Слънце грее, дъжд вали – Царско село и Ботев Пд с нулево реми (видеоанализ)

Царско село и Ботев Пловдив завършиха 0:0 в 29-ия кръг на efbet Лига. Двубоят край София предложи доста пропуски и от двата отбора, а двамата вратари Джони Пласид и Янко Георгиев направиха силни представяния. Любопитен момент от двубоя бе, че двете полувремена се играха при доста различни условия. През първото над терена се изсипа силен дъжд, който затрудни двата отбора. А през втората полувреме дъждът спря, а слънцето започна да напича. След това мач Царско село има 36 точки и все още има шанс за седмото място. Ботев Пловдив пък има 25 точки.DSPORT.BG

efbet Лига, 29 кръг, ст. “Арена Царско село”, София, Начало: 17:30 часа
Царско село – Ботев Пловдив 0:0

Голмайстори: няма
Жълти картони: Марков, Роси (Ц); Джонатан, Генев, Илиев, Рабей, Цикарски (Б)

Антони Здравков: Ние създадохме шансовете на Ботев

Азрудин Валентич: Може би проблемът е психологически

Още в 55-ата секунда на двубоя “канарчетата” можеше да вкарат гол. Атанас Илиев подаде много добре към Маркиньос Педросо, който стреля, но Джони Пласид спаси. Малко след това Димитър Костадинов стреля опасно в 15-ата минута, но ударът му беше блокиран от Виктор Генев.

Царско село можеше да реализира в 30-ата минута. Тогава Емануил Манев пробва да застраши вратата на Янко Георгиев. Шутът му обаче беше неточен. Ботев отговори две минути по-късно чрез Атанас Илиев. Той бе намерен в наказателното поле от Маркиньос. Илиев стреля, а Пласид спаси.

Джонатан Перейре пропусна страхотно положение в 36-ата минута. След центриране по левия фланг Луис Педро отклони топката, която попадна на крака на Джонатан. Той стреля от движение, но над вратата. Андерсон Кордейро имаше отличен шанс да реализира попадение малко преди края на първото полувреме. Той отправи тежък удар с левия крак, който бе спасен от вратаря Янко Георгиев.

Емануил Манев пробва да вкара в началото на втората част от пряк свободен удар пред дългата на наказателното поле. Ударът му обаче рикошира от стената и топката излезе в корнер. В следващите минути головите положения липсваха, а играчите на двата отбора се поизнервиха. На няколко пъти те влязоха в конфронтации след тежки и опасни влизания.

Емануел Току от Ботев бе изведен чудесно по дясното крило. Той тръгна с топката и подаде към съотборника си Рабей. Той се замота с топката в наказателното поле, все пак отправи удар, който бе блокиран от Луис Педро от Царско село. Славчо Шоколаров имаше добър шанс да вкара малко след като се появи в игра в 74-ата минута. Той получи топката в наказателното поле и стреля от воле, но над вратата.

Най-доброто положение за Царско село село дойде в 77-ата минута. Тогава Димитър Костадинов проби много добре в наказателното поле. Той стигна почти до аутлинията и върна топката към Емануил Манев. Той се хвърли на шпагат, за да стреля, но кълбото бе блокирано от Виктор Генев. Малко след това Андерсон Кордейро се озова на стрелкова позиция, но Янко Георгиев скъса ъгъла и спаси удара му.

А в 84-ата минута Джонатан Перейра отново се бе озовал сам на точката на дузпата в наказателното поле на “царете”. Той получи пас и моментално стреля от движение. Топката влизаше в горния ляв ъгъл на вратата на Джони Пласид, но защитник на “царете” изби в ъглов удар. В 88-ата минута и Иван Бандаловски пробва късмета си, но отново Янко Георгиев спаси.

Състави
Царско село: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански-К, 4. Ивайло Марков, 8. Панайотис Лука (69′ – 9. Стефан Христов), 10. Лъчезар Балтанов, 11. Андерсон Кордейро (88′ – 44. Карим Роси), 20. Димитър Костадинов, 21. Емануил Манев (83′ – 7. Лесли Де Са), 22. Луис Педро, 25. Дилан Мертенс (88′ – 6. Антонио Георгиев), 93. Иван Бандаловски
Резерви: 12. Кирил Трохаров, 98. Луи Нганиони
Треньор: Антони Здравков

Ботев Пд: 1. Янко Георгиев, 2. Джонатан Перейра (90′ – 26. Мите Цикарски), 3. Па Конате, 4. Виктор Генев-К, 7. Хосе Мартинс, 9. Атанас Илиев (74′ – 10. Славчо Шоколаров), 13. Мишел Еспиноса, 21. Емануел Току, 22. Реда Рабей (74′ – 17. Салиф Сисе), 25. Станислав Работов, 79. Атанас Чернев (71′ – 28. Филип Филипов)
Резерви: 33. Георги Аргилашки, 14. Бисер Бонев, 16. Благовест Данчев
Треньор: Азрудин Валентич

Съдия: Димитър Димитров