Етър и Славия се закопаха с равенство в Търново

Етър – Славия 1:1

(1:0 Милчо Ангелов 79′, 1:1 Димитър Рангелов 90’+1′) DSPORT.BG

В началните минути сериозни голови опасности за двете врати липсваха. И двата отбора организираха няколко добри нападения, които обаче не завършиха с изстрел. В 10-ата минута Даниел Младенов бе намерен с дълго подаване в наказателното поле. Халфът на домакините успя да се обърне и шутира. Емил Виячки се бе позиционирал много добре и блокира.

Четвърт час игра след началото Ловре Кнежевич свали към Младенов, който обаче не успя да нанесе удар, защото бе изпреварен от защитник на гостите.

В 23-ата минута Михаил Александров получи много добра възможност да обстрелва вратата на Христо Иванов, но опитът му беше изключително разочароващ.

Две минути по-късно Славия получи пряк свободен удар в близост до наказателното поле. Зад топката застана Радослав Кирилов, който завъртя топката покрай стената, но не намери целта.

Първият точен удар от началото на срещата дойде в 29-ата минута. Даниел Младенов получи в предни позиция. Той успя да влезе в наказателното поле и пробва шут от малък ъгъл, но в обсега на Светослав Вуцов, който улови без особени затруднения.

В 40-ата минута Миси Мезу бе изведен с пас в коридор. Нападателят на „виолетовите“ надбяга Емил Виячки, нахлу в наказателното поле и падна на тревата в искане на дузпа. При падането обаче той закачи топката с ръка и главният съдия Валентин Железов отсъди фаул в нарушение.

Две минути по-късно Симеон Мечев стреля от пряк свободен удар, но прати топката над напречната греда. До почивката нулевото равенство се запази и двата отбора оставиха развръзката за втората част.

В 53-ата минута „болярите“ бяха много близо до гола. Алдаир Ферейра центрира отдясно. На близката греда непокрит бе Миси Мезу, който засече с глава. Топката се отби от левия страничен стълб и излезе в аут.

Две минути по-късно дойде отговорът на Славия. Защитата на домакините се справи с центриране. Топката обаче стигна до Емил Стоев. Той пое, навлезе в наказателното поле и стреля, но отново греда.

И двата отбора определено се активизираха. Славия не успя да се възползва от няколко добри шанса за гол, а час игра след началото опасна атака организира Етър. Влезлият преди секунди в игра Преслав Боруков проби отдясно и потърси Миси Мезу в наказателното поле. Нападателят успя от трудна позиция да стреля, но Светослав Вуцов реагира блестящо и изби.

В 70-ата минута Алдаир проби отдясно, навлезе към центъра и стреля от границата на наказателното поле, но неточно.

Три минути по-късно Мечев напредна с топка в крака и опита късмета си с шут от далечна дистанция. Не се наложи намеса на Вуцов, тъй като топката премина над вратата.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Здравко Илиев центрира, а Преслав Боруков стреля с глава. От трудна позиция юношата на Левски не съумя да намери целта.

В 79-ата минута Етър стигна до така желаното попадение. Христофор Хубчев изведе Алдаир отляво. Крайният бранител пусна успореден на голлинията пас. Влезлият преди минути в игра Милчо Ангелов изпревари защитник и от непосредствена близост прати топката в мрежата за 1:0.

Славия се втурна в атака и в 82-рата минута Кольо Станев получи огромно свободно пространство. Той реши да играе сам, въпреки че можеше да комбинира със съотборник. Станев навлезе в наказателното поле, но Филип Антовски съумя с тяло да го блокира, а Вуцов излезе и улови. Секунди по-късно Алдаир стреля опасно, но над вратата на Светослав Вуцов.

Домакините продължаваха да се възползват от многото свободни пространства, които унеслият се в атака Славия оставяше. В 86-ата минута Симеон Мечев реши да завършва сам контраатака. Техничното му изпълнение обаче не намери очертанията на вратата.

………………………………………

Етър приема Славия в двубой от последния 26-ия кръг от редовния сезон на efbet Лига. След заповедта на здравния министър, срещата на стадион „Ивайло“ ще се проведе пред публика. Мачът стартира в 17:45 часа и ще може да го проследите на живо с dsport.

Със сигурност „виолетовите“ ще имат допълнителна мотивация в днешния мач, защото празнуват 97 години от създаването си.

Етър става днес на 97 години

Етър: 1. Христо Иванов (К), 83. Алдаир Ферейра (Венелин Филипов 90′), 44. Божидар Кацаров, 10. Миси Мезу (Милчо Ангелов 74′), 11. Даниел Младенов (Преслав Боруков 59′), 84. Здравко Илиев, 22. Ловре Кнежевич (Кольо Станев 74′), 16. Симеон Мечев, 3. Хосе Кордоба, 26. Мариян Иванов, 23. Христофор Хубчев

Резерви: 13. Анатоли Господинов, 81. Венелин Филипов, 17. Ивей Натаниел, 70. Кольо Станев, 7. Милчо Ангелов, 18. Николас Фемия, 99. Преслав Боруков

Треньор: Александър Томаш

Славия: 13. Светослав Вуцов, 55. Андреа Христов (К), 75. Надер Гандри, 23. Емил Виячки, 19. Филип Антовски, 7. Петер Макрилос, 77. Георги Вълчев, 71. Емил Стоев, 10. Радослав Кирилов (Мартин Сораков 90’+3′), 70. Михаил Александров (Калоян Кръстев 64′), 14. Ивайло Димитров (Димитър Рангелов 78′)

Резерви: 1. Георги Петков, 8. Димитър Рангелов, 17. Ерол Дост, 3. Ертан Томбак, 9. Калоян Кръстев, 6. Костадин Велков, 73. Мартин Сораков

Треньор: Златомир Загорчич

Съдия: Валентин Железов