ЦСКА 1948 се върна в топ 6, бивш човек на Гриша Ганчев води “червените”

ЦСКА 1948 надви Ботев (Враца) с 1:0 в първата неделна среща от кръга в efbet Лига. Гола за “червените” реализира Галин Иванов от дузпа в 76-ата минута. Така “червените” се завърнаха в челната шестица, измествайки Черно море. Вчера “моряците” не успяха да надвият Монтана на “Огоста”. Отборът на ЦСКА 1948 беше воден от бившия полузащитник на Литекс Атанас Борносузов, който беше в щаба на освободения преди дни Красимир Петров. Веселин Великов пък дебютира начело на врачани в шампионата.SPORTAL.BG

51ЦСКА 1948 - Ботев (Враца)

В шестата минута се създаде първата опасност пред една от двете врата. Мартин Николов от гостите се размина с автогол, при опит да изчисти след центриране отляво. След последвалия корнер нападател на “червените” не успя да намери мрежата от непосредствена близост.

В 13-ата минута Даниел Генов опита центриране отдясно, но топката се насочи към рамката на Даниел Наумов. Националният страж обаче следеше ситуацията и отби с една ръка. Веднага след това Денислав Александров проби добре по фланга и подаде на Галин Иванов, но волето на капитана на ЦСКА 1948 излезе в аут.

В 25-ата минута Галин Иванов пробва мерника си от фаул, но топката беше избита от вратаря на гостите Красимир Костов. Малко по-късно Ивайло Чочев прати снаряд към вратата на Ботев, но не сполучи.

В началото на второто полувреме футболистите в червено поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Аласан Ндиайе, но реферът Волен Чинков прецени, че французинът е играл без умисъл.

В 71-ата минута ЦСКА 1948 извади късмет, когато удар на Петър Генчев се отби в гредата. Така Ботев (Враца) пропусна най-чистото положение до този момент в мача.

В 76-ата минута домакините поведоха в резултатa. Волен Чинков отсъди дузпа, която капитанът на “червените” Галин Иванов превърна в гол със силен изстрел – 1:0 за тима от София!

77ЦСКА 1948 - Ботев (Враца)

Това се оказа достатъчно за ЦСКА 1948 да се поздрави с успех в този неособено интересен двубой. Ботев пък регистрира поредна загуба и продължава да се намира в непосредствена близост до последното място.

ЦСКА 1948 1:0 Ботев (Вр)

1:0 Галин Иванов (76 – дузпа)

Стартовите състави:

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Ал. Александров, 21. Василев, 3. Пиргов, 24. Марин, 26. Юсеин, 10. Чочев, 33. Г. Иванов, 70. Русев, 11. Д. Александров, 20. Бастунов.

Ботев (Вр): 33. Костов, 81. Зехиров, 37. Керчев, 5. Ничев, 77. Николов, 6. Гаджев, 24. Ндиайе, 9. Генов, 10. Атанасов, 17. Ивайлов, 30. Домовчийски.