Лудогорец срази Берое и оглави класирането в “А” група

Българският шампион Лудогорец победи с 3:1 Берое в мач от втория кръг на родната „А” група. Novsport.com проследи мача, благодарение на Берое Онлайн. Срещата се игра на стадион „Лудогорец Арена” в Разград, а домакините успяха да спечелят трите точки, след като се представиха по-добре от своя съперник.novsport.com

Първото по-интересно положение в мача дойде в 9-ата минута. Иван Стоянов намери успоредно на голлинията Емил Гъргоров, който се опита да прати кълбото в мрежата на гостите, но Иво Иванов блокира изстрела и топката излезе в ъглов удар.

Малко преди средата на първата част двата тима имаха по една голова ситуация, но ударът на Елио Мартинс бе спасен от Иван Чворович, а след изстрела на Иван Стоянов, кълбото премина над напречната греда.

Лудогорец излезе с гол напред в 29-ата минута. Автор на първото попадение за домакините бе Александър Барт, който с глава успя да прати кълбото в мрежата на гостите. В 35-ата минута пък разградчани вече водеха с 2:0, след като Иван Стоянов прати с глава топката във вратата на Кирил Акалски. До почивката нямаше нови голове и след 45 минути игра Лудогорец водеше на Берое с 2:0.

В началото на второто полувреме Берое имаше няколко добри голови възможности, но на два пъти Антонио Ливраменто се отчете с пропуски, а Елио Мартинс също не успя да оползотвори открилата се пред него в 51-ата минута ситуация.

Последваха две добри положения за Лудогорец – Мирослав Иванов и Емил Гъргоров обаче не успяха да реализират открилите се пред тях голови положения. Така се стигна до 63-ата минута, когато Берое намали на 1:2. Автор на гола за гостите бе Елио Мартинс. В 72-ата минута Педро Еуженио стреля хубаво, а кълбото премина много близко покрай вратата.

В 83-ата минута Елиаш Алвеш да Силва остави тима си с човек по-малко, след като получи директен червен картон, а две минути след това Иво Иванов си отбеляза автогол и по този начин резултатът стана 3:1 в полза на Лудогорец. До края на двубоя не паднаха нови голове и така българският шампион спечели срещата с 3:1.

След победата Лудогорец вече има актив от 6 точки и се намира на 1-ото място в подреждането. Берое е с 3 пункта на 5-ото място.

Ивко Ганчев

90+3′ Край на мача Край на мача. Лудогорец печели срещу Берое с 3:1.
90′ Три минути продължение на мача.
89′ Смяна за състезател влизащ в игра Козмин Моци влиза в игра.
89′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Лудогорец. Гулдан напуска.
87′ Жълт картон Жълт картон за Светослав Дяков за нарушение.
85′ Автогол 3:1 за Лудогорец! Иво Иванов си отбелязва автогол и тимът му вече губи с 1:3 от Лудогорец
84′ Смяна за състезател влизащ в игра Родолфо се появява на терена за Берое.
84′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Берое. Давид Каядо напуска.
83′ Червен картон Елиаш Алвеш да Силва получава директен червен картон.
78′ Жълт картон Жълт картон за Стефан Велев.
74′ Смяна за състезател влизащ в игра Кишада се появява в игра за Лудогорец.
74′ Смяна за състезател излизащ от игра Жуниор Кайсара е заменен.
72′ Смяна за състезател влизащ в игра Стефан Велев се появява на терена.
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Тодор Христов напуска игра.
72′ Удар Педро Еуженио стреля хубаво, а кълбото премина много близко покрай вратата.
65′ Смяна за състезател влизащ в игра Франк Гуела се появява на терена.
65′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Лудогорец. Излиза Мирослав Иванов.
63′ Гол ГОООООЛ! Берое намалява изоставането си на 1:2. Автор на попадението е Елио Мартинс, който отбеляза за Берое.
61′ Удар Две добри възможности за Лудогорец в последните минути. Мирослав Иванов и Емил Гъргоров обаче не успяха да реализират открилите се пред тях голови възможности.
57′ Смяна за състезател влизащ в игра Георги Андонов заменя Ливраменто.
57′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Берое. Антонио Ливраменто напуска терена.
55′ Удар Кайсара стреля отблизо, но Иво Иванов успя да блокира и топката излезе в корнер.
51′ Удар Удар на Елио Мартинс към вратата на Лудогорец, кълбото преминава на сантиметри покрай вратата.
50′ Удар Удар на Антонио Ливраменто, Чворович първо не успя да се намеси по най-добрия начин и изпусна топката, но после поправи грешката си и улови кълбото.
49′ Удар Давид Каядо намери Антонио Ливраменто, който нанесе страхотен изстрел към Иван Чворович. Вратарят на домакините обаче успя да избие кълбото в корнер.
46′ Начало на второто полувреме.
45′ Край на първото полувреме. На почивката на мача Лудогорец води на Берое с 2:0.
44′ Удар Педро Еуженио стреля силно от пряк свободен удар в полза на Берое, но кълбото не попадна в очертанията на вратата.
43′ Центриране Гъргоров центрира кълбото от фаул, а Барт успя да го засече с глава, но не уцели вратата.
41′ Удар Елио Мартинс стреля към вратата на Чворович, но кълбото преминава над напречната греда.
35′ Гол ГОООООЛ! 2:0 за Лудогорец! Иван Стоянов с глава праща кълбото в мрежата на Берое, правейки резултата 2:0 в полза на домакините.
29′ Гол ГООООЛ! Лудогорец повежда с 1:0! Автор на попадението за домакините е Александър Барт, който с глава успя да прати кълбото в мрежата на гостите.
25′ Жълт картон Елиаш Алвеш да Силва получава жълт картон за нарушение срещу противников играч.
23′ Удар Иван Стоянов нанесе изстрел към Кирил Акалски, но кълбото премина над вратата.
19′ Удар Тодор Христов центрира кълбото в наказателното поле, където Кайсара успя да я изчисти, но тя попадна в Давид Каядо, който намери Мартинс. Той нанесе удар към вратата на домакините, но Чворович спаси.
17′ Жълт картон Педро Еуженио от Берое е официално предупреден с жълт картон за грубо нарушение.
9′ Bнимание Иван Стоянов намери успоредно на голлинията Емил Гъргоров, който се опита да прати кълбото в мрежата на гостите, но Иво Иванов блокира изстрела и топката излезе в ъглов удар.
6′ По-активно начало на срещата за домакините от Лудогорец.
1′ Начало на мача Начало на мача!