Нидерландия се измъчи срещу Украйна, но тръгна с успех на Евро 2020 (ВИДЕО)

Нидерландия постигна драматичен успех над Украйна с 3:2 в първи мач на двата тима от Евро 2020.DSPORT.BG

Селекцията на Франк де Бур доминираше през първото полувреме, но не успя да порази вратата на гостите. В началото на втората част “лалета” вкараха два бързи гола. В 52-ата минута Вайналдум поведе тима напред, а седем минути след това и Вегхорст се разписа. В 75-ата минута обаче Ярмоленко върна Украйна в мача. Само четири минути след това Яремчук изравни резултата. Попадение на Дензъл Дъмфрис в 85-ата минута обаче донесе успеха на Нидерландия.

7

Още във втората минута Мемфис Депай излезе очи в очи с Бушчан, но стражът на Украйна се справи. Три минути след това Вайналдум чукна към Дъмфрис, който от близка дистанция пропусна да се разпише във вратата на гостите.

В 12-ата минута Шевченко трябваше да прави принудителна смяна, след като Зубков се контузи и бе заменен от Марлос.

В 27-ата минута Вегхорст опита да финтира Бушчан, но вратарят на Украйна разочарова нападателя на “лалетата”. В 35-ата минута центриране на Дъмфрис към Депай бе пресечено от футболист на гостите.

В 38-ата минута Бушчан направи добро спасяване след мощен удар на Вайналдум извън наказателното поле. Малко след това Дъмфрис стреля с глава, но неточно в аут.

В 50-ата минута стражът на Украйна улови топката преди Вегхорст да успее да играе с нея.

В 52-ата минута Жоржиньо Вайналдум даде аванс на Нидерландия. Бушчан изби топката право в краката на футболиста на ПСЖ, който вкара 23-ия си гол с екипа на “лалетата”.

В 55-ата минута Вегхорст отправи мощен удар, но Бушчан този път се справи и улови.

В 59-ата минута Нидерландия удвои преднината си. Дъмфрис върна към Велгхорст, който матира Бушчан за 2:0.

В 72-ата минута Стекеленбург лесно се справи с удар на Яремчук.

В 75-ата минута Ярмоленко върна Украйна в двубоя със страхотен гол от дистанция. Четири минути по-късно гостите стигнаха и до изравнителен гол, след като Роман Яремчук засече центриране от фаул с глава в мрежата на Стекеленбург.

Пет минути преди края на редовното време Дензъл Дъмфрис, който на два пъти преди това в двубоя пропусна да се разпише, отново даде аванс на “лалетата”. Нейтън Аке центрира към наказателното поле, където Дъмфрис вкара с глава топката във вратата на Украйна.

Нидерландия: 1. Стекеленбург, 6. Стефан де Врай, 8. Жоржиньо Вайналдум -к, 10. Мемфис Депай, 12. Ван Аанхолт (5. Виндал), 15. Де Роон, 17. Блинд (64′ 4. Аке), 19. Вегхорст (88′ 9. Люк де Йонг), 21. Френки де Йонг, 22. Дъмфрис, 25. Тимбер (88′ 2. Велтман)

Треньор: Франк де Бур

Украйна: 1. Бушчан, 5. Сьодорчук, 7. Ярмоленко -к, 8. Малиновски, 9. Яремчук, 13. Забарний, 16. Миколенко, 17. Зинченко, 20. Зубков (12′ 11. Марлос (64′ 10. Шапаренко)), 21. Караваев, 22. Матвиенко

Треньор: Андрий Шевченко

Съдия: Феликс Брих