Левски обърна Черно море и записа трета поредна победа

Левски спечели домакинството си на Черно море от 29-ия кръг на efbet Лига с 2:1. Варненци поведоха с гола на Илиан Илиев-младши, но „сините“ стигнаха до обрата, след като Начо Монсалве и Живко Атанасов се разписаха.DSPORT.BG

След победата Левски остава в борбата за седмото място, което носи бараж за влизане в Лигата на конференциите през следващия сезон. Столичани са осми с 37 точки, на 4 зад Черно море.

7

Днешната победа за “сините” е трета поредна в шампионата. Добрата новина за феновете на тима, които се завърнаха на стадиона след дълго отсъствие, е завръщането на Радослав Цонев и Матео Стаматов. Двамата, заедно с Борислав Цонев, се появиха на терена след почивката.

След последния съдийски сигнал екзалтираните привърженици на Левски нахлуха на терена и отпразнуваха победата, заедно със своите любимци. Разбира се, наложи се намесата на стюардите, а дикторът призова феновете да напуснат терена.

Деца нахлуха на терена след успеха на Левски над “моряците” (СНИМКИ)

Мачът на живо изгледа Славиша Стоянович, който преболедува тежко коронавируса. Съвсем скоро наставникът може да се завърне край тъчлинията.

Коментарът на Стефан Стоянов след мача:

Живко Миланов: Публиката ни помогна да обърнем мача (ВИДЕО)

Райнов: Опасно ще е с братята Цоневи на терена

Илиан Илиев отново се ядоса от съдиите и програмата (ВИДЕО)

Живко Атанасов: Хората виждат, че се стараем (ВИДЕО)

Радослав Цонев: Чувството е уникално

Началните минути на двубоя бяха равностойни леко преимущество на гостите. В 5-ата минута дойде първата голова ситуация. Черно море получи правото да изпълни пряк свободен удар. Топката бе разположена фронтално срещу вратата на Микулич, но дистанцията бе сериозно. Васил Панайотов стреля опасно, но стражът на „сините“ реагира навреме и изби встрани.

В 14-ата минута топката се удари в ръката на Ивайло Найденов и варненци поискаха дузпа. Нямаше обаче никакви основания за 11-метров наказателен удар, защото топката първо срещна крака на защитника и после ръката му. Главният съдия Радослав Гидженов правилно подмина ситуацията.

Четири минути по-късно Илиан Илиев-младши проби отляво. Той центрира коварно в наказателното поле. Патрик-Габриел Галчев внимаваше и изчисти в ъглов удар.

В 24-тата минута Васил Панайотов пробва късмета си с далечен удар по земя, но твърде слабо и неточно. Микулич проследи топката и я остави да излезе в аут.

В 32-рата минута „моряците“ организираха нова обещаваща атака. На два пъти защитата на Левски блокира изстрели. Родриго Енрике също получи шанс да обстрелва вратата на Микулич, но от малък ъгъл не бе точен.

Три минути по-късно Здравко Димитров центрира от фал. Топката бе изчистена. Ивайло Найденов пробва от дистанция, но високо над напречната греда.

По-активните действия на Черно море дадоха резултат и „моряците“ поведоха в 41-вата минута. Леандро Андраде бе изведен по левия фланг. Той навлезе в наказателното поле, преодоля Ивайло Найденов и пусна остър пас по земя, успоредно на голлинията. От непосредствена близост Илиан-Илиев младши отклони във вратата – 1:0.

Левски се активизира и отвърна на удара мигновено. Секунди след допуснатия гол Здравко Димитров стреля с глава. Георги Георгиев реагира блестящо и спаси. Последва добавка на Мартин Петков, но след рикошет топката излезе в корнер. При последвалото центриране защитата на Черно море не успя да изчисти добре. Патрик-Габриел Галчев получи отляво и намери Начо Монсалве. Испанецът стреля, получи се рикошет в Пабло Гарсия, който излъга вратаря Георгиев, и топката влетя в мрежата – 1:1.

