Нов голям провал за Испания постави на карта участието на отбора на Евро 2020

Испания и Полша завършиха 1:1 на „Ла Картуха“ в мач от група „Е“ на Европейското първенство. Испанците отново се провалиха и във втория си мач на европейския шампионат, въпреки че имаха сериозно превъзходство и доминираха срещу своя съперник. Алваро Мората вкара в 25-ата минута, но Роберт Левандовски изравни в 54-ата минута. Три по-късно Жерар Морено пропусна дузпа. Резултатът запазва напълно интригата в групата, като и четирите отбора в нея могат да продължат напред.DSPORT

Испания отново не убеди, като футболистите на Луис Енрике направиха изключително много пропуски пред вратата на Войчех Шчесни. За сметка на това Полша се възползва от една от малкото си възможности в двубоя и вкара чрез Роберт Левандовски.

Първата опасност в мача бе пред вратата на Испания в 6-ата минута. Пред Матеуш Клих се откри пространство, а той отправи удар от дистанция, но топката премина над напречната греда на вратата на Унай Симон.

Дани Олмо отправи диагонален удар в 10-ата минута, но право в ръцете на Войчех Шчесни.

Испания поведе в резултата в 25-ата минута с гол на Алваро Мората, който се отпуши на Европейското първенство. Жерар Морено пусна остър пас към Алваро Мората, който бе покрит и в същото време изпуснат от Бартош Бережински. Мората отблизо не пропусна да вкара топката във вратата на Войчех Шчесни. Страничният съдия маркирана засада, но след като ситуацията бе разгледана с ВАР, попадението на испанския нападател бе потвърдено за редовно.

Пред Испания се откри добра възможност в 34-ата минута. Дани Олмо бе фаулиран пред границата на наказателното поле на Полша. Жерар Морено отправи много опасен удар, след който топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Шчесни.

Минута по-късно Полша можеше да изравни резултата. Роберт Левандовски подаде към Каролс Свидерски, който бе на отлична позиция, успя да изпревари Унай Симон, но стреля неточно в аут.

Полша изпусна да изравни резултата в 43-ата минута. Първо след удар от средна дистанция на Карол Свидерски топката срещна десния стълб на вратата на Унай Симон. След това топката попадна в Роберт Левандовски, който бе сам срещу Унай Симон, но вратарят на Испания се намеси блестящо и успя да спаси.

Испания направи много сериозен пропуск в 45-ата минута. Жорди Алба достави топката до Жерар Морено в наказателното поле на Полша, но той не успя да прати топката във вратата на Шчесни, а стреля встрани от десния стълб.

Полша успя да изравни резултата в 54-ата минута – 1:1. Карол Свидерски центрира в наказателното поле на Испания, където Роберт Левандовски надскочи Аймерик Лапорт и прати топката във вратата на Унай Симон.

Якуб Модер настъпи много болезнено Жерар Морено в областта на глезена в наказателното поле на Полша в 56-ата минута. Съдията Даниеле Орсато първоначално не свири дузпа, но след намесата на ВАР, италианският арбитър посочи бялата точка и показа жълт картон на полския национал. Жерар Морено изпълни дузпата в 58-ата минута, но изпрати топката в десния стълб на вратата на Шчесни, след това Мората можеше да вкара при добавката, но ударът му бе неточен в аут.

Испания организира опасна атака в 65-ата минута. Жерар Морено подаде към Алваро Мората, който стреля, но Шчесни се намеси и изби топката в корнер.

Бартош Бережински беше на път да допусне много груба грешка в 80-ата минута, когато не се разбра с вратаря Войчех Шчесни, но Феран Торес не успя да се възползва.

Няколко секунди по-късно в наказателното поле на Полша се откри нова възможност пред Алваро Мората, но той не успя да нанесе завършващ удар. В 81-ата минута Маркос Йоренте центрира в наказателното поле на Полша, където Педри успокои топката за Родри, а той стреля, но право в ръцете на Войчех Шчесни.

Испания направи невероятен пропуск в 83-ата минута. След пас към Пабло Сарабия в наказателното поле на Полша, той на гърди свали топката към Алваро Мората, който бе сам срещу Войчех Шчесни, но не успя да го преодолее. След това Феран Торес се опита да вкара, но неточно в аут.

Испания е с 2 точки в групата, докато Полша е с 1. Лидер е Швеция с 4, а Словакия е с 3.

В последните мачове от групата Испания се изправя срещу Словакия на 23 юни отново на “Ла Картуха”, а Полша играе срещу Швеция на “Газпром Арена” в Санкт Петербург.

Испания – Полша 1:1

1:0 Алваро Мората 25′

1:1 Роберт Левандовски 54′

Испания: 23. Унай Симон – 6. Маркос Йоренте, 4. Пау Торес, 24. Аймерик Лапорт, 18. Жорди Алба (к) – 16. Родри, 8. Коке (68′ – 17. Фабиан Руис), 26. Педри – 9. Жерар Морено (68′ – 22. Пабло Сарабия), 7. Алваро Мората (87′ – 21. Микел Оярсабал), 19. Дани Олмо (61′ – 11. Феран Торес)

резерви: 1. Давид де Хеа, 13. Роберт Санчес, 2. Сесар Аспиликуета, 3. Диего Йоренте, 10. Тиаго Алкантара, 12. Ерик Гарсия, 14. Хосе Гая, 20. Адама Траоре

треньор: Луис Енрике

Полша: 1. Войчех Шчесни, 5. Ян Беднарек (85′ – 3. Павел Давидович), 9. Роберт Левандовски, 11. Карол Свидерски (67′ – 19. Пржемислав Франковски), 14. Матеуш Клих (55′ – 6. Кацпер Козловски), 15. Камил Глик, 16. Якуб Модер (85′ – 8. Карол Линети), 18. Бартош Бережински, 20. Пьотър Жиелински, 21. Камил Йозвяк, 26. Тимотеуш Пухач

резерви: 12. Лукаш Скорупски, 22. Лукаш Фабиански, 4. Томаш Кедзиора, 13. Мачией Рибус, 17. Пржемислав Плачета, 23. Давид Ковнацки, 24. Якуб Швиерчок, 25. Михал Хелик

треньор: Пауло Соуса

стадион: „Ла Картуха“, Севиля

съдия: Даниеле Орсато (Италия)