ЦСКА 1948 с лесна победа над Славия в официалния дебют на Росен Кирилов

ЦСКА 1948 победи Славия с категоричното 3:1 в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за гостите реализираха Ангел Бастунов, Васил Шопов и Денислав Александров през втората част на срещата, като последните два гола паднаха в рамките на само две минути – между 87-ата и 89-ата. Двубоят бе първи официален мач за новия треньор Росен Кирилов начело на тима.

По този начин ЦСКА 1948 събра 35 точки и заема шестото място във временното класиране. Славия са 12-ти с 19.DSPORT.BG

Вижте анализа на Димитър Пенев за срещата

efbet Лига, 23-ти кръг, ст. “Славия”, София, Начало: 19:30 часа

Славия – ЦСКА 1948 1:3
Голмайстори: 0:1 Ангел Бастунов 67′, 0:2 Васил Шопов 87′, 0:3 Денислав Александров 89′, 1:3 Димитър Рангелов 90+3
Жълти картони: Димитър Рангелов, Филип Антовски, Михаил Александров.  (С), Димитър Митков, Ангел Бастунов, Васил Шопов (Ц)
Червени картони:

Пътищата на Славия и Тарханов се разделят

Мартин Кушев: Направихме доста детински грешки

Росен Кирилов: Искам да сме в Топ 6 на всяка цена (ВИДЕО)

Бастунов: Беше важно да започнем с победа при новия треньор (ВИДЕО)

В началните минути двата тима бяха доста активни, като футболистите на гостите създадоха добро положение в 7-ата минута. Серкан Юсеин изведе добре Денислав Александров, който от границата на наказателното поле стреля от воле, но покрай вратата на Станислав Вуцов.

“Белите” отговориха с далечен удар на Владислав Узунов, който обаче не бе достатъчно силен и точен, за да затрудни Даниел Наумов.

Славия създаде много добра атака в 12-ата минута. Ивайло Димитров овладя едно подаване с гърди на границата на наказателното поле и веднага подаде на Радослав Кирилов. Той нахлу в полето, финтира защитник на ЦСКА 1948 и стреля, но топката срещна тялото на играч на гостите и излезе в аут.

Още в следващата атака Георги Русев създаде опасност пред вратата на Славия. Бързоногият футболист получи много добра топка, напредна в наказателното поле на домакините и стреля, но точно в съперников играч.

В 25-ата минута Славия можеше да поведе в резултата. След комбинация между Ивайло Димитров и Радослав Кирилов крилото на домакините се оказа на добра позиция, навлезе в наказателното поле и опита подаване, което обаче бе избито от бранител на ЦСКА 1948.

Секунди по-късно Калоян Кръстев бе изведен до лявото крило и опита нещо между удар и подаване, но топката излезе в аут.

В 35-ата минута ЦСКА 1948 бе много близо до гол. Георги Русев изведе Денислав Александров, с прехвърлящ пас, на добра позиция, Светослав Вуцов излезе, за да пресече подаването и офанзивният футболист на гостите опита да го прехвърли. Топката обаче мина покрай дясната странична греда.

Малко по-късно Георги Русев бе изведен добре в наказателното поле на Славия и стреля силно по диагонала, но Светослав Вуцов успя да боксира.

В самото начало на втората част гостите създадоха добра ситуация пред вратата на Вуцов. Георги Русев центрира много опасно по земя, но Димитър Митков не успя да засече топката в мрежата на Славия.

“Белите” продължиха да натиската съперника си и в 58-ата минута Радослав Кирилов опита да застраши вратата на Даниел Наумов с удар по диагонала, но топката излезе в аут.

В 67-ата минута ЦСКА 1948 поведе в резултата. Васил Шопов получи добра топка в наказателното поле, финтира Андреа Христов и подаде към Ангел Бастунов. Младият нападател веднага стреля и от близко разстояние матира Светослав Вуцов.

Славия опита да се върне в срещата, като в 79-ата минута Радослав Кирилов се оказа на добра позиция. Офанзивният футболист финтира защитник на ЦСКА 1948 и стреля мощно, но не успя да намери очертанията на вратата. Само 120 секунди по-късно “белите” можехе да изравнят. След разбъркване в наказателното поле Дарко Тасевски стреля опасно от точката за изпълнение за дузпа, но Даниел Наумов спаси.

В 87-ата минута ЦСКА 1948 реши всичко в срещата с втори гол. Денислав Александров напредна добре и подаде към Георги Русев в наказателното поле. Офанзивният футболист се засуети, но въпреки това успя да стреля. Ударът му срещна напречната греда, но падна точно на крака на Васил Шопов, който между няколко бранители на Славия прати топката във вратата на домакините.

Само две минути по-късно гостите вкараха и трети гол. След грешка на Надер Гандри топката попадна в Денислав Александров. Младият футболист нахлу в наказателното поле на Славия и с премерен удар в левия ъгъл на вратата направи резултата 3:0 за ЦСКА 1948.

В даденото от съдията продължение Славия стигна до почетно попадение. То бе дело на Димитър Рангелов, който се възползва от подаване на Радослав Василев в наказателното поле и с премерен удар прати топката в мрежата на Димитър Наумов.

Състави

Славия: 13. Светослав Вуцов, 70. Михаил Александров, 55. Андреа Христов, 75. Надер Гандри, 19. Филип Антовски, 10. Радослав Кирилов – к, 11. Владислав Узунов (46 – 73. Мартин Сораков), 77. Георги Вълчев (69 – 17. Ерол Дост), 7. Питър Макрилос, 9. Калоян Кръстев (76 – 22. Дарко Тасевски), 14. Ивайло Димитров (46 – 8. Димитър Рангелов)
Резерви: 1. Георги Петков, 22. Дарко Тасевски, 8. Димитър Рангелов, 23. Емил Виячки, 4. Петър Патев, 73. Мартин Сораков, 17. Ерол Дост
Треньор: Александър Тарханов

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов – к, 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 5. Михаил Минков, 24. Лазар Марин, 18. Ивайло Чочев, 26. Серкан Юсеин, 11. Денислав Александров, 70. Георги Русев (89 – 8. Ивайло Климентов), 9. Димитър Митков (62 – 10. Васил Шопов), 20. Ангел Бастунов (78 – 7. Марио Топузов)
Резерви:  1. Димитър Тодоров, 27. Борислав Дамянов, 10. Васил Шопов, 19. Георги Господинов, 28. Емануил Личев, 8. Ивайло Климентов, 7. Марио Топузов
Треньор: Росен Кирилов

Съдия: Георги Димитров