Георги Минчев извади от ”Огоста” трите точки за Локо Пд

Локомотив Пловдив спечели много трудно гостуването си край река ”Огоста” на Монтана с 1:0. Единственото попадение бе дело на Георги Минчев. Той реализира страхотно попадение от пряк свободен удар в 74-ата минута на двубоя. Освен с красивия гол, мачът ще се започни с леко напрежение между Радослав Терзиев и Парвиз Умарбаев, които се сбутаха на прибиране към съблекалните на полувремето. Локомотив взима ценни три точки, а тимът събра 49, цели 5 преди ЦСКА преди двубоя на “червените” срещу Царско село в неделя. Монтана остава на 12-та позиция с 19.DSPORT.BG

efbet Лига, 24 кръг, ст. “Огоста”, Монтана, Начало: 19:30 часа
Монтана – Локомотив Пловдив 0:1

720p geselecteerd als afspeelkwaliteit

Голмайстор: 0:1 Георги Минчев 74′
Жълти картони: Иван Михов, Радослав Терзиев, Янко Ангелов, Тони Тасев (М); Парвиз Умарбаев, Диниш Алмейда, Александър Тунчев (Л)

Локомотив първи пробва да атакува. С дълъг пас бе изведен Момчил Цветанов, който не успя да стигне до топката. Изпревари го Марио Кирев, но се оказа и, че крилото на Локомотив е бил в засада. В 10-ата минута Енагнон Давид Кики проби много добре по левия фланг на атаката на Монтана. Той отправи много хубав удар от малък, но Илко Пигров изби в ъглов удар. След центрирането от корнера вратарят на “смърфовете” също се справи.

Диниш Алмейда комбинира много добре с Димитър Илиев в 14-ата минута. Двамата направиха двойно подаване и Алмейда излезе на добра позиция, но не успя да центрира, а топката бе избита в ъглов удар. След центрирането последва меле в наказателното поле. Топката някакси се озова в Димитър Илиев, който бе оставен непокрит в малкото наказателно поле. Капитанът на Локо овладя на гърди и стреля, но вратарят Кирев бързо скъси ъгъла.

Кристиан Илич центрира добре по дясното крило. Топката дойде дълга за Димитър Илиев, но той успя да я овладее и да я върне в опасна близост до вратата на домакините. Там Георги Минчев опита да стреля със завъртане, но ударът му не се получи. В 26-ата минута Локомотив създаде нов добър шанс. Илич финтира противник по дясното крило и стигна почти до аутлинията. Той върна топката към Парвиз Умарбаев, който много хитро с пета остави за Бирсент Карагарен, но ударът на българския национал излетя високо в небето. До края на първата част Локомотив продължи да се опитва да атакува, но тимът на Александър Тунчев не успя да създаде много ситуации за попадение.

След последния сигнал двата отбора се сбутаха. Радослав Терзиев каза нещо на Парвиз Умарбаев, а халфът на Локо тръгна заплашително към него и дори го блъсна с лявата си ръка. Играчи и хора от двата щаба се втурнаха да ги разтървават. А реферът Георги Давидов показа на двамата виновници по един жълт картон.

Градусите на Монтана – Локо Пд се вдигнаха на почивкатаВ началото на втората част домакините опитаха няколко бързи контраатаки, но Тони Тасев не успя да се възползва от тях. Локомотив продължи да залага постепенни атаки. След чудесно двойно подаване между Петър Витанов и Димитър Илиев, вторият напредна много бързо и центрира в наказателното поле. Там Георги Минчев се извиси и опита удар с глава, но той бе неточен. Всичко това се случи в 52-ата минута на мача.В 58-ата минута Парвиз Умарбаев тръгна много силно на пробив през центъра на защитата на Монтана. Той премина през двама играчи на домакините и опита удар, който бе блокиран. Няколко секунди по-късно Лукас Масоеро също стреля, но топката излезе в аут. Монтана стигна до добро положение за гол в 64-ата минута. След чудесен пас по десния фланг, Давид Кики се озова на стрелкова позиция, но ударът му излетя високо над вратата на Пиргов.

В 68-ата минута Монтана създаде най-чистото си положение в двубоя. Тони Тасев бе изведен сам срещу вратаря Илко Пиргов. Атакуващият играч на монтанци стигна до топката преди вратаря на “смърфовете”, чукна я и го преодоля. Но ударът му към празната врата на Локо излезе в аут.

Янко Ангелов извърши нарушение срещу Кристиан Илич в 74-ата минута на двубоя и то на границата на назакателното поле. Зад топката застанаха Георги Минчев и Парвиз Умарбаев. Десетката на Локомотив завъртя страхотно топката, а Марио Кирев не мръдна и тя попадна в мрежата му – 1:0 за Локомотив.

Няколко минути след гола Локомотив можеше да реши нещата в двубоя. Георги Минчев догони една топка и се опита да я промуши през Марио Кирев, но стражът се справи. Топката обаче попадна в Бирсент Карагарен, който стреля, но топката облиза външната страна на мрежата.

В 87-ата минута главният съдия Георги Давидов даде и жълт картон на треньора на Локомотив Пловидв Александър Тунчев за протести срещу един фаул за Монтана. От нарушението домакините центрирата топката, но защитата на “смърфовете” се справи.

До края Локомотив умело запази резултата, а хаотичните атаки на Монтана не доведоха до нищо и Локомотив спечели мача с 1:0.

Атанас Атанасов: Умарбаев трябваше да бъде изгонен
Александър Тунчев: Важното е, че успяхме да победим