Гол от дузпа на Кешеру донесе победата на Лудогорец над Монтана

Лудогорец победи Монтана с минималното 1:0 в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата реализира Клаудиу Кешеру от дузпа в 73-ата минута. Наказателният удар бе даден за нарушение именно срещу румънския нападател на шампионите. DSPORT.BG

След победата Лудогорец събра 55 точки и оглавява еднолично класирането в първенството. Монтана от своя страна продължава да бъде на 11-та позиция с 19 точки в актива си

efbet Лига, 23-ти кръг, ст. “Хювефарма Арена”, Разград, Начало: 17:30 часа

Лудогорец – Монтана 1:0
Голмайстори: 1:0 Клаудиу Кешеру 73′
Жълти картони: Стефан Цонков (М)
Червени картони:

В началните минути двата тима бяха доста активни, но така и не успяха да създадат нещо по-интересно пред вратата на съперника. Монтана стигна до добро положение в 6-ата минута. След центриране в наказателното поле Стефан Цонков стреля с глава, но Кристиан Кахлина изби в корнер.

Малко по-късно Лудогорец бе близо до попадение. Клаудиу Кешеру опита да изведе Вандерсон в наказателното поле, но вратарят на гостите внимаваше и изчисти.

“Орлите” можеха да поведат в резултата в 16-ата минута. Алекс Сантана намери Каули Оливейра зад гърба на защитата на Монтана, бразилецът овладя много добре и стреля, но Марио Кирев успя да отклони топката в ъглов удар.

В 22-ата минута вратарят на Монтана Марио Кирев спаси тима си от сигурно попадение. След груба грешка на защитата топката попадна в Клаудиу Кешеру, който останал очи в очи със стража опита да го преодолее с удар в долния ляв ъгъл, но вратарят на гостите спаси.

Само пет минути по-късно Кирил Десподов намери отлично Кешеру в наказателното поле. Румънецът стреля моментално, но покрай вратата.

Монтана отговори с удар на Владимир Айтов, който обаче не бе достатъчно силен и не затрудни Крисиан Кахлина.

В оставащите минути до края на първото полувреме Лудогорец бе доста по-активният тим и натискаше съперника, но така и не успя да създаде сериозна опасност пред вратата на Монтана.

“Орлите” продължиха да натискат съперника си и след почивката и можеха да отбележат гол в 50-ата минута. След изпълнение на корнер Оливие Вердон стреля с глава, но топката мина над напречната греда.

В следващите минути играчите на Валдас Дамбраускас напълно контролираха събитията на терена, но така и не съумяха да стигнат до добро положение пред вратата на Марио Кирев.

Лудогорец поведе в резултата в 73-ата минута. Реян Сенхаджи извърши нарушение срещу Клаудиу Кешеру в наказателното поле и съдията Георги Гинчев посочи бялата точка. Зад топката застана именно Кешеру, който със силен удар не остави никакви шансове на Марио Кирев.

Състави

Лудогорец: 1. Кристиан Кахлина, 7. Алекс Сантана (78 – 12. Абел Анисе), 11. Кирил Десподов, 21. Драгош Григоре, 22. Жордан Икоко, 24. Оливие Вердон, 25. Стефан Баджи (63 – 10. Елвис Ману), 28. Клаудиу Кешеру – к, 82. Иван Йорданов, 88. Вандерсон (78 – Мавис Чибота), 95 Каули Оливейра (86 – 3. Антон Недялков)
Резерви: 23. Пламен Илиев, 3. Антон Недялков, 5. Георги Терзиев, 10. Елвис Ману, 12. Абел Анисе, 13. Мавис Чибота, 32. Жосуе Са
Треньор: Валдас Дамбраускас

Монтана: 1. Марио Кирев, 25. Александър Башлиев, 13. Йордан Йорданов, 33. Стефан Цонков, 5. Реян Сенхаджи, 24. Давид Кики (88 – 26. Стоян Предев), 10. Владимир Айтов, 4. Радослав Терзиев, 23. Сергей Георгиев (60 – 11. Николай Минков), 6. Янко Ангелов, 19. Росен Кръстев (60 – 7. Димитър Законов)
Резерви: 12. Петър Петров, 17. Адам Буджамаа, 7. Димитър Законов, 2. Валери Христов, 11. Николай Минков, 22. Стефан Каменов, 26. Стоян Предев
Треньор: Атанас Атанасов

Съдия: Георги Гинчев