Караджов и Тонислав Йорданов донесоха трите точки на Арда срещу Берое

Арда постигна минимална победа с 1:0 над Берое в двубой от 24-ия кръг на efbet Лига. Тонислав Йорданов се разписа за кърджалийци, а тимът на Димитър Димитров можеше да изравни минути преди края, но изстрелът на Алиун Фал от дузпа бе хванат от Иван Караджов. DSPORT.BG

Николай Киров: Когато всички си помагат се получават победи

Херо: Не заслужавахме да загубим

Иван Караджов: Всички в Арда са с големи сърца

Двубоят започна в спокойно темпо. В 5-ата минута Лъчезар Котев овладя на гърди, а след това отправи силен шут, но Генадий Ганев улови без проблем. В 12-ата минута Румен Руменов стреля силно, но покрай вратата на Ганев.

В 25-ата минута Иван Тилев подаде към Деян Лозев, който обаче стреля неточно. При последвалата атака на Берое Еривалдо бе изведен на добра позиция от Гаюс Макута, но стреля в Иван Караджов.

В 40-ата минута Еривалдо даде успореден пас на голлинията към Алиун Фал, но Фал не успя да засече топката във вратата на Иван Караджов. В 44-ата минута Кийлън Лебон хубаво се завъртя и отправи удар, но неточен.

В 52-ата минута опита да стреля с глава, но не сполучи. Пет минути след това Арда започна контраатака чрез Румен Руменов, но пасът на халфа към Тонислав Йорданов не бе точен.

В 60-ата минута Генадий Ганев се отличи със страхотно спасяване след силен изстрел на Александър Георгиев от границата на наказателното поле.

В 69-ата минута Румен Руменов центрира от свободен удар на главата на Тонислав Йорданов, който насочи топката във вратата на Ганев.

След попадението на домакините Берое се опита да натисне, но центриранията на играчите в зелено в наказателното поле на Арда не доведоха до нищо опасно пред Иван Караджов.

В 87-ата минута Берое получи дузпа за задържане на Алиун Фал от Деян Лозев. Зад топката застана именно Фал, но Иван Караджов улови удара му.

Жълти картони: Иван Тилев, Лъчезар Котев, Милен Желев (А), Октавио, Теди Мезаг, Илиас Хасани, Гаюс Макута (Б)

Стартовите състави на двата тима:

Арда: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов, 20. Деян Лозев, 24. Алекс Петков, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев (80′ 77. Мартин Костадинов), 71. Пламен Крумов -к, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов (90′ 18. Георги Атанасов)

Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 13. Никола Таравел, 18. Георги Атанасов, 25. Радослав Узунов, 77. Мартин Костадинов

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 10. Гаюс Макута, 11. Алиун Фал, 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон (70′ 7. Димо Бакалов), 22. Октавио Мантека, 25. Георги Ангелов – к, 29. Еривалдо (70′ 27. Крум Стоянов)

Резерви: 1. Християн Василев, 2. Джунейт Али, 7. Димо Бакалов, 9. Мартин Камбуров, 23. Кукула, 27. Крум Стоянов, 73. Иван Минчев

Съдия: Ивайло Стоянов