Локо Пд и Берое с нулев хикс, битката за второто място се нажежи още (видеоанализ)

Локомотив Пловдив и Берое завършиха наравно 0:0 на Лаута в 29-ия кръг от efbet Лига. Двата отбора си разделиха по едно полувреме. Домакините бяха по-активни през първата част. Но през второто гостите от Стара Загора бяха по-активни. Двата тима направиха и по един невероятен пропуск. През първата част Парвиз Умарбаев не вкара почти на празна врата, а през втората част Алиун Фал пропусна да вкара сам срещу вратаря. А в продължението на двубоя Алиун Фал получи директен червен картон, тъй като си изпусна нервите и ритна без топка Конър Руан.DSPORT.BG

Равенството завърза още повече битката за второто място в първенството между Локо Пловдив и ЦСКА. Двата отбора имат по 56 точки, но “смърфовете” са на втора позиция, тъй като те имат предимство в директните мачове от редовния сезон срещу “червевите”. А в събота на “Лаута” един срещу друг се изправят именно Локо и ЦСКА.

Любопитното е, че Бирсент Карагарен от Локо Пловдив записа мач номер 200 в елита на българския футбол и мач номер 150 с екипа на “смърфовете” в родното първенство.

efbet Лига, 29 кръг, ст. “Локомотив”, Пловдив, Начало: 19:30 часа
Локо Пловдив – Берое 0:0

Голмайстори: няма
Жълти картони: Руан (Л); Хасани, Стефанов (Б)
Червен картон: Фал (Б) 90′

Още в първите секунди на двубоя домакините имаха отличен шанс. Димитър Илиев бе изведен, той пусна пас към нахлуващия Александър Иванов, но ударът на младока не се получи и Генадий Ганев улови топката спокойно. В третата минута Александър Иванов бе фаулиран на границата на наказателното поле. Парвиз Умарбаев стреля от прекия свободен удар, но топката се удари в играч на “заралии” от стената.

Берое изравни играта в следващите 10 минути. “Заралии” се отърсиха от първоначалния домакински натиск, но не успяха да направят нещо интересно през вратата на Пиргов. Бирсент Карагарен пък тръгна на слалом между защитниците в зелена. Той мина трима, но четвъртия му отне топката.

Страхотна грешка в защитата на Берое и по-конкретно на Теди Мезаг поднесе на тепсия шанс за Парвиз Умарбаев в 21-ата минута. Узбекът стреля падайки, но топката не влезе в опразнената от Илко Пиргов врата.

В 29-ата минута на двубоя Умарбаев изведе Бирсент Карагарен в наказателното поле. Българският национал пробва да стреля от воле, но ударът му бе слаб и вратарят Ганев хвана топката. Карагарен пострада при изстреля след като Мезаг му влезе по-твърдо, но българинът не пострада. До края на първата част не се случи по-интересно на терена.

В началото на втората част привържениците на домакините започнаха викат против БФС и издигнаха трансперант с надпис: “С перука и свиня, футболът загива”.

Второто полувреме започна с удар на Илиян Стефанов от гостите. Той получи топката малко след центъра на игрището в половината на “смърфовете” и пробва далечен изстрел, но топката излезе в аут. Пет минути по-късно Стив Фуртадо имаше добър шанс да стреля, но Алмейда блокира изстрела му. При последвалото центриране Стив Фуртадо отправи удар с глава, но Илко Пиргов улови кълбото.

В 56-ата минута след изпълнение на тъч от дясно на атаката на Берое, Мартин Камбуров изведе по чудесен начин Алиун Фал. Играчът пропусна, тъй като пробва удар от малък ъгъл срещу Илко Пиргов, вместо да върне топката към непокрития Камбуров.

В 71-ата минута Умарбаев подаде към Димитър Илиев. Капитанът на “смърфовете” напредна през центъра с топка в крака. Той реши да стреля от далеч, но не уцели добре топката, която излетя високо към трибуна “Бесика”, която трябва да бъде ремонтирана.

Алиун Фал излезе сам срещу вратаря Пиргов в 71-ата минута след груба грешка на Николай Николаев. Нападателят на Берое тръгна от центъра с топка в крака, стигна до наказателното поле и произведе много разочароващ изстрел, който излезе в аут. А в 82-ата минута Конър Руен центрира брилятно по левия фланг на атаката на “смърфовете”. Николай Николаев засече топката от воле, но ударът му мина над напречната греда. В продължението на двубоя Алиун Фал от Берое получи директен червен картон, тъй като си изпусна нервите и ритна без топка Конър Руан от Локомотив.

А в последната секунда от мача Локомотив стигна до разбъркване в наказателното поле на Берое. Карагарен стреля, а Димитър Илиев донасочи топката към вратата, но Ганев я улови.

Състави
Локо Пловдив: 1. Илко Пиргов, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 4. Кристиан Гомис, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев (85′ – 50. Даниел Иванов), 44. Николай Николаев (90+1 – 5. Дейвид Малембана), 7. Момчил Цветанов (85′ – 15. Георги Мавродиев), 14. Димитър Илиев-К, 9. Бирсент Карагарен, 19. Александър Иванов (65′ – 11. Конър Руан)
Резерви: 81. Ивайло Василев, 13. Видол Сейменски, 20. Иван Арамазов
Треньор: Александър Тунчев

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров (62′ – 23. Кукула), 11. Алиун Фал (88′ – 21. Кийлън Лебон), 17. Ибрахима Конте (90+4 – 2. Джуниет Али), 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 94. Илиян Стефанов
Резерви: 12. Душан Перниш, 15. Георги Динков, 66. Радослав Апостолов, 73. Иван Минчев
Треньор: Петър Колев

Съдия: Никола Попов