Уелс оцеля срещу разярените кръстоносци

Уелс и Швейцария завършиха наравно 1:1 във втори мач от група А на Евро 2020. Двата отбора предложиха динамична среща особено през второто полувреме, когато паднаха и двата гола. Швейцария поведе в 49-та минута чрез Бреел Емболо след удар с глава. Джердан Шакири центрира от корнер и Емболо остави безпомощен Джоел Уорд. Кийфър Муур обаче изравни също с глава в 74-та минута. Той изпревари отбраната при центриране на Морел и не остави шансове на Ян Зомер. В края на мача швейцарците натиснаха сериозно в търсене на победен гол, но Уорд успя да направи няколко отлични спасявания.DSPORT.BG

Първата възможност дойде в 15-та минута. Кийфър Муур се пребори между двама швейцарци при центриране отляво на Даниел Джеймс и нанесе удар с глава. Ян Зомер обаче реагира отлично и изби в корнер.

Швейцария отговори с опасност от ъглов удар в 20-та минута. Топката бе подадена по земя и Фабиан Шер я отклони с пета. Дани Уорд обаче се намеси добре.

“Кръстоносците” успяха да стигнат до отлична възможност в 27-та минута. Харис Сеферович се обърна отлично в наказателното поле, но ударът му с левия кръг премина встрани от десния стълб на вратата.

В 40-та минута отново Сеферович обстрелва вратата на Уорд, но топката премина над напречната греда. В продължението на първата част нападателят се отчете с още по-сериозен пропуск. Емболо се пребори в наказателното поле с Крис Мефам и пусна към Сеферович. Той обаче не намери топката чисто и тя отново излезе в аут.

Бреел Емболо сам си създаде голова възможност в началото на второто полувреме, но ударът му бе спасен от Уорд.

Швейцария поведе в 49-та минута гол на Бреел Емболо. Джердан Шакири центрира от корнер и Емболо се пребори с Конър Робъртс в наказателното поле на Уелс. Последва удар с глава, който не остави шансове на Дани Уорд..

Швейцария потърси моментално втори гол и отново Емболо създаде проблеми на отбраната на Уелс. Той проби и подаде надясно към Кевин Мбабу, който обаче стреля неточно в 52-та минута.

След час игра Бен Дейвис стреля по посока на вратата на Зомер. Получи се рикошет и топката премина над вратата. Четири минути по-късно топката премина опасно до Зомер след центриране от свободен удар.

Бреел Емболо продължи да тормози защитата на Уелс и отново среля към вратата на Уорд в 61-та минута. Топката премина много близо до левия стълб на стража.

Уелс успя да отговори с гол на Кийфър Муур също с глава в 74-та минута. Той получи добро центиране от Джо Морел и успя да изпревари защитниците на Швейцария.

Швейцария бе близо до това да поведе отново в 85-та минута. Гавранович получи пас с глава от Емболо и стреля от воле в наказателното поле с левия крак. В момента на паса обаче нападателят бе зад последния защитник и голът бе отменен чрез намеса на ВАР.

В последните секунди на мача Бреел Емболо опита да вкара победен гол, но Джоел Уорд се намеси решително.

Уелс и Швейцария не успяха да се победят в първата си среща от Евро 2020, но и двата тима оставиха отлични впечатления. Особено силни и за “дракони”, и за “кръстоносци” се очертават статичните положения. Именно от такива ситуации паднаха и двата гола.

Така в група А Италия води с 3 точки, а Швейцария и Уелс са с по една. Турция е на дъното засега без спечелена точка. Следващите двубои на двата тима са на 16 юни. Уелс ще играе с Турция отново в Баку, докато Швейцария ще пътува до Рим за сблъсък с Италия.

Уелс – Швейцария 1:1
0:1 Бреел Емболо 49′
1:1 Кийфър Муур 74′

Уелс: 12. Дани Уорд, 14. Конър Робъртс, 6. Джо Родън, 4. Бен Дейвис, 22. Крис Мефам – 16. Джо Морел, 7. Джо Алън, 10. Аарън Рамзи (90′ – 15. Итън Ампаду) – 20. Даниел Джеймс (75′ – 19. Дейвид Брукс), 13. Кийфър Муур, 11. Гарет Бейл (к)

Резерви: 1. Уейн Хенеси, 21. Адам Дейвис, 2. Крис Гънтър, 3. Нико Уилямс, 5. Том Локиер, 8. Хари Уилсън, 9. Тайлър Робъртс, 15. Итън Ампаду, 17. Рис Норингтън-Дейвис, 18. Джони Уилямс, 19. Дейвид Брукс, 23. Дилън Левин

Треньор: Робърт Пейдж

Швейцария: 1. Ян Зомер, 2. Кевин Мбабу, 4. Нико Елведи, 22. Фабиан Шер, 5. Мануел Аканджи, 13. Рикардо Родригес – 10. Гранит Джака (к), 8. Ремо Фройлер – 7. Бреел Емболо, 23. Джердан Шакири (66′ – 6. Денис Закариа), 9. Харис Сеферович  (84′ 19. Марио Гавранович)

Резерви: 12. Ивон Мвого, 21. Йонас Омлин, 3. Силван Видмер, 11. Рубен Варгас, 14. Стивън Цубер, 15. Джибрил Соу, 16. Кристиан Фаснахт, 17. Лорис Бенито, 18.Адир Мехмеди, 25. Ерай Кьомерт