада.

Малко по-късно, в 12-ата минута, червените отново застрашиха гостуващата врата. Чочев стреля с глава, но Караджов демонстрира рефлекс и изби в корнер. Арда отговори с бомбен шут на Иван Тилев от 25 метра в 36-ата минута, който Наумов изби.

Втората част започна с атака на домакините. В 46-ата минута Серкан Юсеин овладя пред наказателното поле на гостите, финтира противников футболист и стреля с десния крак по земя, но Караджов улови.

Първи до гол обаче стигнаха гостите от Кърджали. Това стана в 55-ата минута, когато Тонислав Йорданов центрира отляво към задната греда, където Лясков изпусна Делев и нападателят на Арда стреля с глава, а след недобра намеса на Наумов топката се озова в неговата мрежа.

Червените опитаха да наложат натиск и Серкан отправи два удара в 80-ата и 82-ата минута, но Караджов спаси. От своя страна Арда можеше да реши всичко в своя полза в 84-ата минута, когато Коконов изведе Георги Атанасов сам срещу Наумов, но вратарят на домакините изби в корнер шута на нападателя.

65ЦСКА 1948 - Арда (Кърджали)

До края на двубоя футболистите на ЦСКА 1948 опитаха да сътворят нещо по-интересно с центрира от почти всяка точка в половината на сините, но Арда демонстрира стабилна и организирана игра в защита и се справи с тях без особени трудности.

ЦСКА 1948 – АРДА 0:1

0:1 Спас Делев 55

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Ал. Александров, 21. Василев, 3. Пиргов, 4. Марин, 18. Чочев, 26. Серкан, 11. Д. Александров, 10. Шопов, 33. Иванов, 20. Бастунов

АРДА12. Караджов, 8. Желев, 9. Делев, 17. Коконов, 20. Лозев, 24. Петков, 27. Мартинов, 33. Тилев, 71. Крумов, 80. Котев, 98. Йорданов