Черно море и Левски не успяха да се излъжат и да променят нулите на ”Тича”

Черно море и Левски не успяха да се победят в двубой от 23-ия кръг на efbet Лига, завършвайки 0:0 на “Тича”. “Моряците” играха малко над 10 минути с човек по-малко, след като капитанът Даниел Димов получи два бързи жълти картона и напусна терена в 83-ата минута.DSPORT.BG

През първата част “сините” започнаха по-агресивно, като създадоха няколко ситуации, при които обаче Георги Георгиев показа рефлекс и запази вратата си без гол. В края на първото полувреме домакините натиснаха съперника си, но Родриго Енрике на два пъти не успя да се разпише.

×
Живко Миланов: Не ни достигна малко шанс и класа

Илиан Илиев: Доволен съм от резултата, но не и от играта

Още в 3-ата минута Мартин Райнов се опита да изведе Билал Бари, но Влатко Дробаров не позволи на мароканеца да създаде опасност пред Георги Георгиев.

В 8-ата минута Даниел Димов сбърка и топката попадна в Билал Бари, който обаче пропусна да се разпише и стреля в Георги Георгиев.

В 12-ата минута след центриране от корнер Бари стреля с глава, но Георгиев успя да избие с една ръка. Получи се разбъркване в наказателното поле на варненци, от което обаче “сините” не успяха да се възползват. Две минути по-късно Марин Петков получи пас от Драган Михайлович и стреля към вратата, но Георгиев отново се справи. След това младият нападател на “сините” получи жълт картон за симулация.

В 20-ата минута Илиан Илиев извърши принудителна смяна. Пабло Гарсия замени контузилия се Стефан Велев.

В 25-ата минута Тома Даске отправи изстрел, който бе блокиран, след това и Билал Бари стреля, но Георгиев изби, а след това и удар на Живко Атанасов бе блокиран.

В 34-ата минута Черно море открадна топката в центъра, Зе Гомеш пусна към Родриго, който стреля над вратата.

В 40-ата минута Мартин Петков опита изстрел от въздуха, който прелетя над вратата на Георгиев. Четири минути след това Родриго стреля от границата на наказателното поле, но топката мина покрай вратата.

В 54-ата минута Драган Михайлович не взе правилното решение и реши да стреля вместо да подаде на съотборник. В следващите минути “сините” отново натиснаха съперника си, но без да успеят да оплетат топката в мрежата на Георгиев.

В 60-ата минута Илиан Илиев опита да изведе Леандро Андраде, но с добра намеса Георги Александров пресече подаването. Пет минути след това Илиев центрира в наказателното поле, където Васил Панайтов стреля с глава право в ръцете на Микулич.

В 67-ата минута Михайлович открадна от Виктор Попов и пусна към Мартин Петков на точката на дузпата, но младокът стреля покрай вратата.

В 69-ата минута Марин Петков бе заменен от Андриан Краев, който се завръща в официален мач след дълго лекуване на травма.

В 75-ата минута Живко Миланов, който днес води Левски тъй като Славиша Стоянович боледува от коронавирус, получи жълт картон за невъздържаната си реакция.

В 78-ата минута Мартин Петков стреля от дистанция, но Георгиев без проблем улови.

В 82-ата минута Даниел Димов получи втория си жълт картон в рамките на минута и остави тима си с човек по-малко. В 92-ата минута след центриране от корнер Мартин Райнов стреля с глава покрай вратата.

Жълти картони: Васил Панайотов, Даниел Димов (ЧМ), Марин Петков, Андриан Краев, Живко Атанасов, Билал Бари (Л)

Червени картони: Даниел Димов (ЧМ)

Стартовите състави на двата тима:

Черно море: 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов – к, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов, 77. Стефан Велев (20′ 23. Пабло Гарсия), 15. Леандро Андраде (76′ 9. Исмаил Иса), 72. Родриго Енрике, 10. Илиан Илиев (80′ 17. Велислав Василев), 20. Зе Гомеш

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 5. Стефан Станчев, 32. Мартин Дичев, 23. Пабло Гарсия, 17. Велислав Василев, 88. Павел Георгиев, 9. Исмаил Иса

Треньор: Илиан Илиев

Левски: 1. Звонимир Микулич, 3.Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов -к, 6. Ивайло Найденов, 19. Билал Бари (87′ 86. Валери Божинов), 23. Фейсал Рерас, 28. Тома Даске, 41. Георги Александров, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков (69′ 89. Андриан Краев), 91. Драган Михайлович

Резерви: 13. Николай Михайлов, 9. Стивън Петков, 18. Насиру Мохамед, 22. Патрик-Габриел Галчев, 77. Илия Юруков, 86. Валери Божинов, 89. Андриан Краев

Треньор: Живко Миланов