Лудогорец разгроми Арда, ВАР с две ключови намеси

Лудогорец победи Арда с категоричното 4:1 в мач от 30-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за шампионите реализираха Доминик Янков, Алекс Сантана и Каули Оливейра, а Никола Таравел си отбеляза автогол. За гостите точен бе Тонислав Йорданов. DSPORT.BG

При попадението на Янков и автогола на Таравел трябваше да се намесва системата за видеонаблюдение, като и в двата случая ВАР призна головете в полза на домакините. При първия имаше съмнения за засада, докато при втория съдията Иво Андреев даде фаул в нападение преди да се консултира с видеонаблюдението и да зачете попадението.

Разградчани бяха водени в този мач от помощник-треньора на тима Станислав Генчев, тъй като Валдас Дамбраускас е в чужбина.

След успеха си Лудогорец събра 70 точки и вече на 14 пред втория и третия в класирането – Локомотив Пловдив и ЦСКА. Двата тима обаче са с два мача по-малко, като по-късно днес излизат един срещу друг.

Лудогорец – Арда 4:1
Голмайстори: 0:1 Тонислав Йорданов 37′, 1:1 Доминик Янков 38′, 2:1 Никола Таравел – авт. 45′, 3:1 Алекс Сантана 57′. 4:1 Каули Оливейра 87′
Жълти картони: Сининьо (Л)
Червени картони:

Aрда започна по-активно срещата, като натисна съперника си, но така и не успя да застраши вратата на Кристиан Кахлина в началните минути. Футболистите на домакините пък разчитаха предимно на контраатаки, които бяха неутрализирани от отбраната на кърджалийци.

В 18-ата минута Емил Мартинов изведе добре Тонислав Йорданов в наказателното поле на Лудогорец, но ударът на нападателя бе слаб и не затрудни Кахлина.

Секунди по-късно “орлите” създадоха много чисто положение. Каули Оливейра напредна отлично след добро извеждащо подаване и остана очи в очи с Васил Симеонов. Стражът на Арда обаче успя с крак да избие изстрела по земя на офанзивния футболист на домакините.

В 28-ата минута гостите организираха много добра атака. Емил Мартинов получи пас с пета от Тонислав Йорданов и навлезе в наказателното поле на Лудогорец. Играчът на Арда финтира съперников защитник и стреля, но топката се удари в крака на друг бранител на “орлите” и излезе в аут.

Кърджалийският тим поведе в резултата в 37-ата минута. Светослав Дяков допусна сериозна грешка при подаване пред наказателното поле, като топката попадна в краката на Иван Тилев. Той напредна добре и с много хитър пас изведе Тонислав Йорданов сам срещу Кахлина. Младият нападател не се поколеба и се разписа с точен изстрел в долния десен ъгъл на вратата.

Лудогорец изравни още в следващата атака. Клаудиу Кешеру намери много добре Доминик Янков зад гърба на отбраната. Халфът пое топката и веднага стреля в мрежата на Васил Симеонов. Ситуацията за гола бе разгледана с ВАР, след като при подаването на Кешеру имаше съмнения за засада. Оказа се, че такава няма и попадението бе зачетено.

Секунди преди края на редовното време на първата част Лудогорец стигна до второ попадение. След центриране от корнер Никола Таравел си отбеляза автогол. Съдията Иво Андреев обаче даде фаул за Арда. След разглеждане на ситуацията с ВАР реферът видя, че попадението е редовно.

В началото на второто полувреме Спас Делев отправи опасен удар към вратата на Кристиан Кахлина, който обаче мина над напречната греда.

Лудогорец вкара трети гол в 57-ата минута на двубоя. Каули Оливейра намери добре Алекс Сантана в наказателното поле, като халфът овладя топката с едно докосване и със следващото матира Васил Симеонов.

Малко по-късно Клаудиу Кешеру стреля опасно след хубаво подаване в пеналта на гостите, но не успя да уцели вратата.

В 76-ата минута Лудогорец бе много близо до четвърти гол. Доминик Янков се озова на добра позиция в наказателното поле, финтира съперников играч и стреля опасно, но вратарят на Арда изби.

Гостите опитаха да натиснат съперника си, но така и не успяха да създадат нищо опасно пред Кахлина.

Лудогорец пък стигна до четвърто попадение три минути преди края на редовното време. Клаудиу Кешеру намери Каули Оливейра на границата на наказателното поле със страхотно подаване. Бразилецът финтира Милен Стоев и със силен удар прати топката в мрежата на кърджалийци.

Състави

Лудогорец: 1. Кристиан Кахлина, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 7. Алекс Сантана, 12. Абел Анисе, 18. Светослав Дяков – к, 22. Джордан Икоко, 24. Оливие Вердон, 28. Клаудиу Кешеру, 64. Доминик Янков, 95. Каули Оливейра
Резерви: 23. Пламен Илиев, 34. Бранимир Костадинов, 38. Владислав Найденов, 50. Цветослав Петров, 51. Илкер Будинов, 52. Тихомир Димитров, 74. Хюсеин Кельовулев
Треньор: Станислав Генчев

Арда: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 11. Александър Георгиев, 13. Никола Таравел, 18. Георги Атанасов, 19. Румен Руменов (46 – 24. Алекс Петков), 20. Деян Лозев – к (46 – 9. Спас Делев), 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев (77 – 25. Радослав Узунов), 77. Мартин Костадинов, 98. Тонислав Йорданов (46 – 37. Едимар Жуниор)
Резерви: 23. Месут Юсуф, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 24. Алекс Петков, 25. Радослав Узунов, 37. Едимар Жуниор, 80. Лъчезар Котев
Треньор: Николай Киров

Съдия: Иво Андреев