ЦСКА 1948 и Черно море разочароваха с 0:0 (видеоанализ)

ЦСКА 1948 и Черно море завършиха наравно 0:0 в слаб мач на Националния стадион “Васил Левски”. Двубоят бе директна битка за място в Топ 6 на efbet Лига. Домакините имаха аванс от 4 точки преди този мач, а след него шансовете им да играят сред най-добрите се увеличиха. Тимът на Росен Кирилов има 35 точки при два оставащи мача до края на редовния сезон, а “моряците” са с 31 при същия брой оставащи двубои. В столицата най-близо до гола бе Пабло Гарсия, който стреля от над 25 метра с левия крак, но топката се удари в напречната греда на вратаря Даниел Наумов. Испанецът пробва още няколко пъти да стреля, но не успя да сполучи. Така след 0:0 между Етър и Ботев Враца по-рано, днешният ден в efbet Лига завърши без гол.

efbet Лига, 24 кръг, Национален стадион “Васил Левски”, София. Начало: 19:30 часаDSPORT.BG
ЦСКА 1948 – Черно море 0:0

Голмайстори: няма
Жълти картони: Русев, Климентов (Ц); Иса (Ч)

В 6-ата минута Черно море първи създаде напрежение в наказателното поле на домакините. Гостите от Варна получиха право да изпълнят пряк свободен удар в близост до наказателното поле. До точен удар на Файсел Касми обаче не се стигна.

“Моряците” продължиха да бъдат по-активни в първите минути. Пабло Гарсия стреля от далечно разстояние с левия крак, но Наумов улови топката. Това се случи в 19-ата минута.

След късо изпълнение на корнер и центриране на Родриго в наказателното поле на ЦСКА 1948, Владко Дробаров стреля с глава, но топката рикошира от играч на домакините и излезе в нов ъглов удар. А минута по-късно Родриго бе изведен сам срещу Дание Наумов. Играчът на “моряците” се оплете в собствените си финтове и топката излезе в аут още преди той да успее да нанесе удар.

ЦСКА 1948 най-после създаде чиста голова възможност. Васил Шопов получи топката по левия фланг, той изчака и сложи топката на главата на Серкан Юсеин, който обаче не успя да я насочи добре и топката излезе в аут. Това се случи в 40-ата минута.

В 44-ата минута отново Черно море имаше добър шанс да реализира. Файсел Касми пусне чудесен пас към Леандро Андраре, който овладя много добре топката на границата на наказателното поле. Той стреля моментално, но Даниел Наумов спаси удара му с десния крак.

Втората част започна с още по-бавно темпо и от първата. В 58-ата минута Венци Василев от ЦСКА 1948 получи контузия и Росен Кирилов трябваше да го замени принудително с Димитър Пиргов.

В 66-ата минута Пабло Гарсия от гостите създаде най-красивия момент от началото на мача. Играчът на Черно море премина много умело през двама играчи на домакините. След това стреля много добре с левия крак, но топката се отби от напречната греда на Даниел Наумов.

Лазар Марин пробва късмета си от малък ъгъл в 76-ата минута след пас по левия флонг. Владко Дробаров обаче застана на пътя на топката и я блокира. Към края на двубоя Пабло Гарсия пробва още един удар, но и той не бе успешен.

Росен Кирилов: Трябва да вдигнем агресията (ВИДЕО)
Илиан Илиев: Не за първи път владеем инициативата, но губим точки (ВИДЕО)