17-годишен юноша донесе втора поредна победа на Левски

Левски нанесе пета поредна загуба на Ботев Пловдив, побеждавайки “канарчетата” с 1:0 в двубой от 28-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата бе дело на 17-годишния юноша на “сините” Марин Петков, който се разписва във втори пореден мач. DSPORT.BG

Тимът от “Герена” е на трета позиция в първата четворка на втората осмица с 34 точки, а Ботев Пд е последен с 24.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на ЦСКА и българския футбол Георги Димитров-Джеки, който си отиде от този свят на 62-годишна възраст.

В 4-ата минута Ботев изпълни два корнера, единият с късо разиграване, а следващият с центриране към наказателното поле, но и двата случая не последва опасност за вратата на Николай Михайлов. Две минути след това Михайлов спаси удар на Маркиньос.

В 8-ата минута Мартин Райнов опита мощен удар отдалеч, но изстрелът му мина над вратата. В 12-ата минута Маркиньос стреля от дъгата на наказателното поле, но топката прелетя покрай вратата на гостите.

В 21-ата минута Левски поведе в резултата. Мартин Петков изведе Марин Петков, който не остави шансове на Георги Аргилашки за 0:1.

В 24-ата минута Маркиньос стреля от пряк свободен удар, но Николай Михайлов изби. Две минути по-късно Еспиноса стреля с глава право в ръцете на стража на “сините”.

В 34-ата минута Михайлов се намеси добре с една ръка след изстрел на Шоколаров. Десет минути след това Шоколаров центрира от свободен удар, но Атанас Чернев не реагира добре и не успя да засече топката във вратата на “сините”.

В 49-ата минута Маркиньос подаде към Емануел Току, който стреля от границата на наказателното поле, а Николай Михайлов с върха на ръкавиците си успя да отклони топката в напречната греда.

В 59-ата минута Марин Петков стреля от воле, но покрай вратата. В 70-ата минута Валери Божинов замени голмайстора в мача Марин Петков.

В 75-ата минута Николай Михайлов направи седмото си спасяване в двубоя, отказвайки Атанас Илиев.

В 84-ата минута Михайлов излезе неразчетено напред, за негово щастие нямаше футболист на “жълто-черните”, който да може да засече топката във вратата му.

В 87-ата минута Реда Рабей бе оставен непокрит на дъгата на наказателното поле, но стреля покрай вратата. В първите секунди на добавеното време Маркиньос стреля мощно от воле, но Михайлов изби.

В 93-ата минута Салиф Сисе удари Ивайло Найденов в гърдите, а играчът на “сините” падна на земята, държейки се за главата.

Ботев Пд – Левски 0:1

0:1 Марин Петков 21′

Жълти картони: Джонатан Перейра, Маркиньос (Б), Марин Петков, Андриан Краев (Л)

Стартовите състави:

Ботев Пловдив: 33. Георги Аргилашки, 2. Джонатан Перейра (75′ 25. Станислав Работов), 3. Па Конате, 4. Виктор Генев -к, 7.Маркиньос, 9. Атанас Илиев, 10. Славчо Шоколаров, 13. Мишел Еспиноса (63′ 17. Салиф Сисе), 21. Емануел Току, 22. Реда Рабей, 79. Атанас Чернев (80′ 11. Кристиан Добрев)

Резерви: 1. Янко Георгиев, 11. Кристиан Добрев, 14. Бисер Бонев, 16. Благовест Данчев, 17. Салиф Сисе, 25. Станислав Работов, 26. Мите Цикарски

Треньор: Азрудин Валентич

Левски: 13. Николай Михайлов – к, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 6. Ивайло Найденов, 11. Здравко Димитров (87′ 77. Илия Юруков), 20. Начо Монсалве, 22. Патрик-Габриел Галчев (78′ 10. Борислав Цонев), 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков (70′ 86. Валери Божинов), 89. Андриан Краев (87′ 19. Билал Бари), 91. Драган Михайлович

Резерви: 1. Звонимир Микулич, 10. Борислав Цонев, 19. Билал Бари, 21. Радослав Цонев, 31. Костадин Илиев, 77. Илия Юруков, 86. Валери Божинов