Автогол донесе точка на Монтана срещу Славия (видеоанализ)

Славия и Монтана не успяха да се победят в първия им плейофен мач от efbet Лига, завършвайки 1:1. Двата тима са във втората група на втората осмица и се борят за своето оцеляване. DSPORT,BG

И двата гола в срещата бяха дело на играчи на столичани. Андреа Христов си отбеляза автогол в началото на срещата, а в самия край на първото полувреме Георги Вълчев вкара изравнителното попадение.

След равенството Славия изпусна да излезе начело на групата, където е Ботев Враца с 25 точки. “Белите” имат 24. Монтана остава последен с 21 точки, Етър е трети с 22.

В 4-ата минута Николай Минков центрира в наказателното поле, но Владимир Айтов не успя да нанесе удар, а Емил Виячки игра с топката.

В 10-ата минута Монтана поведе в резултата. Капитанът на Славия Андреа Христов вместо да изчисти топката след центриране на Тасев я насочи в собствената си врата, а Светослав Вуцов нямаше как да реагира.

Четири минути след това топката се отби в напречната греда след изстрел на Тони Тасев от пряк свободен удар. В 16-ата минута Антовски успя да стигне до топката преди тя да излезе от очертанията на терена и да центрира към Рангелов, но Макенджиев внимаваше и улови.

В 20-ата минута Макрилос пробва изстрел извън наказателното поле, който обаче бе изключително неточен. В 25-ата минута Андреа Христов успя да избие топката преди Минков да нанесе удар по посока вратата на Вуцов.

В 37-ата минута Емил Виячки успя да спре Тони Тасев, който се бе засилил към наказателното поле и можеше да остане очи в очи с Вуцов. Минута след това след центриране от корнер Вълчев игра с глава, но топката мина покрай вратата на Монтана.

В 40-ата минута удар на Радослав Кирилов бе блокиран от Александър Башлиев. В 42-ата минута от Монтана имаха претенции за дузпа за нарушение на Гандри, но Станислав Тодоров отсъди само корнер, след който Светослав Вуцов се намеси добре.

В 43-ата минута Благой Макенджиев изби удар на Макрилос от границата на наказателното поле.

В добавеното време на първата част Михаил Александров върна към Георги Вълчев, който мигновенно стреля, а Макенджиев вдигна ръце, мислейки си, че топката излиза в аут, тя обаче се отби в страничния стълб и влетя в мрежата му.

В 52-ата минута Димитър Рангелов добре си поведе топката, но последвалият удар мина много над вратата на Макенджиев.

В 60-ата минута Емил Стоев си освоби пространство за изстрел, но стреля покрай вратата. Секунди след това Стоев изпълни ъглов удар,  с който обаче не застраши вратата на гостите, тъй като Давид Кики изчисти топката.

В 62-ата минута Дарко Тасевски пусна хубав пас към Емил Стоев, но Благой Макенджиев първи стигна до топката. В 70-ата минута Андреа Христов центрира в наказателното поле, но Сергей Георгиев успя да изчисти в корнер, след който не последва нищо опасно.

В 74-ата минута Светослав Вуцов се намеси брилянтно три пъти в рамките на секунди, за да спаси вратата си от втори гол.

В 85-ата минута Тони Тасев отправи техничен изстрел от далечна дистанция, но Вуцов отново се намеси страхотно и изби в корнер, след който младият страж улови топката.

Жълти картони: Надер Гандри (С), Тони Тасев (М)

Стартовите състави на двата тима:

Славия: 13. Светослав Вуцов – в, 55. Андреа Христов -к, 23. Емил Виячки, 75. Надер Гандри, 19. Филип Антовски (83′ 3. Ертан Томбак), 70.Михаил Александров (57′ 22. Дарко Тасевски), 77. Георги Вълчев, 7. Петер Макрилос (83′ 11. Владислав Узунов), 10. Радослав Кирилов (83′ 9. Калоян Кръстев), 71. Емил Стоев, 8. Димитър Рангелов (71′ 14. Ивайло Димитров)

Резерви: 1. Георги Петков, 22. Дарко Тасевски, 3. Ертан Томбак, 14. Ивайло Димитров, 9. Калоян Кръстев, 73. Мартин Сораков, 11. Владислав Узунов

Треньор: Златомир Загорчич

Монтана: 30. Благой Макенджиев- в, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов – к, 24. Давид Кики, 33. Стефан Цонков, 6. Янко Ангелов, 10. Владимир Айтов, 23. Сергей Георгиев, 19. Росен Кръстев (61′ 22. Стефан Каменов), 8. Тони Тасев, 11. Николай Минков

Резерви: 1. Марио Кирев, 13. Йордан Йорданов, 4. Радослав Терзиев, 22. Стефан Каменов,  2. Валери Христов, 17. Адам Буджамаа, 26. Стоян Предев

Треньор: Атанас Атанасов

Съдия: Станислав Тодоров