Италия откъсна крилете на драконите и изравни брадясъл рекорд (ВИДЕО)

Италия победи Уелс с 1:0 на “Олимпико” и завършва на първо място в група А на Евро 2020. “Адзурите” проведоха отлично двубоя, а в автор на попадението се превърна Матео Песина в 39-та минута. Футболистът на Аталанта засече центриране от фаул на Марко Верати и с едно докосване на топката я прати във вратата на Дани Уорд. В 56-та минута Уелс съвсем загуби своите шансове за нещо повече от почетна загуба, след като Итън Ампаду бе изгонен за закъсняло влизане срещу Федерико Бернардески. DSPORT.BG

Така Италия продължи с перфектния си рекорд на първенството и печели група А с 9 точки и нито един допуснат гол. Селекцията на Роберто Манчини изравни брадясалия рекорд на Витория Поцо от 30-те години на 20 век, който е за 30 мача без загуба.

Загубата не е фатална за Уелс, тъй като “драконите” остават с 4 точки и завършват на второ място в подреждането.

Двубоят започна без сериозни положения пред двете врати. Очаквано Италия разиграваше по-продължително и разчита на бързите си играчи по крилата. Уелс от своя страна изчаква търпеливо и се защитава. “Адзурите” се стремят да пресират високо и бързо да отнемат топката.

Италия бе близо да открие резултата в 24-та минута. “Адзурите” разиграха бързо и топката се озова в Андреа Белоти, който пусна пас успоредно на голлинията към Федерико Киеза. Крилото на Ювентус обаче остана на сантиметри от това да отклони топката и вероятно да я вкара във вратата.

Уелс отговори с удар с глава на Крис Гънтър след центриране от корнер на Даниел Джеймс в 27-та минута. Топката обаче премина малко над вратата.

След половин час игра отново Федерико Киеза обстрелва вратата на Дани Уорд, но след намеса на бранител топката излезе в ъглов удар. Постепенно италианците се чувстваха все по-комфортно на терена и играта се водеше предимно в половината на Уелс.

Италия метериализира своето превъзходство с гол на Матео Песина в 39-та минута, когато играчът на Аталанта засече на първа греда центриране от пряк свободен удар на Марко Верати.

Четири минути по-късно голмайсторът Матео Песина засече центриране от левия фланг, но този път топката мина покрай вратата. При 1:0 двата отбора се оттеглиха на почивката, като италианците определено са по-активния състав.

Италия създаде първата опасност и през второто полувреме. Федерико Бернардески стреля от пряк свободен удар от разстояние в 53-та минута, но ударът му по земя се удари от външната част на гредата.

В 55-та минута Уелс остана с човек по-малко, след като Итън Ампаду бе изгонен с директен червен картон за закъсняло влизане в глезена на Бернардески.

Домакините бяха близо до второ попадение в 65-та минута, когато Дани Уорд спаси удар от близо на Андреа Белоти. Федерико Киеза намери нападателя на Торино, който не успя да преодолее стража на “драконите”. След червения картон играта започна да се води изцяло в половината на Уелс, като селекцията на Робърт Пейдж изпитваше видими трудности да достигне до ситуация пред вратата на Донарума.

До края на мача Италия направи още няколко пропуска дело на Андреа Белоти и влезлия като резерва Джакомо Распадори. В края на срещата Манчини вкара в игра дори резервния страж Салваторе Сиригу на мястото на Донарума.

Италия – Уелс 1:0
1:0 Матео Песина 39′

Италия: 21. Джанлуиджи Донарума – 25. Рафаел Толой, 19. Леонардо Бонучи (к) (15. Франческо Ачерби – 46′), 23. Алесандро Бастони, 13. Емерсон – 12. Матео Песина, 8. Жоржиньо (16. Браян Кристанте – 74′), 6. Марко Верати – 14. Федерико Киеза, 9. Андреа Белоти, 20. Федерико Бернардески (22. Джакомо Распадори – 75′)

резерви: 1. Салваторе Сиригу, 26. Алекс Мерет, 2. Джовани ди Лоренцо, 4. Леонардо Спинацола, 5. Мануел Локатели, 7. Гаетано Кастровили, 10. Лоренцо Инсиние, 17. Чиро Имобиле, 18. Николо Барела

Треньор: Роберто Манчини

Уелс: 12. Дани Уорд – 2. Крис Гънтър, 6. Джо Родън (13. Кийфът Муур – 60′), 15. Итьн Ампаду – 14. Конър Робъртс, 7. Джо Алън, 16. Джо Морел, 3. Неко Уилямс – 11. Гарет Бейл (к), 10. Аарън Рамзи, 20. Даниел Джеймс (8. Хари Уилсън – 74′)

резерви: 1. Уейн Хенеси, 21. Адам Дейвис, 4. Бен Дейвис, 9. Тайлър Робъртс, 17. Рийс Норингтън-Дейвис, 18. Джони Уилямс, 19. Дейвид Брукс, 22. Крис Мефам, 23. 23. Дилън Левит

Треньор: Робърт Пейдж