Етър удари Берое и се изкачи с 3 места в класирането (видеоанализ)

Етър изненада Берое, побеждавайки с 2:1 в Стара Загора. Момчетата на Александър Томаш направиха силен двубой и напълно заслужено спечелиха трите точки. С тази победа Етър вече не е на последно място в класирането, събирайки 20 точки. “Болярите” са 11-ти и оставиха зад себе си отборите на Монтана, Славия и Ботев Враца, а освен това са само на 4 точки от спасителното 10-то място в класирането, където в момента е Ботев Пловдив.DSPORT.BG

Преслав Боруков вкара два гола за Берое и двата дошли при статични положения. В 31-ата минута нападателят се ориентира най-добре в наказателното поле след корнер и мушна топката за 0:1, а в 65-ата минута той удвои с глава. Симеон Мечев центрира от фаул, Крачунов продължи с глава и Боруков вкара втори гол в мача.

×

Домакините върнаха едно попадение в 79-ата минута, когато Алиун Фал успя да нанесе труден изстрел и матира Христо Иванов.

БЕРОЕ – ЕТЪР 1:2
0:1 Преслав Боруков 31, 0:2 Преслав Боруков 65, 1:2 Алиун Фал 79

Малко преди началото на двубоя стана ясно, че в Берое правят смяна в състава и на мястото на Стив Фуртадо титуляр започва Александър Василев. Крайният бранител излиза от групата за мача и на негово място в разширения състав се появява Джунейт Али. Александър Василев се връща в игра след повече от месец отсъствие от терените.

В 6-ата минута отбора на Берое стигна и до първото голово положение. Мартин Камбуров стигна до топката в наказателното поле и я пусна покрай Христо Иванов, но излезе в аут.

Минута по-късно се получи разбъркване в наказателното поле на Берое, след корнер, но не се стигна до попадение във вратата на Генадий Ганев.

В 12-ата минута Алиун Фал отправи първия точен удар за Берое. Домакините направиха много добра атака отляво, топката бе пусната към Фал, който стреля от около 12 метра, но Христо Иванов спаси.

В 16-ата минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар на удобна дистанция. Иван Минчев стреля, но топката попадна в ръцете на Христо Иванов.

Минута по-късно Ловрен Кнежевич стреля опасно, но този път Ганев бе на мястото си и спаси.

Етър пропусна златен шанс в 26-ата минута. Симеон Мечев изведе Меси Мезу, който овладя топката много добре, нагласи се да стреля и го направи, но не уцели вратата. Това бе и най-чистото положение за гостите от началото на мача.

“Болярите” успяха да създадат още няколко много опасни ситуации пред вратата на Берое.

В 31-ата минута логичното се случи и Етър поведе в резултата. След центриране от ъглов удар Мариян Иванов свали топката към Преслав Боруков, който се оказа непокрит във вратарското поле, завъртя се и мушна топката във вратата на Ганев – 0:1.

В 41-ата минута Алиун Фал падна в наказателното поле и поиска дузпа, след съпрекосновение с Пламен Крачунов, но повторенията показаха, че нападателят няма основания за това.

В последната минута на полувремето домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар от удобна дистанция. Иван Минчев стреля, но уцели стената, която гостите бяха изградили.

Началото на второто полувреме бе доста динамично. Двата тима си размериха атаки, а в 49-ата минута Алиун Фал отправи удар, който Христо Иванов спаси. Секунди по-късно Фал бе изведен в изгодна позиция, но си поведе твърде дълго топката и Иванов го изпревари.

Берое успя да наложи натиск спрямо Етър и сътвори напрежение в наказателното поле на “болярите”. Първо Алиун Фал не успя да уцели топката след центриране отдясно, а Ибрахима Конте стреля от границата на наказателното поле, но изпрати топката в аут.

В 59-ата минута домакините сътвориха поредното добро положение. Александър Цветков стреля от границата на наказателното поле, но изпрати топката в аут.

Етър можеше да поведе в резултата в 61-ата минута. Симеон Мечев изпълни изненадващо пряк свободен удар и Ганев едва изби топката. Пламен Крачунов можеше да добави и да удвои, но не го направи.

В 63-ата минута Димитър Димитров извърши три промени в своята единадесеторка. От игра излязоха Мартин Камбуров, Иван Минчев и Ибрахима Конте, а на техни места се появиха Кукула, Октавио и Еривалдо.

В 69-ата минута удар на Гаюс Макоута стрещна гредата зад Христо Иванов.

В 65-ата минута гостите от Велико Търново изпълниха заучено положение от пряк свободен удар. Симеон Мечев изпрати топката към Пламен Крачунов, който с главя я продължи успоредно на голлинията и Преслав Боруков вкара втория си гол в мача и девети от началото на сезона.

В 79-ата минута Берое успя да върне едно попадение. Алиун Фал получи топката на 11-тия метър, успя да се обърна и с външен фалц успя да насочи топката във вратата на Христо Иванов за 1:2.

Минута след гола дебют за Берое записа Илиян Стефанов, който пристигна от Локомотив София.

В 90-ата минута Берое осъществи многоходова атака, Октавио центрира в наказателното поле, Крум Стоянов игра с глава, но топката попадна в ръцете на Христо Иванов.

Херо: Не смятахме, че ще допуснем тази загуба

Александър Томаш: Спечелихме заради отборната игра, не гледам класирането

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков (80 – 94. Илиян Стефанов), 9. Мартин Камбуров (63 – 22. Октавио Мантека), 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 17. Ибрахима Конте (63 – 29. Еривалдо) , 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов, 73. Иван Минчев (63 – 23. Ерсон Кукула), 19. Александър Василев

Резерви: 1. Християн Василев, 18. Илиас Хасани, 2. Джунейт Али,  22. Октавио Мантека, 23. Ерсон Кукула, 29. Еривалдо, 94. Илиян Стефанов

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 84. Здравско Илиев, 6. Пламен Крачунов, 26. Мариян Иванов, 23. Христофор Хубчев, 16. Симеон Мечев, 44. Божидар Кацаров (86 – 83. Алдаир Ферейра), 22. Ловре Кнежевич, 11. Даниел Младенов (70 – 70. Кольо Станев), 99. Преслав Боруков (86 – 3. Хосе Чембърс), 10. Меси Мезу (74 – 7. Милчо Ангелов)

Резерви: 13. Анатоли Господинов, 83. Алдаир Ферейра, 17. Ивей Натаниел, 7. Милчо Ангелов, 18. Николас Фемия, 3. Хосе Чембърс, 70. Кольо Станев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Илиян Стефанов (Берое); Пламен Крачунов (Етър)

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Станимир Тренчев