ЦСКА тръгна с победа в плейофите, VAR дебютира в efbet Лига

ЦСКА тръгна с победа в плейофната фаза от първата шестица на efbet Лига, след като се наложи трудно над Арда с 1:0 на “Българска армия”. Единственото попадение в срещата падна в 88-ата минута и бе дело на Юрген Матей.DSPORT.BG

Освен с успеха на “червените” двубоят ще се запомни и с влизането на системата VAR у нас. Именно срещата между ЦСКА и Арда бе първата от родното първенство, в която се използва видеонаблюдение.

След победата ЦСКА излезе на второ място в класирането с 53 точки – на 1 пред втория Локомотив Пд, който обаче е с мач по-малко.

Мачът между “червени” и кърджалийци бе генерална репетиция преди финала за Купата на България. Двубоят е на 19 май от 19:30 на Националния стадион “Васил Левски”.

efbet Лига, 27-ми кръг, ст. “Българска армия”, София, Начало: 20:15 часа

ЦСКА – Арда 1:0
Голмайстори: 1:0 Юрген Матей 88′
Жълти картони: Юрген Матей (Ц), Тонислав Йорданов, Емил Мартинов (А)
Червени картони:

ЦСКА зпочна добре срещата и още във втората минута Георги Йомов опита пробив, но бе повален от футболист на Арда. Зад топката застана Федерико Варела, който центрира в наказателното поле. Там бранител на Арда се намеси и изби в корнер, който обаче не доведе до нищо интересно.

Малко по-късно Тиаго Родригес опита да затрудни Иван Караджов с удар от фаул от далечно разстояние, но топката премина над напречната греда.

В следващите минути Арда опита да изравни играта. Футболистите на Николай Киров обаче не успяха да стигнат до нещо по-сериозено пред вратата на Бусато.

ЦСКА бе много близо до попадение в 22-ата минута. Тиаго бе изведен добре по дясното крило и центрира в наказателното поле. Жорди Кайседо надскочи съперниковите защитници, но ударът му с глава мина над напречната греда.

Гостите от Кърджали отговориха с добро положение пред вратата на Густаво Бусато, след като Иван Тилев се възползва от една отскочила топка и навлезе в пеналта на ЦСКА. Подаването му обаче бе избито от защитник на “червените”.

В 38-ата минута ЦСКА бе много близо до гол. След многоходова комбинация Федерико Варела подаде на Жорди Кайседо. Халфът му върна топката с едно докосване и халфът веднага среля, но много неточно и топката мина покрай страничната греда на Иван Караджов.

Домакините започнаха по-активно второто полувреме, като опитаха да създадат нещо по-опасно пред вратата на Иван Караджов, но така и не стигнаха до сериозно положение.

Арда можеше да вкара гол в 52-ата минута. Емил Мартинов центрира добре в наказателното поле, където Тонислав Йорданов опита удар с глава, но топката мина покрай дясната греда на Бусато.

В 62-ата минута ЦСКА бе много близо до попадение. Бисмарк Чарлс бе изведен отлично в пеналта на Арда, като нападателят стреля веднага, но Иван Караджов спаси.

“Червените” продължиха да натискат съперника си, като в 66-ата минута Тибо Вион опита мощен удар от далечно разстояние, но стражът на гостите спаси.

Секунди по-късно Арда можеше да поведе в срещата. След центриране в наказателното поле Емил Мартинов стреля много опасно с глава. Густаво Бусато обаче демонстрира отличен рефлекс и спаси тима си от гол.

В 73-ата минута Емил Мартинов се озова на добра позиция и опита да застраши Густаво Бусато с удар от разстояние, но топката мина над напречната греда.

Малко по-късно системата за видеонаблюдение се намеси за първи път. Брадли Мазику опита да навлезе в наказателното поле и бе повален от съперников футболист. Станислав Тренчев обаче се консултира с колегите си от VAR-вана и реши, че няма достатъчно предпоставки да даде дузпа.

Арда организира добра атака малко по-късно, но ударът на Румен Руменов мина покрай вратата на Густаво Бусато.

В 85-ата минута Тонислав Йорданов стреля опасно от фаул, но не успя да намери очертанията на вратата на домакините.

Три минути по-късно ЦСКА поведе. След центриране от корнер топката попадна в Тиаго Родригес, който подаде на Амос Юга. Дефанзивният халф намери отлично Юрген Матей в наказателното поле и той с удар с глава прати топката в мрежата на Иван Караджов.

В 89-ата минута “червените” можеха да вкарат втори гол и да решат всичко в срещата. ЦСКА получи право да изпълни фаул в близост до наказателното поле на гостите, като зад топката застана Греъм Кери. Ирландецът стреля много опасно, но стражът на Арда успя да избие в корнер.

Състави

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох, 5. Федерико Варела (60 – 18. Брадли Мазику), 7. Енрике Рафаел (46 – 8. Греъм Кери), 10. Георги Йомов (60 – 24. Джером Синклер), 15. Тибо Вион (77 – 27. Мартин Смоленски), 19. Иван Турицов, 20. Тиаго Родригес – к, 21. Амос Юга, 30. Жорди Кайседо (60 – 17. Бисмарк Чарлс)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 8. Греъм Кери, 17. Бисмарк Чарлс, 18. Брадли Мазику, 24. Джером Синклер, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов
Треньор: Любослав Пенев

Арда:12. Иван Караджов – к, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев (80 – 77. Мартин Костадинов), 19. Румен Руменов, 20. Деян Лозев, 24. Алекс Петков, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов
Резерви: 36. Васил Симеонов, 13. Никола Таравел, 18. Георги Атанасов, 77. Мартин Костадинов
Треньор: Николай Киров

Съдия: Станимир Тренчев