Лудогорец победи Ботев Пд и е на три точки от титлата (Видеоанализ)

Лудогорец победи Ботев Пловдив с 2:0 в мач от 26-ия кръг на efbet Лига и вече е само на три точки от десета поредна титла. Двубоят бе последен за двата тима преди началото на плейофите. В герой за “орлите” се превърна Вандерсон, който реализира и двете попадения за своя тим.

След победата Лудогорец вече има 64 точки в актива си и е на 12 от втория Локомотив Пловдив. Това означава, че ако момчетата на Валдас Дамбраускас победят Берое в първия кръг на плейофната фаза, то те ще се поздравят с 10-та титла на България.DSPORT.BG

efbet Лига, 26-ти кръг, ст. “Коматево”, Пловдив, Начало: 20:15 часа

Ботев Пд – Лудогорец 0:2
Голмайстори: 0:1 Вандерсон 66′, 0:2 Вандерсон 82′
Жълти картони: Маркиньос, Рабей, Младеновски (Б)
Червени картони:

Вижте анализа на Валери Станков за срещата

В началните минути на двубоя двата тима създадоха по едно по-опасно положение пред вратата на съперника, но така и не успяха да стигнат до попадение. Лека-полека Лудогорец натисна домакините и опита да застраши Георги Аргилашки, но ударите на “орлите” минаха покрай вратата на “канарчетата”.

Ботев отвърна с удар на Маркиньос от далечно разстояние, който обаче не затрудни Кахлина.

В 31-ата минута домакините бяха много близо до първо попадение. Емануел Току бе изведен на добра позиция в наказателното поле на Лудогорец и стреля от движение, но покрай левия страничен стълб.

Секунди по-късно Текпетей опита да изненада Аргилашки с изстрел от разстояние, но стражът на пловдивчани улови.

В началото на второто полувреме двубоят бе прекъснат за няколо минути, след като феновете на Ботев Пловдив запалиха десетки факли, които принудиха главния съдия да спре срещата, за да може димът да се разнесе и мачът да продължи.

В 47-ата минута Кевин Янсон опита удар от далечно разстояние след изпълнение на фаул, но Кахлина улови.

Секунди по-късно Реда Рабей стреля към вратата на шампионите, но покрай левия страничен стълб.

Лудогорец бе близо до първо попадение в 52-ата минута. Вандерсон навлезе в наказателното поле на домакините, но ударът му срещна тяло на защитник и излезе в корнер.

В средата на второто полувреме гостите поведоха в резултата. Елвис Ману намери Вандерсон на границата на наказателното поле, бразилецът навлезе в пеналта, финтира бранител на Ботев и с точен удар по земя направи резултата 1:0. Попадението е паметно за шампионите, тъй като благодарение на него те вече са вкарали гол във всеки един мач от първенството през този сезон.

Малко преди края на редовното време “орлите” вкараха втори гол. Негов автор отново стана Вандерсон. Елвис Ману навлезе в наказателното поле на Ботев и подаде към Икоко, който стреля, но ударът му бе отразен от Георги Аргилашки. Топката обаче попадна на крака на Вандерсон, който не сгреши и се разписа за 2:0.

Състави

Ботев Пд: 33. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев – к, 5. Марио Младеновски, 7. Маркиньос (90+3 – 19. Анвар Елионуси), 9. Атанас Илиев, 21. Емануел Току (75 – 17. Салиф Сисе), 22. Реда Рабей, 24. Кевин Янсон, 28. Филип Филипов, 79. Атанас Чернев (75 – 10. Славчо Шоколаров)
Резерви: 1. Янко Георгиев, 10. Славчо Шоколаров, 13. Мишел Еспиноза, 17. Салиф Сисе, 19. Анван Елионуси, 25. Станислав Работов, 26. Мите Цикарски
Треньор: Азрудин Валентич

Лудогорец:1. Кристиан Кахлина, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 11. Кирил Десподов (88 – 7. Алекс Сантана), 24. Оливие Вердон, 25. Стефан Баджи, 28. Клаудиу Кешеру – к (63 – 10. Елвис Ману), 32. Жосуе Са, 37. Бърнард Текпетей (80 – 22. Жордан Икоко), 88. Вандерсон (88 – Доминик Янков), 95. Каули Оливейра (88 – 18. Светослав Дяков)
Резерви: 23. Пламен Илиев, 5. Георги Терзиев, 7. Алекс Сантана, 10. Елвис Ману, 18. Светослав Дяков, 22. Жордан Икоко, 64. Доминик Янков
Треньор: Валдас Дамбраускас

Съдия: Георги Давидов