Юноша на ЦСКА донесе точка за Арда на ”Българска армия”

ЦСКА и Арда не се победиха в драматичен двубой от 23-ия кръг на efbet Лига, завършвайки 1:1.

Жорди Кайседо се разписа в 68-ата минута с глава, но преди топката да стигне до еквадореца Георги Йомов, който изгради атаката, бе в засада. DSPORT.BG

Арда изравни в третата минута на добавеното време след точно изпълнение на дузпа от Тонислав Йорданов. Наказателният удар бе свирен пресилено за нарушение на Петър Занев срещу Пламен Крумов.

Любо Пенев: Едни печелят със спорна дузпа, други изравняват (ВИДЕО)

Николай Киров: Заслужавахме да изравним с цялостното си поведение (ВИДЕО)

Тонислав Йорданов: Не мога да коментирам съдийските решения

В 4-ата минута Йомов центрира към Жул Кейта в наказателното поле, но Пламен Крумов изчисти с глава. В 7-ата минута Юга центрира в наказателното поле, Йомов засече от малък ъгъл и опита да изненада вратаря, но Симеонов внимаваше и улови топката.

В 16-ата минута Варела изведе Кайседо, но Васил Симеонов изпревари еквадореца. Четири минути след това топката стигна до Амос Юга след центриране от корнер, но той стреля над вратата.

В 23-ата минута Бусато излезе напред, за да изчисти преди Иван Тилев да успее да стигне до топката. В 29-ата минута Кайседо стреля силно по диагонала, но Васил Симеонов се справи и улови.

В 37-ата минута Арда можеше да поведе в резултата. Деян Лозев пусна остър пас към Тонислав Йорданов, Бусато успя да избие, топката се отби в напречната греда и се върна на терена.

В 44-ата минута Кайседо върна към Варела, който стреля към вратата, но Симеонов отново спаси. Минута след това Иван Коконов стреля от дистанция, а Бусато изби с върха на пръстите си.

На почивката Николай Киров бе принуден да направи смяна. Мартин Костадинов замени голмайстора на тима от Кърджали Иван Коконов.

В 47-ата минута Греъм Кери уцели напречната греда, стреляйки от свободен удар. В 51-ата минута Жул Кейта излезе на добра позиция, но стреля над вратата.

В 60-ата минута Кери центрира от ъглов удар, но изстрелът на Мено Кох мина над вратата. Кайседо не успя да стреля, тъй като нидерландеца му попречи. Четири минути по-късно Кери отново изпълни корнер, Кайседо отправи изстрел с глава, но покрай вратата.

В 68-ата минута ЦСКА излезе напред в резултата. Йомов, който обаче бе в засада, пусна към Варела, който я качи на главата на Кайседо. Този път еквадорецът не сбърка и я прати в мрежата на Васил Симеонов.

В 70-ата минута Бусато бе излязъл напред, а Котев стреля зад централната линия, но за щастие на бразилския вратар топката мина над вратата.

В последната минута от добавеното време Тонислав Йорданов застана зад топката, за да изпълни дузпа и вкара на бившия си тим. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Петър Занев срещу Пламен Крумов.

ЦСКА – Арда 1:1

1:0 Жорди Кайседо 68′

1:1 Тонислав Йорданов 93′

Жълти картони: Митко Митков (Ц)

Стартовите състави на двата тима:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 3.Жеферсон, 5. Федерико Варела (75′ 20. Тиаго Родригес), 4. Мено Кох, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов (74′ 6. Митко Митков), 11. Петър Занев -к, 14. Жул Кейта (57′ 7. Енрике Рафаел), 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга, 30. Жорди Кайседо (91′ 28. Пламен Гълъбов)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей, 6. Митко Митков, 7. Енрике Рафаел, 20. Тиаго Родригес, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов

Треньор: Любослав Пенев

Арда: 36. Васил Симеонов, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев (76′ 18. Георги Костадинов), 17. Иван Коконов (46′ 77. Мартин Костадинов), 19. Румен Руменов, 20. Деян Лозев, 27. Емил Мартинов (70′ 9. Спас Делев), 33. Иван Тилев, 71. Пламен Крумов -к, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов

Резерви: 12. Иван Караджов, 9. Спас Делев, 18. Георги Атанасов, 77. Мартин Костадинов