Франция без проблем надви България в последната си контрола преди Евро 2020 (ВИДЕО)

Франция победи България с 3:0 в контролна среща, играна на “Стад дьо Франс”. Антоан Гризман даде аванс на “петлите” в 29-ата минута, а Оливие Жиру покачи на 2:0 в 83-ата минута. В последната минута на редовното време нападателят на Челси оформи крайното 3:0.DSPORT.BG

Българският страж Даниел Наумов с няколко добри намеси в двубоя не позволи на французите да стигнат до още по-изразителен успех. Най-доброто положение за българите бе в 78-ата минута, но Бирсент Карагарен не успя да намери целта.

Лошата новина за Дешан бе принудителната смяна на завърналия се в националния отбор Карим Бензема в 41-ата минута.

Във втората минута Килиан Мбапе след няколко финта стреля към вратата на Наумов, но топката мина покрай вратата на “лъвовете”. Две минути след това Божиков блокира удар на Бенжамен Павар.

В 11-ата минута Карим Бензема бе на добра стрелкова позиция, но изстрелът му мина встрани. Минута след това Даниел Наумов реагира чудесно и изби удар на Килиан Мбапе.

В 19-ата минута Погба изведе със страхотен пас Бензема, но нападателят на Реал Мадрид стреля над вратата.

В 24-ата минута Десподов потърси Атанас Илиев малко пред наказателното поле, но пасът му бе неточен. Минута след това Илиан Илиев изведе Десподов по фланга, но Варан спря играча на Лудогорец с нарушение. От фаула Десподов прати топката в наказателното поле с остро центриране, но Погба изби в ъглов удар.

В 29-ата минута французите откриха резултата. След серия от финтове Мбапе подаде към Гризман, като преди това топката се удари в Иван Турицов, а играчът на Барселона с акробатично изпълнение, за което му помогна и рикошет в главата на Ивайло Чочев, прати топката във вратата на Наумов за 1:0.

В 38-ата минута голмайсторът на Реал Мадрид Карим Бензема напусна терена заради контузия в бедрото. На негово място се появи Оливие Жиру.

В 40-ата минута нов брилянтен пас на Погба изведе Мбапе, който пусна към нахлуващия на скорост в наказателното поле Антоан Гризман, но Даниел Наумов с върха на пръстите си успя да избие топката над вратата.

В 44-ата минута нова добра проява на Наумов отказа Оливие Жиру.

След почивката Дидие Дешан извърши една смяна в състава си. На мястото на Люка Ернандес се появи Люка Дин.

В 49-ата минута Мбапе с финт се измъкна от Турицов и отправи изстрел, но Наумов боксира. Малко след това Гризман бе блокиран от Валентин Антов.

В 52-ата минута Ивайло Чочев бе заменен от Петър Витанов. Шест минути след това Божидар Краев излезе, за да се появи в игра Момчил Цветанов, Кирил Десподов бе заменен от Димитър Илиев, а Атанас Илиев от Георги Минчев.

В 62-ата минута Наумов изби след центриране на Люка Дин. В 64-ата минута Мбапе стреля право в Наумов. Секунди след това Павар стреля от дистанция, но покрай вратата. В 66-ата минута влезлият като резерва преди секунди Усман Дембеле изведе Мбапе, но звездата на ПСЖ отправи неточен удар.

В 68-ата минута Наумов отново показа рефлекс и изби в корнер удар на Дин. Десет минути след това Димитър Илиев пусна към съотборника си от Локомотив Бирсент Карагарен, който от границата на вратарското поле прати топката покрай вратата.

В 83-ата минута Франция удвои преднината си. Бенжамен Павар пусна остър пас в наказателното поле, а Жиру изпревари Валентин Антов и засече топката във вратата на Наумов.

В 90-ата минута Оливие Жиру вкара второто си попадение в срещата, за да покачи аванса на “петлите” на 3:0.

В 93-ата минута Погба се освободи от Димитър Илиев и отправи плътен изстрел по земя, но топката мина на сантиметри от вратата.

1:0 Антоан Гризман 29′, 2:0 Оливие Жиру 83′, 3:0 Оливие Жиру 90′

Съставите:

Франция: 1. Юго Лорис, 2. Бенжамен Павар, 3. Преснел Кимпембе, 4. Рафаел Варан, 21. Люка Ернандес ( 46′ 18. Люка Дин),13.  Н’Голо Канте (66′ 8. Тома Лемар), 6. ​Пол Погба, 12. Корентен Толисо (84′ 17. Сисоко), 7. Антоан Гризман (66′ 11. Усман Дембеле), 10. Килиан Мбапе (84′ 22. Бен Йедер), 19. Карим Бензема

Резерви: 16. Манданда -в, 23. Менян – в, 5. Клеман Лангле, 8. Тома Лемар, 9. Оливие Жиру, 11. Усман Дембеле, 15. Зума, 17. Сисоко, 18. Люка Дин, 22. Бен Йедер, 24. Дюбоа, 25. Жул Кунде

Треньор: Дидие Дешан

България: 1. Даниел Наумов, 15. Васил Божиков -к, 4. Валентин Антов, 25. Петко Христов, 2. Иван Турицов (70′ 3. Андреа Христов), 7. Доминик Янков (70′ 6. Бирсент Карагарен), 10. Божидар Краев (58′ 21. Момчил Цветанов), 18. Ивайло Чочев (52′ 22. Петър Витанов), 12. Илиан Илиев, 11. Кирил Десподов (58′ 20. Димитър Илиев), 19. Атанас Илиев (58′ 26. Георги Минчев)

13. Николай Михайлов -в, 23. Иван Караджов -в, 3. Андреа Христов, 6. Бирсент Карагарен, 8. Антонио Вутов, 9. Андрей Гълъбинов, 17. Лъчезар Котев, 20. Димитър Илиев, 21. Момчил Цветанов, 22. Петър Витанов, 24. Янис Карабельов, 26. Георги Минчев

Треньор: Ясен Петров