Левски излъга Славия в снега

Левски победи минимално Славия с 1:0 на заснежения терен на “Георги Аспарухов”. Единственото попадение в срещата падна в 85-ата минута, а негов автор стана Найджъл Робърта.

Със спечелените три точки тимът на Славиша Стоянович вече има актив от 27 на осмото място. Славия от своя страна е 12-и с 19 точки. DSPORT.BG

В 1-ата минута Рангелов стреля от дистанция, но над вратата на Микулич. В третата минути Славия атакува отляво, Ради Кирилов стреля получи се рикошет, но Микулич се справи. Секунди след това Левски тръгна в атака, но Найджъл Робърта бе спрян от Светослав Вуцов, и то извън наказателното поле. Всички футболисти на Левски реагираха бурно, но съдията не свири нарушение. Робърта остана на земята, но малко след това се изправи и продължи двубоя.

В 7-ата минута Робърта подаде към Мартин Петков, който отправи шут към вратата на Вуцов, но младият вратар на “белите” плонжира и спаси. В 8-ата минута Здравко Димитров уцели страничния стълб на вратата на Славия.

В 18-ата минута Антовски центрира в наказателното поле, но защитата на Левски изпрати топката в корнер. Ъгловият удар бе изпълнен от Владислав Узунов, но “сините” се справиха. Минута по-късно Емил Стоев стреля по тревата, но топката мина от външната страна на мрежата.

В 19-ата минута Здравко Димитров пусна остър пас в наказателното поле към Робърта, но Вуцов улови топката. В 21-ата минута Ради Кирилов стреля от дистанция, но Георги Александров направи решаващ шпагат. В 25-ата минута Димитров центрира към Робърта, Вуцов изпусна топката за момент, но нямаше футболист на Левски, който да я атакува.

В 32-ата минута Влади Узунов отправи силен шут с левия крак, но покрай вратата на Микулич. Две минути след това Здравко Димитров бе фаулиран от Надер Гандри почти до границата на наказателното поле. Зад топката, за да изпълни прекия свободен удар, застана Здравко Димитров, който стреля право в стената от играчи на “белите”.

В 37-ата минута Здравко Димитров финтира няколко играчи на Славия и стреля по земя, но отново уцели страничния стълб на вратата на Вуцов. В 40-ата минута силен шут на Рангелов мина над вратата. Минута след това Насиру Мохамед бе на хубава позиция на метри от вратата, но не успя да играе хубаво с топката и я изпрати високо над вратата.

В 46-ата минута Звонимир Микулич спаси удар на Радослав Кирилов. В 50-ата минута Найджъл Робърта застана зад топката, за да изпълни пряк свободен удар, който прати в стената. В 56-ата минута и Макрилос прати топката в стената от пряк свободен удар.

В 58-ата минута Живко Атанасов допусна грешка в защита, но “белите” не успяха да се възползват от нея. В 65-ата минута Димитър Рангелов стреля от въздуха и уцели гредата.

В 74-ата минута Живко Атанасов спря устремилия се към наказателното поле Калоян Кръстев. В 80-ата минута работниците на “Герена” излязоха с лопатите да очертаят линиите на терена заради натрупалия сняг.

В 83-ата минута Левски имаше шанс да поведе, но Билал Бари опропасти атаката на “сините”. В 85-ата минута Левски поведе в резултата. След центриране от свободен удар на Марин Петков Найджъл Робърта се разписа с глава.

Жълти картони: Владислав Узунов, Надер Гандри, Андреа Христов (С), Марин Петков (Л)

Голмайстори: 1:0 Найджъл Робърта 85′

Стартовите състави на двата тима:

Левски: 1. Звонимир Микулич, 3. Живко Атанасов, 4.Мартин Райнов -к, 11. Здравко Димитров ( 72′ 19. Билал Бари), 17. Найджъл Робърта, 18. Насиру Мохамед (62′ 88. Марин Петков), 23. Фейсал Рерас, 28. Тома Даске (90′ 8. Симеон Славчев), 41. Георги Александров, 79. Мартин Петков ( 72′ 77. Илия Юруков), 91. Драган Михайлович

Резерви: 13. Николай Михайлов, 6. Ивайло Найденов, 8. Симеон Славчев, 19. Билал Бари, 77. Илия Юруков, 86. Валери Божинов, 88. Марин Петков

Треньор: Славиша Стоянович

Славия: 13. Светослав Вуцов, 55. Андреа Христов, 75. Надер Гандри, 70. Михаил Александров, 19. Филип Антовски, 7. Петер Макрилос, 11. Владислав Узунов, 71. Емил Стоев, 10. Ради Кирилов, 8. Димитър Рангелов – к, 9. Калоян Кръстев (78′ 14. Ивайло Димитров)

Резерви: 1.Георги Петков, 83. Александър Златков, 22. Дарко Тасевски, 23. Емил  Виячки, 17. Ерол Дост, 14. Ивайло Димитров, 6.Костадин Велков

Треньор: Александр Тарханов