Берое победи ЦСКА в мач №471 на Херо в елита, Камбуров е на 3 гола от Петър Жеков

Берое победи ЦСКА с 1:0 в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Мартин Камбуров от дузпа. Това бе негов гол №250 в елита и той вече е само на три от рекорда на Петър Жеков.DSPORT.BG

Треньорът на Берое Димитър Димитров пък счупи рекорда за най-много мачове, като наставник в родния елит. Херо вече има на сметката си 471 двубоя. По този начин той задмина легендата Георги Василев – Гочето, който е с 470.

След победата Берое събра 36 точки и заема петото място – на 2 от четвъртия Арда. ЦСКА пък са трети с 43, колкото има и втория Локомотив Пд. Лидер е Лудогорец с 52.

Берое – ЦСКА 1:0
Голмайстори: 1:0 Мартин Камбуров 86′
Жълти картони: Георги Ангелов, Илиас Хасани (Б), Петър Занев, Жорди Кайседо, Иван Турицов (Ц)
Червени картони:

Треньорът на “червените” Бруно Акрапович направи шест промени в стартовия състав в сравнение с мача за Купата на България с Ботев Враца. Извън стартовите единадесет останаха Юрген Матей, Тибо Вион, Брадли Мазику, Тиаго Родригес, Георги Йомов и Джером Синклер. На тяхно място са Петър Занев, Иван Турицов, Греъм Кери, Амос Юга, Адалберто Пеняранда и Бисмарк Чарлс.

Берое създаде първото по-сериозно положение в мача. Гаюс Макута стреля много силно от границата на наказателното поле. Густаво Бусато обаче бе много добре пласиран и боксира.

В следващите минути домакините опитваха да задържат повече топката и да нападат постепенно, но така и не застрашиха вратата на ЦСКА. Столичани от своя страна отговориха с две добри атаки, които обаче бяха српяни заради засада.

Четвърт час след началото на срещата Густаво Бусато допусна неприятна грешка, като се опита да улови топката след извеждащо подаване в наказателното му поле, но я изпусна. За негов късмет тя не попдна на крак на съперников футболист.

В 17-ата минута “червените” направиха добра атака, като Греъм Кери нахлу в пеналта на домакините и опита подаване към свой съотборник, но бранител на Берое се намеси отлично и изчисти.

ЦСКА пропусна да поведе в резултата в 19-ата минута. “Червените” получиха право да изпълнят фаул пред наказателното поле. Зад топката застана Греъм Кери, който стреля много опасно, но Генадий Ганев успя да избие. Топката обаче попадна на главата на Пламен Гълъбов, който обаче не намери очертанията на вратата.

В средата на първото полувреме гостите отново застрашиха вратата на Берое. Амос Юга открадна една топка и подаде на Жорди Кайседо. Нападателят напредна добре и опита да върне към свой съотборник, но доста неточно.

В 37-ата минута ЦСКА пропусна отлична възможност да отбележи. Пеняранда открадна една топка в центъра на терена и подаде на Амос Юга. Халфът напредна опасно и се получи ситуация четирима на трима в полза на “червените”. Юга опита да намери Бисмарк Чарлс, но защитник на Берое с чист шпагат успя да избие.

Малко по-късно Гаюс Макута отново демострира силния си удар, след като стреля от фаул от сериозна дистанция, но Бусато отново бе на мястото си и боксира.

В 43-ата минута Берое организира поредна опасна атака. Макута изведе Стив Фуртадо по дясното крило. Фланговият футболист центрира на далечната греда, където Джунейт Али не успя да насочи топката към вратата на Бусато.

Началните минути на втората част бяха доста опспорвани, като играта бе доста накъсана и рядко се стигаше до нещо по-интересно на терена.

В 61-ата минута Густаво Бусато можеше да допусне сериозна грешка, след като излезе неразчетено да боксира едно центриране в наказателното поле, но защитник на ЦСКА успя да изчисти.

Пет минути по-късно Греъм Кери стреля опасно от фаул пред наказателното поле, но Генадий Ганев успя да избие в корнер.

Гаюс Макута пробва да застраши Густаво Бусато в 71-ата минута, когато стреля силно от фаул, но Бусато улови. В ответната атака ЦСКА бе близо до попадение. Тиаго Родригес се озова на добра позиция пред наказателното поле и пробва удар, който бе отразен от Генадий Ганев.

Гостите пропуснаха страхотна възможност за попадение в 75-ата минута. Енрике Рафаел центрира в наказателното поле, където няколко футболисти се разминаха с топката и тя попадна на крака на Жорди Кайседо. Еквадорският нападател стреля много силно, но над напречната греда.

В 81-ата минута Берое създаде добро положение пред вратата на гостите. Гаюс Макута навлезе в наказателното поле на “червените”, но се засуети. В крайна сметка той опита удар, който срещна тялото на играч на ЦСКА.

Само шест минути по-късно старозагорци получиха право да изпълнят дузпа. Алиун Фал бе изведен сам срещу Бусато. Вратарят влезе в краката на нападателя и съдията Драгомир Драганов посочи бялата точка. Зад топката застана Мартин Камбуров, който не сгреши и направи резултата 1:0.

Във втората минута на даденото от съдията продължение ЦСКА стигна до изравнителен гол. След центриране от корнер се получи разбъркване в наказателното поле и топката стигна до Петър Занев. Опитният футболист я прати в мрежата на Генадий Ганев, но се оказа, че е бил в засада и попадението не бе зачетено.

В 94-ата минута. Тиаго бе изведен добре от Мено Кох. Португалецът стреля, но вратарят на домакините изби в корнер. След ъгловия удар се получи сериозно разбъркване в наказателното поле, което обаче не доведе до нищо.

Състави

Берое: 33. Генадий Ганев, 2. Джунейт Али, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 18. Илиас Хасани, 20. Стив Фуртадо, 22. Октавио (57 – 17. Ибрахима Конте), 25. Георги Ангелов, 91. Мартин Камбуров – к
Резерви: 1. Християн Василев, 7. Димо Бакалов, 9. Кукула, 17. Ибрахима Конте, 21. Кийлън Лебон, 73. Иван Минчев, 94. Илиян Стефанов
Треньор: Димитър Димитров

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 28. Пламен Гълъбов, 4. Мено Кох, 11. Петър Занев – к, 3. Жеферсон Телес, 21. Амос Юга, 19. Иван Турицов, 8. Греъм Кери, 9. Адалберто Пеняранда (68 – 20. Тиаго Родригес), 17. Бисмарк Чарлс (57 – 7. Енрике Рафаел), 30. Жорди Кайседо
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей, 7. Енрике Рафаел, 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго Родригес, 24. Джером Синклер, 27. Мартин Смоленски
Треньор: Бруно Акрапович

Съдия: Драгомир Драганов