Ботев Враца измъкна победата срещу десет от Етър

Ботев Враца постигна много труден, но и сладък успех с 2:0 над Етър в първия мач между двата отбора от плейофната група за оцеляване. Попаденията на ст. “Христо Ботев” реализираха Дориан Бабунски в 78-ата минута с глава и Чавдар Ивайлов в продължението на мача. А “болярите” трябваше да играят с 10 души от 50-ата минута, когато изгонен директно бе Ловре Кнежевич. DSPORT.BG

Така преди другия двубой днес между Славия и Монтана, врачани оглавяват групата с 25 точки, “белите” имат 23, Етър е с 22, а Монтана е с 20. По регламент първият отбор се спасява директно, вторият играе бараж с третия от Втора лига, а последните два изпадат.

×

Ботев Враца – Етър 2:0

Голмайстори: 1:0 Дориан Бабунски 78′; 2:0 Чавдар Ивайло 90+2
Жълти картони: М. Иванов, Мечев, Чембърс, Крачунов (Е)
Червен картон: Кнежевич (Е) 50′

Домакините от Ботев Враца първи създадоха опасност през вратата на “виолетовите”. В 8-ата минута Петър Атанасов проби много добре по дясното крило и стигна до аутлинията. Той подаде към нахлуващия Аласан Н’Дайе, който стреля с левия крак, но ударът му бе блокиран, а топката избита.

В 13-ата минута и Етър създаде страхотен шанс. Милчо Ангелов пусна чудесен извеждащ пас към Ловре Кнежевич, който се озова сам срещу Красимир Костов. Вратарят на врачани излезе бързо и парира удара му.

Миси Мезу се пребори много за една топка от дясно по атаката на Етър в 23-ата минута. Той напредна и подаде към Лавре Кенжевич, който овладя топката и пробва фалцов удар, който бе точен. Красимир Костов обаче улови топката.

В 29-ата минута домакините имаха претенции за нарушение за червен картон. Даниел Генов от Ботев Враца се откъсна сам срещу вратаря, но домакините имаха претенции, че Пламен Крачунов го е задържал. Реферът Волен Чинков не отсъди нарушение.

В 44-ата минута отново Етър създаде напрежение пред вратата на врачани. Милчо Ангелов получи топката в наказателното поле с гръб към вратата. Нападателят овладя кълбото и пусна хитър пас с пета към Ловре Кнежевич, който стреля силно, но топката бе избита в корнер. От ъгловия удар отново Ангелов стреля, но Костов улови комфортно.

Второто полувреме стартира по-добре за Ботев Враца. Домакините създадоха добра ситуация за гол. След цетриране по левия фланг влезлият на почивката Дориан Бабунски стреля с глава, но Христо Иванов улови. Оказа се, че нападателят е бил и в засада.

В 50-ата минута Етър остана с човек по-малко на терена. Без топка Ловре Кнежевич изблъска с две ръце Костадин Ничев от Ботев Враца. Съдията Волен Чинков веднага извади червен картон за играча на “болярите”.

В 56-ата минута Симеон Мечев направи безобразна грешка. Дориан Бабунски бе изведен на добра позиция в наказателното поле. Той подаде към нахлуващия Чавдар Ивайлов, който стреля, но Христо Иванов изби в ъглов удар. След корнер вратарят на “болярите” са намеси още един път. А при втория пореден корнер топката се удари директно в страничната греда на Христо Иванов и излезе в аут.

В 74-ата минута домакините от Ботев създадоха още една добра ситуация. Топката бе в краката на Петър Атанасов тръгна с нея на скорост. Той стигна до наказателното поле и отправи удар към Христо Иванов, който изпусна топката в първия момент, но след това е хвана сигурно.

В 78-ата минута Ботев Враца вкара гол. Костадин Ничев доста страхотно центриране от десния фланг, а резервата Дориан Бабунски стреля с глава, топката тупна пред вратаря Христо Иванов и се оплете в мрежата му.

Във втората минута на продължението на двубоя врачани решиха нещата. Мариян Иванов са замота с топката, Бабунски му я открадна, напредна с нея и подаде към непокрития Чавдар Ивайлов, който реализира на празна врата за 2:0.