Некартотекираните в ЦСКА отупаха Чавдар в контрола

Отборът на ЦСКА разгроми втородивизионния Чавдар (Етрополе) с 5:0 в приятелска среща, играна на стадион „Българска армия”.

Мишел Платини откри резултата за „червените” още в 5-ата минута след като засече с глава центриране на Сержиньо. Две минути по-късно двамата си размениха ролите и дошлият от Локомотив Пловдив полузащитник удвои преднината на ЦСКА с хубав диагонален удар. Михаил Венков придаде класическо изражение на резултата с плътен изстрел от границата на наказателното поле.

Две минути след почивката, влезлият като резерва Тасио с лекота преодоля двама бранители в наказателното поле на Чавдар, след което нямаше проблеми да покачи на 4:0. Крайният резултат оформи Мишел Платини в 49-ата минута с удар от близко разстояние.

Подобно на предишните контролни срещи на „червените”, Стойчо Младенов заложи на футболистите, които все още не са получили картотеки. Отлични впечатления с играта си през първата част оставиха дошлият от Локомотив Пловдив Сержиньо, както и аржентинеца Себастиян Скиорили.  Мишел Платини, чиято ситуация в отбора все още остава неясна, също се понрави с изпълненията си, отчитайки се с гол и асистенция.

През втората част възможност за изява получиха и много от юношите на ЦСКА като Милен Иванов, Антон Иванов, Емил Ботев, Юлиан Ненов и Божидар Чорбаджийски.

„Червените” имаха пълно превъзходство на терена през първото полувреме. Възпитаниците на Стойчо Младенов създадоха доста положения и съумяха да отбележат цели три попадения. След почивката темпото на игра видимо спадна, като следствие от редицата смени извършени в двата тима.

Събития

90′ Край на срещата
86′ Мурадов пропусна отлична възможност да отбележи почетно попадение на “Българска армия”. Влезлият като резерва през втората част футболист на Чавдар стреля от непосредствена близост, но Господинов реагира мигновено и спаси
81′ Пакурар стреля от пряк свободен удар. Топката преминава над вратата на Чавдар
79′ Хубаво изпълнение на пряк свободен удар от страна на Ивайло Чочев. Капитанът на гостите стреля от дъгата на наказателното поле, пращайки топката на метър над напречната греда
76′ Юлиан Ненов имаше възможност да отбележи красиво попадение, след като стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката профуча покрай лявата сглобка на вратата на гостите
73′ Пакурар пробва удар от разстояние, но прати топката встрани от вратата
72′ Тасио стреля от удобна позиция, но не успя да намери очертанията на вратата
71′ Излиза Родригес
71′ Поредна смяна в ЦСКА. Емил Ботев се появява на терена
66′ Първи жълт картон в срещата. Получава го Милен Иванов за извършено нарушение в половината на ЦСКА
62′ Същото прави и Сержиньо
62′ Венков напуска игра
62′ Ненов също влиза в игра
62′ Чорбаджийски ще запише минути за “червените”
58′ Скиорили също излиза от игра
58′ Платини напуска
58′ Милен Иванов също се появява на терена
58′ Нови две смени в състава на ЦСКА. Антон Иванов влиза в игра
55′ Отново Скиорили достави топката за Тасио. Този път нападателят остана сам срещу вратарят на Чавдар, но от изгодна позиция не успя да реализира
54′ Скиорили показва класа по лявото крило. Аржентинецът центрира изключително атрактивно в стил “Рабона” и се опита да намери Тасио, но в последния момент бранител на гостите съумя да изчисти
49′ 5:0! Платини бележи от близко разстояние след добавка
47′ Влезлият на почивката Тасио премина като на парад през защитниците на Чавдар Етрополе и останал сам срещу стражът на гостите покачи на 4:0
46′ Йордан Николов напуска
46′ Гостите също извършват смяна на вратарския пост. Митев застава под рамката
46′ Морадов влиза в игра
46′ Ерик Почански също отстъпва своето място
46′ Две смени и в тима на Чавдар. Николай Стоилков напуска игра
46′ Макенджиев напуска
46′ Анатоли Господинов ще пази за “червените” през втората част
46′ Тасио влиза на негово място
46′ Две смени в състава на ЦСКА на почивката. Серж Нуянджи напуска терена
46′ Започнаха вторите 45 минути
45′ Край на първата част
43′ Капитанът на Чавдар Ивайло Чочев отмъкна топката от Кириакидис и без да се бави пробва удар от далечна дистанция, но топката премина на метър-два встрани от лявата греда
41′ Слаб удар на Кириакидис от дъгата на наказателното поле. Дефанзивният полузащитник получи подаване от Нуянжди, но прати топката право в тялото на Николов.
38′ Нов гол за ЦСКА! Михаил Венков придава класическо изражение на резултата. Скиорили центрира отдясно, след което Сержиньо свали топката за Венков, който с хубав плътен удар по диагонала бележи трето попадение.
35′ Сержиньо засече много добре от воле центриране на Скиорили отдясно, но не успя да намери очертанията на вратата
34′ Пакурар получи топката по лявото крило, след което отправи удар от границата на пеналтерията, но покрай дясната гереда
33′ След кратката почивка темпото на игра видимо спадна.
29′ Главният рефер Георги Игнатов подновява играта
27′ Играта е временно спряна, за да могат двата тима да отдъхнат и да пийнат глътка вода
26′ Илиев прати топката над стената, но право в ръцете на Макенджиев
25′ Нуянджи извършва нарушение в близост до наказателното поле на ЦСКА. Красимир Илиев ще изпълни прекия свободен удар
24′ Домакините разиграват продължително, но не успяват да стигнат до голово положение. От своя страна тимът от Етрополе стои прибран в собствената половина и чака своя шанс на контраатака
17′ Платини бе много близо до трето попадение. След центриране на Скиорили от ъглов удар бразилецът засече топката с глава и я прати в дясната греда
16′ След изпълнението на корнера топката попадна в Александър Василев, който центрира отдясно за Йордан Етор. Нападателят на Чавдар отправи удар с глава, но Макенджиев внимаваше и улови кълбото
15′ Георги Вълев стреля опасно от пряк свободен удар от двайсетина метра фронтално срещу вратата на ЦСКА. Макенджиев успя да избие в ъглов удар.
14′ В последните няколко минути липсват головите опасности пред двете врати. Игровите действия се развиват главно в централната част на терена
10′ Скиорили стреля опасно от границата на наказателното поле на Чавдар, но със сетни сили стражът на гостите успя да избие в корнер. Нищо опасно след ъгловия удар
9′ Ерик Почански нахлу отдясно в наказателното поле на ЦСКА, след което отправи силен удар от петнайсетина метра, но прати топката над напречната греда
7′ 2:0 за “червените”! Платини свали топката с глава за Сержиньо, който надбяга бранител на гостите по лявото крило и с хубав диагонален удар удвои преднината на ЦСКА
7′ Възможност за отбора на Чавдар. Александър Василев отне топката от мудния Тенгариня и излезе очи в очи с Благой Макенджиев, но стражът на ЦСКА излезе навреме и отрази опасността
5′ 1:0 за ЦСКА! Мишел Платини засече с глава перфектно центриране отдясно на Сержиньо и откри резултата на “Българска армия”
5′ Нищо интересно след изпълнението на ъгловия удар
5′ Първи ъглов удар в срещата. Серж Нуянджи получи топката по дясното крило и пробва центриране към наказателното поле, но бранител на гостите застана на пътя на кълбото
3′ Натиск на “червените” в началните минути на двубоя
1′ Начало на срещата
0′ Двата отбора вече излязоха на терена