: Боряна Калейн с титла на обръч и бронз на топка

Боряна Калейн спечели златния медал на финала на обръч на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Българката, която остана на косъм от титлата в многобоя, бе оценена с 26,150 точки за композицияга си. Втора остана Анастасия Салос с 26,100 точки, а трета със същия резултат, но по-ниска оценка за изпълнение се нареди победителката в многобоя Линой Ашрам.DSPORT.BG

Във финала на топка Калейн завоюва бронзовия медал с оценка от 25,500. Победителка на топка стана Линой Ашрам с 26,500, а среброто спечели беларускинята Алина Харнаско, която бе оценена с 25,850 точки.

Катрин Тасева остана на косъм от почетната стълбичка, завършвайки четвърта с оценка от 24,350 точки.

Финалите на отделните уреди на Световната купа продължават с финала на пет топки при ансамблитe