Монтана излъга Етър и го закотви на дъното

Монтана победи Етър с 1:0 в мач от 28-ия кръг на efbet Лига, като по този начин прати великотърновци на дъното в класирането с 2 точки именно зад тима от “Огоста”. Единственото попадение в срещата бе дело на влезлия като резерва Росен Кръстев в средата на второто полувреме. dsport.bg

След победата домакините вече имат 24 точки в актива си и заемат 12-то място. Славия също са с 24, но са с мач по-малко. Етър пък са последни с 22.

До края на шампионата остават

efbet Лига, 28-ми кръг, ст. “Огоста”, Монтана, Начало: 17:30 часа

Монтана – Етър 1:0
Голмайстори: 1:0 Росен Кръстев 64′
Жълти картони: Давид Кики, Александър Башлиев (М), Здравко Илиев (Е)
Червени картони:

В началните минути на срещата двата тима бяха доста равностойни на терена, като опитваха да създадат опасност пред вратата на съперника, но безуспешно.

Етър отправи първия по-сериозен удар към вратата на домакините в 13-ата минута. След центриране от корнер Божидар Кацаров стреля с глава, но високо над напречната греда.

Домакините опитаха да застрашат Христо Иванов с удар на Николай Минков в 28-ата минута. Той обаче не бе достатъчно силен и вратарят на Етър с лекота улови.

Монтана бе близо до гол малко по-късно, като след разбъркване в наказателното поле не гостите топката попадна в краката на Стефан Каменов, който стреля в далчения ъгъл, но покрай гредата.

Тимът от “Огоста” продължи да натиска съперника си и стигна до поредна ситуация пред вратата на Христо Иванов. След добро центриране в наказателното поле на Етър Иван Михов бе най-съобразителен и игра с глава, но ударът му мина над напречната греда.

Малко по-късно Владимир Айтов стреля от разстояние, но много слабо и стражът на Етър улови.

Великотърновци създадоха много добро положение в 39-ата минута. След разбъркване в наказателното поле Симеон Мечев се оказа на добра позиция и отправи удар, който обаче срещна ръката на бранител. Съдията Георги Димитров прецени, че няма предпоставки да посочи бялата точка и остави играта да продължи.

Само 120 секунди Христо Иванов спаси Етър от гол. Тони Тасев бе изведен по дясното крило и стреля силно към вратата на гостите, но стражът на великотърновци реагира отлично и изби в корнер.

В даденото от съдията продължение на първото полувреме Етър бе много близо до гол. След добро подаване в пеналта на домакините топката стигна до Кольо Станев, който от отлична позиция стреля силно, но над вратата.

Етър създаде първата опасна ситуация за второто полувреме. Още в 47-ата минута Алдаир Ферейра стреля силно по диагонала, но топката мина покрай дясната греда на Благой Макенджиев.

В следващите минути качеството на играта спадна, като и двата тима повече накъсваха играта, отколкото да се опитват да създадат нещо пред съперниковата врата.

Монтана стигна до гол в средата на второто полувреме. След изпълнение на корнер, Тони Тасев отклони с глава. Топката попадна на крака на влезлия като резерва Росен Кръстев, който от близко разстояние не сгреши и направи резултата 1:0.

В 73-ата минута Божидар Кацаров опита удар от воле, но топката прелетя много далеч от вратата на Монтана.

Осем минути преди края на редовното време Преслав Боруков се озова на добра позиция след разбъркване в наказателното поле на домакините, но ударът му мина покрай лявата греда на Благой Макенджиев.

Състави

Монтана:30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов – к, 24. Давид Кики, 33. Стефан Цонков, 6. Янко Ангелов, 22. Стефан Каменов (55 – 13. Йордан Йорданов), 10. Владимир Айтов (87 – 4. Радослав Терзиев), 23. Сергей Георгиев (62 – 19. Росен Кръстев), 8. Тони Тасев, 11. Николай Минков
Резерви:1. Марио Кирев, 2. Валери Христов, 13. Йордан Йорданов, 17. Адам Буджама, 4. Радослав Терзиев, 26. Стоян Предев, 19. Росен Кръстев
Треньор: Атанас Атанасов

Етър: 1. Христо Иванов – к, 44. Божидар Кацаров, 84. Здравко Илиев, 17. Ивей Натаниел, 70. Кольо Станев (46 – 83. Алдаир Ферейра), 26. Мариян Иванов, 7. Милчо Ангелов (69 – 10. Миси Мезу) , 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 16. Симеон Мечев (84 – 11. Даниел Младенов), 23. Христофор Хубчев
Резерви:13. Анатоли Господинов, 81. Венелин Филипов, 10. Миси Мезу, 18. Николас Фемия, 3. Хосе Кордоба, 83. Алдаир Ферейра, 11. Даниел Младенов
Треньор: Александър Томаш

Съдия: Георги Димитров