Арда победи трудно Етър и излезе на трето място в efbet Лига

Арда победи трудно Етър с 3:2 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига, като по този начин излезе на трето място във временното класиране. Попаденията за домакините реализираха Иван Тилев, Тонислав Йорданов и Милен Желев. За великотърновци точни бяха Меси Мезу и Даниел Младенов.

След победата Арда събра 45 точки и излезе на трета позиция в класирането – на точка пред ЦСКА, които обаче са с мач по-малко. Етър продължава битката си за оцеляване в елита, като се намира на 13-та позиция с 21.DSPORT.BG

efbet Лига, 25-ти кръг, ст. “Арена Арда”, Кърджали, Начало: 18:15 часа

Арда – Етър 3:2
Голмайстори: 1:0 Иван Тилев 21′, 1:1 Меси Мезу 43′, 2:1 Тонислав Йорданов 73′, 3:1 Милен Желев 78′, 3:2 Даниел Младенов 89′
Жълти картони: Тонислав Йорданов, Румен Руменов (А), Симеон Мечев, Пламен Крачунов (Е)
Червени картони:

Етър създаде добро положение в 8-ата минута, като след центриране в наказателното поле на Арда се получи разбъркване, но нямаше кой да стреля към вратата.

Секунди по-късно домакините можеха да поведат в резултата, но подаването на Румен Руменов бе уловено от стража на гостите.

Арда откри резултата в 21-ата минута. След дълго подаване в полето на Етър Мариан Иванов не успя да изчисти с глава и топката попадна в краката на Иван Тилев. Той напредна и копна топката над плонжа на Христо Иванов за 1:0.

Етър бе близо до изравнително попадение в 25-ата минута. След грешка в защитата на Арда, Преслав Боруков се озова на добра позиция и стреля, но бранител на домакините успя да избие в последния момент.

В следващите минути силите на терена бяха доста изравнени, като двата тима разчитаха повече на здрави ениноборства в средата на терена.

Емил Мартинов от Арда стреля опасно в 39-ата минута, но топката мина над напречната греда на Красимир Костов.

Две минути преди края на първото полувреме Етър изравни. След подаване от лвия фланг Меси Мезу овладя добре топката и веднага стреля. Иван Караджов опита да се намеси, но топката мина под плонжа му и влезе в мрежата на домакините.

Арда започна по-активно срещата, като в 52-ата минута създаде добро положение пред вратата на съперника. Александър Георгиев центрира отляво, като Милен Желев стреля от воле, но покрай вратата. Секунди по-късно Румен Руменов пробва удар от границата на наказателното поле, но не успя да затрудни Христо Иванов.

Домакините продължиха да търсят попадение и в 56-ата минута Тонислав Йорданов стреля към вратата на Етър, но Иванов отново улови.

В 60-ата минута Арда получи право да изпълни фаул на добра позиция пред наказателното поле на великотърновци, Зад топката застана капитанът Пламен Крумов, който стреля силно, но вратарят на Етър спаси.

Кърджалийци бяха много близо до изравнителен гол в 69-ата минута. Иван Тилев бе изведен отлично в наказателното поле, офанзивният футболист на домакините финтира защитник на Етър, но след това се засуети и топката му бе избита от Христофор Хубчев.

Домакините стигнаха до втори гол в 73-ата минута. Александър Георгиев подаде много добре в наказателното поле от лявото крило и останалият непокрит Тонислав Йорданов се разписа от близко разстояние за 2:1.

Малко по-късно Милен Желев опита да се разпише след удар от фаул, но стреля неточно и топката мина над напречната греда на Христо Иванов.

Арда стигна до трети гол в 78-ата минута. Иван Тилев бе изведен в наказателното поле на гостите, като вместо да стреля той копна топката към Милен Желев, който на празна врата се разписа с глава за 3:1.

Минута преди края на редовното време Етър върна един гол. След грешка в отбраната на Арда топката попадна в Преслав Боруков. Той успя да подаде към Даниел Младенов, който с мощен удар матира Иван Караджов.

В 92-ата минута великотърновци създадоха добро положение пред вратата на домакините. След центриране от дясното крило Пламен Крачунов стреля с глава, но точно в ръцете на Караджов.

Състави

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов (83 – 77. Марин Костадинов), 24. Алекс Петков, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев (90+3 – 18. Георги Атанасов), 71. Пламен Крумов – к, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов
Резерви: 36. Васил Симеонов, 18. Георги Атанасов, 25. Радослав Узунов, 77. Мартин Костадинов
Треньор: Николай Киров

Етър: 1. Христо Иванов – к, 44. Божидар Кацаров (70 – 3. Хосе Кордоба), 10. Меси Мезу (70 – 7. Милчо Ангелов), 84. Здравко Илиев, 70. Кольо Станев (60 – 11. Даниел Младенов), 22. Ловре Кнежевич (60 – 83. Алдаир Ферейра), 26. Мариян Иванов, 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 16. Симеон Мечев, 23. Христофор Хубчев (80 – 18. Николас Фемия)
Резерви: 13. Анатоли Господинов, 83. Алдаир Ферейра, 11. Даниел Младенов, 17. Ивай Натаниел, 7. Милчо Ангелов, 3. Хосе Кордоба, 18. Николас Фемия
Треньор: Александър Томаш

Съдия: Георги Иванов