Шотландия спря Англия в дъжда насред Лондон (ВИДЕО)

Англия и Шотландия завършиха при резултат 0:0 двубоя помежду си от група “D” на Европейското първенство по футбол. Двата тима предложиха динамичен футбол, но опасните положения липсваха.DSPORT.BG

Най-чистото положение за “трите лъва” бе в самото начало на срещата, когато Джон Стоунс удари греда след центриране от корнер. След почивката пък Рийс Джеймс изчисти с глава от голлинията, като по този начин спаси Англия от попадение.

След равенството Чехия остава на първо място във временното класиране в група “D” с 4 точки, колкото има и Англия. Трети са Хърватия с една. Шотландия са последни също с 1 точка.

Европейско първенство, Група “D”, ст. “Уембли”, Лондон, Начало: 22:00 часа

Англия – Шотландия 0:0
Голмайстори:
Жълти картони: Джон МакГин, Стивън О’Донъл (Ш)
Червени картони:

Шотландия създаде първата по-сериозна опасност още в 4-ата минута. Стивън О’Донъл получи добра топка по дясното крило и подаде в наказателното поле. Че Адамс опита удар от движение, но изстрелът му бе блокиран от бранител на домакините.

Момчетата на Гарет Саутгейт вдигнаха оборотите и в 12-ата минута бяха много близо до попадение. След центриране от корнер Джон Стоунс бе забравен от отбраната на Шотландия и стреля много силно с глава. Топката обаче срещна напречната греда на Дейвид Маршал.

Малко по-късно Рахим Стърлинг бе изведен в наказателното поле на съперника, като веднага подаде на Мейсън Маунт, който обаче от движение не уцели рамката на вратата.

В следващите минути двата тима доста често си разменяха притежанието на топката, но така и не съумяха да създадат нещо опасно пред вратата на съперника.

Шотландия стигна до най-доброто си положение в 30-ата минута на мача. След центриране на Киърън Тиърни топката стигна до Стивън О’Донъл, който стреля от въздуха, но Джордан Пикфорд реагира отлично и спаси. При добавката Че Адамс стреля с глава, но много неточно.

Англия опита да вдигне оборотите в заключителните минути на първото полувреме, но Хари Кейн и компания не успяха да застрашат вратата на Дейвид Маршал.

В 44-ата минута Че Адамс опита удар от далечно разстояние, който обаче бе избит от защитник на “трите лъва” в корнер.

Англичаните започнаха по-активно втората част. Люк Шоу се озова на добра позиция в наказателното поле още в 46-ата минута, но не успя да подаде на свой съотборник и топката бе избита в корнер.

Само 120 секунди по-късно Мейсън Маунт се откъсна от бранител на Шотландия и стреля силно от границата на наказателното поле, но Дейвид Маршал внимаваше и успя да спаси.

Футболистите на “трите лъва” продължиха да натиската съперника и в 55-ата минута създадоха поредна опасност пред Маршал. Хари Кейн намери добре Рийс Джеймс, който стреля от разстояние, но неточно.

В ответната атака се получи разбъркване в наказателното поле на Англия, но Че Адамс не съумя да се възползва от него и да отправи удар към вратата на Пикфорд.

В средата на втората част Шотландия бе много близо до гол. След центриране от корнер топката достигна до Линдън Дайкс, който стреля много опасно, но Рийс Джеймс успя да избие с глава от голлинията.

Англия създаде поредната опасност пред Дейвид Маршал в 74-ата минута. След добра комбинация между Грийлиш и Люк Шоу топката попадна в крайния бранител, който опита да стреля по посока на вратата, но доста неточно.

Шотландия отговори с добро положение малко по-късно. След центриране в наказателното поле Че Адамс се озова на отлична позиция, но не успя да уцели добре топката и я прати встрани от вратата.

В последните минути на срещата играта се накъса и двата тима рядко поглеждаха към вратата на съперника.

В 91-ата минута футболистите на Гарет Саутгейт можеха да отбележат, след като се получи разбъркване в накзателното поле на гостите. Англичаните обаче не успяха да се ориентират добре и в крайна сметка играч на “трите лъва” извърши нарушение срещу Дейвид Маршал.

Състави

Англия: 1. Джордан Пикфорд, 3. Люк Шоу, 4. Деклан Райс, 5. Джон Соунс, 9. Хари Кейн – к (74 – 11. Маркъс Рашфорд), 10. Рахим Стърлинг, 14. Калвин Филипс, 15. Тайрън Мингс, 19. Мейсън Маунт, 20. Фил Фодън (63 – 7. Джак Грийлиш), 24. Рийс Джеймс
Резерви: 13. Арън Рамсдейл, 23. Сам Джонстън, 6. Хари Магуайър, 7. Джак Грийлиш, 8. Джордан Хендерсън, 11. Маркъс Рашфорд, 12. Киерън Трипиър, 16. Конър Коуди, 17. Джейдън Санчо, 18. Доминик Калвърт-Люин, 21. Бен Чилуел, 26. Джъд Белингам
Селекционер: Гарет Саутгейт

Шотландия: 1. Дейвид Маршал, 2. Стивън О’Донъл, 3. Андрю Робъртсън – к, 4. Скот МакТоминей, 5. Грант Ханли, 6. Киерън Тиърни, 7. Джон МакГин, 8. Калъм МакГрегър, 9. Линдън Дайкс, 10. Че Адамс (85 – 19. Кевин Нисбет), 23. Били Гилмор (76 – 17. Стюарт Армстронг)
Резерви: 12. Крейг Гордън, 21. Джон МакЛафлин, 11. Райън Кристи, 14. Джон Флек, 16. Лиъм Купър, 17. Стюарт Армстронг, 19. Кевин Нисбет, 20. Райън Фрейзър, 22. Нейтън Патерсън, 24. Джак Хендри, 25. Джеймс Форест, 26. Скот МакКена
Селекционер: Стийв Кларк

Съдия: Антонио Матеу Лаос (Исп)