В контраст с финалните минути на първата част, второто полувреме започна в спокойно темпо, като опасности пред двете врати липсваха. Левски владееше повече, но липсваше острота и креативност в атаките му.

В 59-ата минута Здравко Димитров центрира отдясно. Марин Петков успя да закачи с глава топката, но я прати далеч от целта.

В 67-ата минута „сините“ разиграха добре пред наказателното поле на Черно море. Мартин Петков отправи слаб удар, който по никакъв начин не затрудни Георги Георгиев. Стражът улови без затруднения.

Секунди по-късно Файсел Касми бе изведен сам срещу Микулич. Вратарят на Левски внимаваше и се хвърли в краката на нападателя.

В 70-ата минута стадион „Георги Аспарухов“ избухна, след като на терена едновременно се появиха братята Борислав и Радослав Цоневи. Двамата дълго време лекуваха тежки контузии. Докато Борислав се появи в мача с Царско село и вкара гол, брат му Радослав записва първи минути от много месеци.

В следващите минути ситуацията на терена се нажежи след няколко много остри влизания. Радослав Гидженов остави по-свободна игра и двата тима влязоха в здрави сблъсъци. Вследствие мачът се накъса.

Десетина минути преди изтичането на редовното време Левски стигна до пълния обрат. Радослав Цонев центрира от пряк свободен удар. Мартин Райнов бе изпуснат от защитата на варненци. Капитанът на домакините стреля с глава от близка дистанция. Георги Георгиев реагира и спаси, но последва добавка на Живко Атанасов, който нямаше как да пропусне. Останаха леки съмнения за засада в ситуацията, но в крайна сметка голът бе зачетен. Както е известно мачовете от първата четворка в долната осмица се играят без ВАР.

Феновете на Левски издигнаха специален транспарант, с който почетоха паметта на „червената“ легенда Георги Димитров.

До края домакините бавиха играта и не дадоха шанс на противника да стигне до точката.

В третата минута на добавеното време Звонимир Микулич изведе Мартин Петков със силен шут в предни позиции. Юношата на Левски навлезе в наказателното поле и се озова очи в очи с Георги Георгиев, но не съумя да го преодолее от малък ъгъл.

Секунди по-късно Радослав Гидженов даде последния съдийски сигнал. Съдийската бригада бе ескортирана в тунела от полицията. Наставникът на Черно море Илиан Илиев искаше обяснение от реферите.

Левски (4-2-3-1): 1. Звонимир Микулич – 6. Ивайло Найденов, 3. Живко Атанасов, 20. Начо Монсалве, 22. Патрик-Габриел Галчев (Матео Стаматов 63′) – 91. Драган Михайлович, 4. Мартин Райнов (К) – 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков (Билал Бари 63′), 11. Здравко Димитров (Борислав Цонев 70′) – 89. Андриан Краев (Радослав Цонев 70′)

Резерви: 13. Николай Михайлов, 10. Борислав Цонев, 14. Матео Стаматов, 19. Билал Бари, 21. Радослав Цонев, 77. Илия Юруков, 86. Валери Божинов

Треньор: Живко Миланов

Черно море (4-2-3-1): 22. Георги Георгиев – 6. Виктор Попов, 5. Стефан Станчев (К), 28. Влатко Дробаров, 32. Мартин Дичев – 15. Леандро Андраде (Файсел Касми 66′), 71. Васил Панайотов – 23. Пабло Гарсия (Исмаил Иса 83′), 10. Илиан Илиев (Стефан Велев 59′), 72. Родриго Енрике (Родриго Вилела 83′) – 20. Жозе Гомеш

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 33. Мирослав Енчев, 8. Емил Янчев, 77. Стефан Велев, 29. Файсел Касми, 9. Исмаил Иса, 7. Родриго Вилела

Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Радослав Гидженов