Автогол на Демирал и попадения на Имобиле и Инсиние донесоха успеха с 3:0 на “адзурите” в мача на откриването

Италия разкъса Турция с 3:0 в мача на откриването на Евро 2020. На “Олимпико” в Рим автогол на Мерих Демирал и попадения на Чиро Имобиле и Лоренцо Инсиние донесоха успеха на “адзурите” в двубоя от Група А. Това бе 28-ми пореден мач, в който тимът на Роберто Манчини не губи.DSPORT.BG

А Джанлуиджи Донарума направи девета поредна суха мрежа с националния отбор на Италия. Освен това Италия за първи път вкара три гола в мач на европейски финали. Всичко това означава, че “адзурите” дават силна заявка на шампионата. Другите два отбора в групата са Уелс и Швейцария, които играят утре (12 юни, събота от 16:00 часа).

Евро 2020, Група A, “Олимпико”, Рим, Начало: 22:00 часа
Турция – Италия 0:3

Голмайстори: 0:1 Мерих Демирал 53′-автогол; 0:2 Чиро Имобиле 66′; 0:3 Лоренцо Инсиние 79′
Жълти картони:
Союнчу, Дервишоглу (Т)

Красиво шоу постави началото на Евро 2020 в Рим (СНИМКИ)

Шампионанът трябваше да се проведе преди година, но за съжаление заради пондемията оот коронавирус бе отложен. Евро 2020 влиза в историята като първото, на което домакините са цели 11 държави – Италия, Испания, Англия, Германия, Дания, Русия, Азербайджан, Унгария, Румъния, Нидерландия, Франция!

Още в 3-ата минута Италия стигна до първа опасност през вратата на Турция. Доменико Берарди догони една топкат до аутлиния и подаде веднага към Чиро Иммобиле, който стреля, но в аут. В 10-ата минути Бурак Йълмаз бе изведе с дълъг пас по дясното крило, но центрирането му не се получи.

В 17-ата минута Лоренцо Инсиние направи хубаво двойно подаване с Барела. Асът на Наполи излезе на стрелкова позиция и пробва удар с десния крак, но топката излезе в аут.

В 20-ата минута Чиро Имобила проби през центъра, финтира двама души от Турция и стреля. Топката се удари в тялото на Демирал, а италианците поиската дузпа. Реферът не отсъди такава и ВАР също не се намеси. Минута по-късно след центриране от корнер Джорджо Киелини стреля с глава и вратаря Чакър изби в нов ъглов удар.

Берарди центрира добре в 33-ата минута, а Иммобиле стреля с глава. Той обаче не успя да придаде достатъчно сила на изстрела си. А освен това той бе и неточен. Малко след това Инсиние също стреля, но право в ръцете на Чакър.

След добра атака през центъра на терена в 42-ата минута, топката стигна до Иммобиле. Нападателят на Лацио, овладя топката, бутна я и стреля, но право в ръцете на вратата. В ответната атака Бурак Йълмаз поиска дузпа след като подмине Киелини, но съдията не отсъди наказателен удар.

В 45-ата минута Италия поиска дузпа за трети път след като центриране на Спинацола, топката се удари в защитник на Зеки Челик. Реферът обаче не отсъди наказателен удар. ВАР също разгледа ситуацията и, но не се намеси.

В началото на второто полувреме резервата Юндер тръгна с топката от центъра на игрището след грешка на италианците. Бързият играч стигна до наказателното поле и стреля, но Донарума спаси.

В 53-ата минута Италия поведе с 1:0. След дълъг пас Мерих Демирал от Турция покри засада, Доменико Берарди опита да центрира по дясното крило, а топката се удари в тялото на защитника Демирал и влезе във вратата на Турция! Така първото попадение на Евро 2020 е автогол! Това се случва за първи път в историята на европейските първенства.

В следващите муните турците се пообъркаха и италинците се опитаха да се възползва. Удари на Лоренцо Инсиние и Доменико Берарди обаче неточни.

В 66-ата минута Италия нанесе втори удар. Доменико Берарди създаде много голямо напрежение пред вратата на турците. Вратарят някакси се справи в първия момент, но Чиро Имобиле реализира без особени трудности! 2:0 за Италия.

Италия нанесе трети удар. Вратарят на Турция не изчисти добре топката. Берарди пресече паса и пусна към Барела. Той от своя страна пусна към Имобиле, а той изведе Инсиние, за когото не бе проблем да реализира в 79-ата минута. За първи в цялата си история Италия вкара три гола на европейски финали.

До края Италия уверено затвори мача, а Турция така и не намери отговор. Единствено Бурак Йълмаз можеше да вкара почетен гол в края, но Киелини се намеси с важен шпагат! Така Италия откри Евро 2020 с успех 3:0 над Турция!

Турция: 23. Юджарджан Чакър, 2. Зеки Челик, 3. Мери Демирал, 4. Чаглар Союнчу, 5. Окай Йокушлу (65′ – 21. Ирфан Джан Кахведжъ), 6. Озан Туфан (64′ – 22. Каан Айхан,), 9. Кенан Караман (76′ – 26. Халил Дервишоглу), 10. Хакан Чалханоглу, 11. Юсуф Язъджъ (46′ – 7. Ченгиз Юндер,), Юмут Мараш, 17. Бурак Йълмаз-К
Резерви: 1. Мерт Гюнок, 12. Алтай Баянджър, 8. Дорукан Токюз, 14. Тайлан Анталялъ, 15. Озан Кабак, 16. Енеш Юнал, 19. Оркун Кьокчу, 25. Мерт Мюлдюр
Селекционер: Шенол Гюнеш

Италия: 21. Джанлуиджи Донарума, 24. Алесандро Флоренци (46′ – 2. Джовани Ди Лоренцо), 19. Леонардо Бонучи, 3. Джорджо Киелини-К, 4. Леонардо Спинацола, 18. Николо Барела, 8. Жоржиньо, 5. Мануел Локатели (73′ – 16. Брайън Кристанте), 11. Доменико Берарди (85′ – 20. Федерико Бернардески), 10. Лоренцо Инсиние (81′ – 14. Федерико Киеза), 17. Чиро Имобиле (81′ – 9. Андреа Белоти)
Резерви: 1. Салваторе Сиригу, 26. Алекс Мерет, 12. Матео Песина, 13. Емерсон, 15. Франческо Ачерби, 22. Джакомо Распадори, 23. Алесандро Бастони
Селекционер: Роберто Манчини

Съдия: Дани Макели (Нидерландия)