Ивайло Чочев класира ЦСКА 1948 в първата шестица

ЦСКА 1948 победи Локомотив Пловдив с 1:0 в двубой от 26-ия последен кръг от редовния сезон. Ивайло Чочев отбеляза единственото попадение в срещата, което класира “червените” в топ 6 за сметка на Черно море. В 76-ата минута Димитър Илиев пропусна да се разпише от дузпа, пращайки топката в страничния стълб.DSPORT.BG

Локо от своя страна завършва редовния сезон на втората позиция с две точки повече от третия ЦСКА.

Гонзо послуша Бойко Борисов и сложи маска, за да даде пример (СНИМКИ)

В 8-ата минута Борислав Дамянов върна към Георги Русев, който мигновено стреля, но право в тялото на Илко Пиргов.

В 17-ата минута се наложи на Александър Тунчев да прави принудителна смяна, след като Дейвид Малембана се контузи след съприкосновение с Георги Русев, а на негово място се появи Кристиан Гомис.

В 24-ата минута Русев центрира от пряк свободен удар, а Ивайло Чочев насочи топката във вратата на Пиргов, но попадението на бившия играч на Палермо не бе зачетено заради много тънка засада. Три минути след това Локо можеше да вкара от идентична ситуация, но Гомис не успя да уцели топката.

В 34-ата минута се получи разбъркване в наказателното поле на ЦСКА 1948. Димитър Илиев подаде към Карагарен, но изстрелът на деветката на Локо бе блокиран от Димитър Пиргов, а след това Наумов успя да улови топката.

В 51-ата минута след грешка на Симеон Петров Георги Минчев трябваше с първо докосване да излезе очи в очи с Даниел Наумов, но нападателят на пловдивчани не успя да овладее и топката му избяга.

В 53-ата минута Карагарен пробва изстрел от голяма дистанция, но покрай вратата на Наумов. В ответната атака Ангел Бастунов пусна пас към Борисалв Дамянов в наказателното поле, но Момчил Цветанов го пресече.

В 55-ата минута ЦСКА 1948 поведе в резултата. След центриране от корнер на Георги Русев Ивайло Чочев засече с глава, като този път бе в редовна позиция.

В следващите минути Локо се впусна в търсене на изравнителния гол, но без да успее да застраши вратата на Наумов.

В 75-ата минута Георги Русев центрира от корнер, търсейки Симеон Петров в наказателното поле, но планът не сработи и защитата на Локо се справи.

В 76-ата минута Георги Иванов отсъди дузпа за нарушение на Петров срещу Димитър Илиев. Капитанът на Локо застана зад топката, но я прати в страничния стълб.

В 83-ата минута Умарбаев стреля покрай вратата, след като получи хубав пас от Карагарен.

В 90-ата минута Даниел Наумов отрази удар на Георги Минчев.

Жълти картони: Георги Пенев, Симеон Петров, Ангел Лясков (ЦС)

Стартовите състави на двата тима:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов -к, 19. Георги Пенев (56′ 24. Лазар Марин), 87. Симеон Петров, 3. Димитър Пиргов, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 8. Ивайло Климентов (69′ 88. Мартин Хайдаров), 27. Борислав Дамянов (69′ 9. Димитър Митков), 20. Ангел Бастунов, 11. Денислав Александров (80′ 7. Марио Топузов), 70. Георги Русев

Резерви: 1. Димитър Тодоров, 9. Димитър Митков, 28. Емануил Личев, 7. Марио Топузов, 88. Мартин Хайдаров, 24. Лазар Марин, 90. Николай Ганчев

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 5. Дейвид Малембана (17′ 4. Кристиан Гомис), 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 6. Кристиан Илич (62′ 44. Николай Николаев), 14. Димитър Илиев – к, 10. Георги Минчев

Резерви: 81. Кристиан Томов, 44. Николай Николаев, 4. Кристиан Гомис, 11. Конър Руан, 19. Александър Иванов, 13. Видол Сейменски, 20. Александър Колев

Съдия: Георги Иванов