Черно море изпусна Царско село в зрелищен мач с шест гола

Черно море изпусна да победи Царско село в мач от 28-ия кръг на efbet Лига. Двубоят завърши при резултат 3:3, като “моряците” има за какво да съжаляват, след като водеха с два гола преднина 15 минути преди последния съдийски сигнал. Момчетата на Илиан Илиев удариха и две греди.DSPORT.BG

Домакините поведоха с гол на Васил Панайотов в 8-ата минута. Малко по-късно Димитър Костадинов да изравни. В 20-ата минута варненци стигнаха до второ попадение чрез Влатко Дробаров. Минута преди края на първото полувреме “моряците” поведоха с 3:1. Илиан Илиев – младши се разписа с много добър удар с глава.

След почивката домакините намалиха оборотите и петнадесет минути преди края Царско село върна едно попадение. Негов автор стана Лъчезар Балтанов. В 85-ата минута столичани изравниха. Емануил Манев се възползва от една избита от Георги Георгиев топка и на празна врата оформи крайното 3:3.

След равенството Черно море продължава да заема седмото място в класирането с 41 точки. Царско село пък са осми с 35.

efbet Лига, 28-ми кръг, ст. “Тича”, Варна, Начало: 18:30 часа

Черно море – Царско село 3:3
Голмайстори: 1:0 Васил Панайотов 8′, 1:1 Димитър Костадинов 17′, 2:1 Влатко Дробаров 20′, 3:1 Илиан Илиев-мл 44′, 3:2 Лъчезар Балтанов 75′, 3:3 Емануил Манев 85′
Жълти картони: Цветомир Панов (Ч), Реян Даскалов, Лъчезар Балтанов, Иван Бандаловски, Джони Пласид (Ц)
Червени картони:

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на ЦСКА и българския футбол Георги Димитров – Джеки, който си отиде от този свят на 62-годишна възраст.

В 6-ата минута на срещата Черно море опита удар от разстояние чрез Илиан Илиев – младши, който обаче не бе достатъчно силен и точен, за да затрудни Джони Пласид.

Само 120 секунди по-късно домакините стигнаха до първи гол. Илиан Илиев успя да намери Васил Панайотов пред наказателното поле и полузащитникът с мощен удар матира стража на “царете”.

В 10-ата минута “моряците” бяха изключително близо до второ попадение. След центриране в пеналта на Царско село Илиан Илиев стреля от близко разстояние с глава, но Джони Пласид реагира отлично и успя да избие в корнер.

Черно море продължи да атакува, като в 14-ата минута Жозе Гомеш стреля от разстояние, но топката мина покрай дясната странична греда.

Царско село стигна до изравнителен гол малко по-късно. Андерсон Кордейро навлезе в наказателното поле по лявото крило и намери Димитър Костадинов, който бе оставен сам около точката за изпълнение на дузпа. Офанзивният футболист стреля в далечния ъгъл, топката се удари в гредата и влезе в мрежата на домакините.

В 20-ата минута Черно море вкара второ попадение. След центриране от корнер на Илиан Илиев – младши Влатко Дробаров се извиси над всички и с глава се разписа за 2:1

Около четвърт час преди края на първата част вратарят на Царско село Джони Пласид бе много близо до това да подари гол на Черно море. След много слабо изчистване топката попадна в краката на Илиан Илиев – младши. Плеймейкърът опита да прехвърли стража на столичани, но той успя улови.

В 42-ата минута домакините създадоха поредна опасност пред вратата на съперника. След грешка в защитата на Царско село Пабло Гарсия се озова на добра позиция и стреля от границата на наказателното поле, но не съумя да затрудни Пласид.

“Моряците” стигнаха до трети гол минута преди края на редовното време на първата част. След нарушение в полето на домакините и бързо изпълнен фаул топката достигна до Леандро Андраде по дясното крило, който центрира много добре към непокрития Илиан Илиев – младши. Младият играч не се поколеба и с глава матира Джони Пласид.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, които на два пъти стигнаха до наказателното поле на Царско село, но и двата пъти не успяха да отправят опасен удар и да застрашат вратата на гостите.

В 56-ата минута Черно море създаде поредна опасност пред Джони Пласид. Първо, стражът на Царско село не се намеси по най-добрия начин, при центриране в наказателното поле, и допусна топката да стигне до Файсел Касми. Последва разбъркване в наказателното поле, при което Леандро стреля, но в десния страничен стълб.

Малко по-късно Васил Панайотов се озова на добра позиция след подаване на Цветомир Панов и стреля, но вратарят на гостите спаси.

В 63-ата минута Черно море отново бе близо до гол. След удар от фаул Пабло Гарсия стреля отлично, но топката срещна дясната греда на “царете”.

Гостите можеха да намалят резултата малко по-късно, след като Андерсон Кордейро намери Емануил Манев в наказателното поле, но ударът му мина над напречната греда на Георги Георгиев.

В 75-ата минута столичани върнаха един гол. Лъчезар Балтанов бе изведен на добра позиция на границата на пеналта на гостите и с точен удар в долния десен ъгъл направи резултата 3:2.

Десет минути по-късно Царско село изравни. Панайотис Лука бе изведен добре сам срещу Георги Георгиев. Нападателят стреля, но стражът на Черно море изби. Топката попадна на крака на Емануил Манев, който от близко разстояние не сгреши.

В даденото от съдията продължение Родриго Вилела бе изведен на добра позиция срещу Джони Пласид, но не успя да преодолее стража на гостите.

Състави

Черно море: 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов – к, 28. Влатко Дробаров, 32. Мартин Дичев (70 – 5. Стефан Станчев), 29. Файсел Касми (71 – 88. Павел Георгиев), 71. Васил Панайотов, 10. Илиан Илиев-мл (64 – 7. Родриго Вилела)., 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде (82 – 17. Велислав Василев), 20. Жозе Гомеш (82 – 9. Исмаил Иса)
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 5. Стефан Станчев, 33. Мирослав Енчев, 17. Велислав Василев, 88. Павел Георгиев, 9. Исмаил Иса, 7. Родриго Вилела
Треньор: Илиан Илиев

Царско село: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков, 9. Стефан Христов (61 – 8. Панайотис Лука), 10. Лъчезар Балтанов, 11. Андерсон Кордейро (74 – 7. Лесли Де Са), 17. Реян Даскалов – к, 20. Димитър Костадинов (61 – 6. Антонио Георгиев), 21. Емануил Манев, 22. Луис Педро (68 – 3. Мартин Кавдански), 25. Дилан Мартенс, 93. Иван Бандаловски
Резерви: 12. Кирил Трохаров, 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев, 98. Луи Нганиони, 8. Панайотис Лука, 7. Лесли Де Са, 44. Карим Роси
Треньор: Антони Здравков

Съдия: Волен Чинков