Стърлинг изпрати Англия в еуфория на старта на Евро 2020

Англия се наложи с минималното 1:0 при домакинството на Хърватия на „Уембли“ в първия мач за двата отбора от група „D“ на Европейското първенство. Единственото попадение в срещата отбеляза Рахийм Стърлинг през второто полувреме.DSPORT.BG

Англичаните започнаха по-силно мача и имаха сериозно предимство през първите 25 минути, но така и не успяха да се възползват от нито една от възможностите, които създадоха пред вратата на Доминик Ливакович.

Англия организира много скоростна атака и можеше да поведе в резултата още в 6-ата минута. Фил Фодън получи добър пас в наказателното поле на Хърватия, след което стреля, но топката срещна десния стълб на вратата на Доминик Ливакович.

Англия създаде отново напрежение пред вратата на Хърватия в 8-ата минута, когато Калвин Филипс стреля от въздуха, но Ливакович отново се намеси и спаси.

Лука Модрич отправи удар от разстояние в 55-ата минута, но Джордан Пикфорд спаси без проблеми.

Англия поведе в резултата в 57-ата минута. Калвин Филипс пусна отличен пас към Рахийм Стърлинг, който бе изведен сам срещу Доминик Ливакович и не пропусна да прати топката във вратата му.

Англия организира опасна атака в 61-ата минута. Мейсън Маунт подаде към Хари Кейн, който стреля, но неточно в аут. Шест минути по-късно Маунт стреля от пряк свободен удар от около 20 метра, но изпрати топката над напречната греда на вратата на Ливакович. В 74-ата минута след центриране в наказателното поле на Хърватия, Тайрън Мингс свали с глава към Рахийм Стърлинг, който стреля, но много неточно в аут.

Хърватите така и не успяха да създадат по-сериозни положения пред вратата на Джордан Пикфорд, който се наложи да се намесва само веднъж по-сериозно.

По този начин Англия започна с победа участието си на Европейското първенство, докато хърватите ще трябва да търсят успех в оставащите два мача в групата.

На 18 юни Англия играе срещу Шотландия, а Хърватия се изправя срещу Чехия.

Англия – Хърватия 1:0

1:0 Рахийм Стърлинг 57′

Англия: 1. Джордан Пикфорд – 2. Кайл Уокър, 5. Джон Стоунс, 15. Тайрън Мингс, 12. Кийрън Трипиър – 14. Калвин Филипс, 4. Деклан Райс – 10. Рахийм Стърлинг, 19. Мейсън Маунт, 20. Фил Фодън (71′ – 11. Маркъс Рашфорд) – 9. Хари Кейн (к) (82′ – 26. Джъд Белингам)

резерви: 13. Дийн Хендерсън, 23. Сам Джонстън, 3. Люк Шоу, 7. Джак Грийлиш, 8. Джордан Хендерсън, 16. Конър Коади, 18. Доминик Калвърт-Люин, 22. Бен Уайт, 24. Рийс Джеймс, 25. Букайо Сака

треньор: Гарет Саутгейт

Хърватия: 1. Доминик Ливакович – 2. Симе Врсалко, 21. Домагой Вида, 5. Дуйе Чалета-Цар, 25. Йошко Гвардиол – 10. Лука Модрич, 11. Марсело Брозович (70′ – 13. Никола Влашич), 8. Матео Ковачич – 9. Андрей Крамарич (70′ – 7. Йосип Брекало), 17. Анте Ребич (78′ – 20. Бруно Петкович), 4. Иван Перишич

резерви: 12. Ловре Калинич, 23. Симон Слуга, 14. Анте Будимир, 15. Марио Пашалич, 16. Миле Шкорич, 19. Милан Бадель, 22. Йосип Юранович, 24. Домагой Брадарич, 26. Лука Иванушец

треньор: Златко Далич