Берое ще играе в топ 6 след реми в Монтана

Берое успя да си гарантира участие в топ 6 след равенство при гостуването на Монтана 1:1 в последен мач от редовния сезон за двата сезона. Воденият от Петър Колев отбор събра 37 точки и се изравни с Черно море, но е преди варненци заради по-добрите показатели в мачовете между двата отбора. Монтана пък ще посрещне плейофите като последен след редовния сезон с 20 точки в актива си.

Домакините изпуснаха дузпа още в 3-ата минута, след като Душан Перниш спаси удар на Тони Тасев. Малко преди почивката Иван Минчев даде преднина на Берое с хубав удар от десетина метра. Монтана успя да изравни в 63-ата минута, когато точен бе Владимир Айтов.

МОНТАНА – СЛАВИЯ 1:1
0:1 Иван Минчев 40, 1:1 Владимир Айтов 63

Главният съдия Георги Николов направи поредица от грешки в началото, след като не изгони по един футболист на двата отбора – Алуин Фал за играта с ръка на голлинията и Янко Ангелов за изключително груб фаул.

Още в 3-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. След центриране от ъглов удар футболист на Монтана игра с глава, а Алиун Фал спря топката с ръка пред голлинията. Реферът отсъди дузпа, но изуми с решението си да не покаже червен картон на Фал. Зад топката застана Тони Тасев, но Душан Перниш спаси. Повторенията обаче показаха, че Перниш не бе стъпил на голлинията при изпълнението на Тасев, а и в същото време футболисти на двата отбора бяха навлезли в наказателното поле и по всички правила на играта дузпата трябваше да бъде изпълнена отново, но това не се случи.

В 7-ата минута реферът Георги Николов взе поредното грешно решение. Янко Ангелов направи груб фаул срещу футболист на Берое, който заслужаваше директен червен картон, но Ангелов получи само жълт от съдията.

В 13-ата минута Тони Тасев стреля от далечна дистанция, но Перниш изби.

В 22-ата минута Берое направи добра атака, Алиун Фал центрира към Мартин Камбуров, но защитник на домакините успя да избие топката в корнер.

10 минути преди края на първото полувреме Тони Тасев центрира добре от пряк свободен удар, Владимир Айтов засече с глава, но топката премина покрай вратата.

Берое поведе в резултата 5 минути преди почивката. Старозагорци направиха много добра атака отдясно, където Стив Фуртадо и Илиян Стефанов направиха добро двойно подаване. Фуртадо пусна към Камбуров, защитата на домакините избиха топката, но тя попадна на левия крат на Иван Минчев, който от 10 метра направи резултата 0:1.

Малко след началото на второто полувреме Благой Макенджиев успя да спаси вратата си от втори гол.

В 63-ата минута Монтана изравни. Кики центрира отляво, Сергей Георгиев се пребори добре в наказателното поле, а Айтов стреля между кратака на бранител и мушна топката в мрежата на Душан Перниш.

През второто полувреме мачът е доста интересен и двата отбора играят отворен футбол, което води и до любопитни ситуации пред двамата вратари.

В 87-ата минута Мартин Камбуров изведе Еривалдо на добра позиция, но Макенджиев успя да отрази шута му.

Петър Колев емоционално: Не получих благословията от един човек, вече не съм старши треньор

Душан Перниш: Спасената дузпа може да ми е последна в кариерата

Атанас Атанасов: Срещу отборите от долната четворка имаме огромни шансове

Монтана: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев (81 – 2. Валери Христов), 33. Стефан Цонков, 24. Давид Кики, 3. Иван Михов -к, 13. Йордан Йорданов (46 – 23. Сергей Георгиев), 6. Янко Ангелов, 8. Тони Тасев (90 – 19. Росен Кръстев), 10. Владимир Айтов, 22. Стефан Каменов, 11. Николай Минков

Резерви: 1. Марио Кирев, 2. Валери Христов, 5. Раян Сенхаджи, 17. Адам Буджамаа, 19. Росен Кръстев, 26. Стоян Предев, 23. Сергей Георгиев

Берое: 12. Душан Перниш – к, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров (90 – 23. Кукула), 11. Алиун Фал, 18. Илиас Хасани (60 – 29= Еривалдо), 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 73. Иван Минчев, 94. Илиян Стефанов (56 – 22. Октавио)

Резерви: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 7. Димо Бакалов, 15. Георги Динков, 22. Октавио, 23. Кукула, 29. Еривалдо

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Янко Ангелов, Йордан Йорданов, Сергей Георгиев (М); Алиун Фал, Илиас Хасани (Б)

РЕФЕР: Георги Николов