Черно море записа важен успех над Ботев Пд в битката за 7-ото място

Черно море постигна убедителна победа с 3:1 над Ботев Пловдив в първи мач на двата тима от първата група на втората осмица. DSPORT.BG

“Моряците” поведоха още в третата минута с гол на Родриго Енрике, само три по-късно отново той бе точен – този път от дузпа. В 25-ата минута Атанас Илиев върна Ботев в мача, но десетина минути по-късно Черно море вкара трети гол дело на Зе Гомеш.

В 41-ата минута Филип Филипов бе изгонен от игра за втори жълт картон.

Домакините поведоха в резултата още в 3-ата минута. Родриго навлезе в наказателното поле и стреля по посока вратата на Аргилашки, топката мина през няколко играчи и влетя в мрежата за 1:0.

Само две минути по-късно “моряците” получиха дузпа за нарушение на Филип Филипов. Зад топката застана Родриго, който прати Аргилашки в обратния ъгъл и удвои аванса на Черно море.

В 9-ата Васил Панайотов стреля покрай вратата на Ботев Пд. В 15-ата минут Панайотов стреля от дистанция, но Георги Аргилашки се намеси убедително и спаси вратата си от трети гол.

В 25-ата минута Стефан Станчев се подхлъзна в наказателното поле, където Атанас Илиев успя да открадне топката и да я засече във вратата на Георги Георгиев.

В 35-ата минута Аргилашки улови удар на Виктор Попов. Минута по-късно Зе Гомеш вкара за трети път топката във вратата на Ботев. Португалецът изпревари Филип Филипов и насочи топката във вратата.

В 41-ата минута защитникът на Ботев Пловдив Филип Филипов получи втория си жълт картон в срещата и остави съотборниците си с човек по-малко.

На почивката Валентич направи две промени в състава на Ботев. Мите Цикарски бе заменен от Па Конате, а Маркиньос излезе за сметка на Станислав Работов.

В 55-ата минута Зе гомеш нахлу в наказателното поле, но се спъна преди да успее да отправи удар и Аргилашки улови. В 62-ата минута Родриго Енрике пропусна да оформи своя хеттрик в срещата.

В 68-ата минута Атанас Илиев технично овладя и стреля, Георгиев изби, а след това Цветомир Панов се намеси, за да не позволи на Еспиноса да вкара при добавката.

В 75-ата минута Атанас Илиев преодоля няколко играчи на Черно море преди да стигне до аутлинията и да пусне пас в наказателното поле, но Георги Георгиев улови.

В 80-ата минута Марио Младеновски си пробва късмета с мощен шут отдалеч, но топката мина покрай вратата на Георгиев.

Черно море – Ботев Пловдив 3:1

1:0 Родриго Енрике 3′

2:0 Родриго Енрике (д) 6′

2:1 Атанас Илиев 25′

3:1 Зе Гомеш 36′

Жълти картони: Виктор Попов (ЧМ), Филип Филипов, Мите Цикарски, Азрудин Валентич (Б)

Червени картони: Филип Филипов (Б)

Стартовите състави на двата тима:

Черно море: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 5. Стефан Станчев -к, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов (84′ 32.Мартин Дичев), 29. Файсел Касми (70′ 88. Павел Георгиев), 71. Васил Панайотов, 10. Илиан Илиев (60′ 7. Родриго Вилела), 23. Пабло Гарсия, 72. Родриго Енрике (85′ 15. Леандро Андраде), 20. Зе Гомеш (70′ 9. Исмаил Иса)

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 33. Мирослав Енчев, 32. Мартин Дичен, 15. Леандро Андраде, 88. Павел Георгиев, 9. Исмаил Иса, 7. Родриго Вилела

Треньор: Илиан Илиев

Ботев Пловдив: 33. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев, 5. Марио Младеновски, 7. Маркиньос (46′ 25. Станислав Работов), 9. Атанас Илиев (77′ 17. Салиф Сисе), 13. Мишел Еспиноса (86′ 14. Бисер Бонев), 21. Емануел Току (86′ 79.Атанас Чернев), 22. Реда Рабей, 26. Мите Цикарски (46′ 3. Па Конате), 28. Филип Филипов, 10. Славчо Шоколаров

Резерви: 1. Янко Георгиев, 3. Па Конате, 11. Кристиан Добрев, 14. Бисер Бонев, 25. Станислав Работов, 79. Атанас Чернев, 17. Салиф Сисе