Нулево равенство между Етър и Ботев Вр, две греди за домакините

Етър и Ботев Враца завършиха при резултат 0:0 двубоя си от 24-ия кръг на efbet Лига. Домакините обаче има за какво да съжаляват, след като през първата част бяха по-активния отбор на терена, а след почивката удариха и две греди.DSPORT.BG

След равенството великотърновци заемат 11-то място във временното класиране с 21 точки. Ботев Враца пък са 12-ти с 19, колкото има и последният Монтана. До края на редовния сезон в първенството остават два кръга.

efbet Лига, 24-ти кръг, ст. “Ивайло”, Велико Търново, Начало: 17:15 часа

Етър – Ботев Вр 0:0
Голмайстори:
Жълти картони: Божидар Кацаров, Христофор Хубчев, Мариян Иванов (Е), Христо Златински, Атанас Зехиров (Б)
Червени картони:

Етър можеше да поведе още в 6-ата минута на двубоя. Ловре Кнежевич получи подаване от Преслав Боруков и навлезе в наказателното поле. От аутлинията той върна топката към Меси Мезу, който опита удар, но Красимир Костов успя да се намеси и да спаси тима си от гол.

В следващите минути домакините продължиха да натискат съперника си, но така и не успяха да създадат нещо по-опасно пред вратата на съперника.

Етър създаде добро положение пред вратата на Красимир Костов в 20-ата минута. След центриране от дясното крило Ловре Кнежевич опита удар с глава, но топката прелетя над напречната греда.

В 36-ата минута футболистите на Ботев Враца имаха претенции за дузпа. След рикошет топката се удари в ръката на Мариян Иванов. Съдията Никола Попов обаче прецени, че няма основания да посочи бялата точка. На повторенията също се видя, че ръката на Иванов е прилепена до тялото и той не играе умишлено с топката.

Ботев Вр започна по-активно второто полувреме, като футболистите на Веселин Великов опитаха да застрашат вратата на Христо Иванов, но така и не създадоха нищо запомнящо се.

В 54-ата минута Атанас Зехиров опита късмета си с удар от далечно разстояние, но той мина покрай вратата на Етър.

Ботев Вр бе много близо до гол в 62-ата минута. Даниел Генов получи добра топка по дясното крило и подаде по земя към Петър Атанасов, който бе в непосредствена близост. Здравко Димитров обаче се намеси и успя избие.

Малко по-късно Домовчийски се оказа на добра позиция в наказателното поле, но ударът му бе доста слаб и бе уловен от Христо Иванов.

В 70-ата минута Етър можеше да поведе в резултата. След разбъркване в наказателното поле топката достигна до Симеон Мечев. Той стреля по диагонала, но топката срещна напречната греда. Преслав Боруков опита да я добави в мрежата, но бранител на Ботев се намеси.

Само 60 секунди по-късно отново гредата спаси гостите. Преслав Боруков напредна опасно и стреля от границата на наказателното поле, но точно в горната греда.

В 86-ата минута Красимир Костов спаси Ботев Враца от попадение. Кольо Станев се озова на добро положение в наказателното поле и стреля, но стражът на гостите изби в корнер. След ъгловия удар Аласан Н’Диайе изчисти от голлинията след разбъркване в пеналта и изстрел на играя на Етър.

Ботев Вр отготови с отличен удар на Петър Атанасов от фаул, но топката мина покрай вратата на Христо Иванов.

В даденото от съдията продължение Етър създаде поредно разбъркване в накзателното поле на гостите, но офанзивните футболисти на великотърновци не успяха да се възползват и да се разпишат.

Състави

Етър: 1. Христо Иванов – к, 84. Здравко Илиев, 6. Пламен Крачунов, 26. Мариян Иванов, 23. Христофор Хубчев, 44. Божидар Кацаров (84 – 3. Хосе Чембърс), 16. Симеон Мечев, 22. Ловре Кнежевич (56 – 70. Кольо Станев), 99. Преслав Боруков, 11. Даниел Младенов (56 – 17. Ивей Натаниел), 10. Меси Мезу (62 – 7. Милчо Ангелов)
Резерви: 13. Анатоли Господинов, 83. Алдаир Ферейра, 17. Ивей Натаниел. 70. Кольо Станев, 7. Милчо Ангелов, 18. Николас Фемия, 3. Хосе Чембърс
Треньор: Александър Томаш

Ботев Вр: 33. Красимир Костов, 5. Костадин Ничев, 18. Илия Миланов, 77. Мартин Николов, 81. Атанас Зехиров, 24. Аласан Н’Диайе, 23. Христо Златаински, 28. Самир Аясс (46 – 22. Никола Колев), 94. Юлиан Ненов (53 – 10. Петър Атанасов), 9. Даниел Генов, 30. Валери Домовчийски (88 – 20. Дориан Бабунски)
Резерви: 1. Христо Митов, 14. Димитър Буров, 20. Дориан Бабунски, 22. Никола Колев, 16. Петър Генчев, 10. Петър Атанасов, 88. Том
Треньор: Веселин Великов

Съдия: Никола Попов