Ботев Враца шокира Славия насред София и заплете още повече борбата в дъното (видеоанализ)

Ботев Враца постигна изненадваща победа с 2:0 като гост на Славия в мач от 25-ия кръг в efbet Лига. Головете за врачани отбелязаха Христо Златински и Валери Домовчийски през първото полувреме.DSPORT.BG

Ботев Враца създаде напрежение пред вратата на Славия в 5-ата минута. Атанас Зехиров подаде към Петър Атанасов, който стреля, но Светослав Вуцов плонжира и спаси.

Славия веднага организира контраатака. Калоян Кръстев получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на гостите. Той напредна в наказателното поле на Ботев Враца и стреля, но Красимир Костов плонжира и спаси.

Никола Колев проби в 7-ата минута, след което отправи удар от разстояние, получи се рикошет, а топката прелетя над напречната греда на вратата на Вуцов.

Ботев Враца поведе с 1:0 в 17-ата минута. Атанас Зехиров центрира в наказателното поле на Славия, където Емил Виячки се опита да изчисти с глава, но я прати в краката на Христо Златински, който след това стреля, а топката премина голлинията, въпреки опитите на Андреа Христов да я изчисти.

Даниел Генов отправи хубав удар в 18-ата минута, но Светослав Вуцов внимаваше и спаси.

Славия организира добра атака в 20-ата минута. Калоян Кръстев проби, след което подаде към Михаил Александров, който стреля, но Красимир Костов успя да спаси.

Славия бе много близо до това да изравни резултата в 28-ата минута. Владислав Узунов центрира от фаул в наказателното поле на Ботев Враца, където Алассан Н’Диайе за малко не си отбеляза автогол, след като се сблъска с вратаря Красимир Костов, а топката срещна напречната греда.

Петър Атанасов направи добър рейд в 30-ата минута, след което стреля, но топката срещна десния стълб на вратата на Светослав Вуцов.

Ботев Враца поведе с 2:0 в 36-ата минута след много красив гол на Валери Домовчийски. Христо Златински центрира от корнер в наказателното поле на Славия, където на втора греда  Алассан Н’Диайе свали с глава към Валери Домовчийски, който веднага стреля от въздуха, топката срещна напречната греда и тупна зад голлинията.

Славия направи много сериозен пропуск в 51-ата минута. След центриране в наказателното поле на Ботев Враца, Андреа Христов пропусна от чиста позиция да вкара, пращайки топката в аут.

Малко по-късно Никола Колев от Ботев Враца опита да застраши вратата на домакините с удар от границата на наказателното поле, но изстрелът му мина над напречната греда.

В 72-ата минута Димитър Рангелов напредна добре в полето на Ботев Враца и опита удар от разстояние, но той бе доста слаб и не затрудни Красимир Костов.

Славия бе много близо до попадение в 79-ата минута. Емил Стоев нахлу в наказателното поле на гостите и стреля опасно, но Красимир Костов успя да избие.

“Белите” продължиха да натискат съперника си и в 88-ата минута Андреа Христов се оказа на добра позиция след центриране на Емил Стоев, но ударът му с глава бе много неточен и излезе в аут.

С тази победа Ботев Враца се изкачи на единадесето място с 22 точки, колкото има и Славия, който е на дванадесета позиция.

efbet Лига, 25 кръг, ст. “Славия”, София, Начало: 16:00 часа
Славия – Ботев Враца 0:2

0:1 Христо Златински 17′

0:2 Валери Домовчийски 36′

Голмайстори:
Жълти картони: Мартин Сораков (С), Валери Домовчийски, Христо Златински, Чавдар Ивайлов (Б)

Състави
Славия: 13. Светослав Вуцов, 4. Петър Патев, 55. Андреа Христов-К, 23. Емил Виячки, 19. Филип Антовски, 70. Михаил Александров (67 – 73. Мартин Сораков), 77. Георги Вълчев, 11. Владислав Узунов, 71. Емил Стоев, 14. Ивайло Димитров, 9. Калоян Кръстев
Резерви: 1. Георги Петков, 8. Димитър Рангелов, 17. Ерол Дост, 3. Ертан Томбак, 75. Надер Гандри, 29. Петър Вуцов, 73. Мартин Сораков
Треньор: Златомир Загорчич

Ботев Враца: 33. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 37. Венцислав Керчев, 77. Мартин Николов, 81. Атанас Зехиров, 24. Алассан Н’Диайе, 22. Никола Колев (78 – 17. Чавдар Ивайлов), 23. Христо Златински (87 – 5. Костадин Ниечв), 10. Петър Атанасов (76 – 94. Юлиан Ненов), 9. Даниел Генов, 30. Валери Домовчийски-К (87 – 20. Дориан Бабунски)
Резерви: 34. Дамян Дамянов, 5. Костадин Ничев, 14. Димитър Буров, 28. Самир Аясс, 20. Дориан Бабунски, 17. Чавдар Ивайлов, 94. Юлиан Ненов
Треньор: Веселин Великов

Съдия: Георги Гинчев