Поредният автогол и Лукаку донесоха трети успех на Белгия на Евро 2020 (ВИДЕО)

Белгия победи Финландия с 2:0 в последния си мач от груповата фаза на Евро 2020 и продължава напред в шампионата с три победи от три мача. Тимът на Роберто Мартинес поведе в 74-ата минута след автогол на Лукаш Храдецки, а Ромелу Лукаку оформи крайното 2:0 в 81-ата минута. В 65-ата гол на Лукаку не бе зачетен заради милиметри засада след преразглеждане с ВАР. DSPORT.BG

Белгийците печелят категорично група Б с девет точки, а финландците останаха трети с 3, колкото имат и втория и четвъртия Дания и Русия, но датчаните са с по-добри показатели.

В първите минути на двубоя белгийците бяха по-активният тим, но без да успеят да създадат работа на Лукаш Храдецки. В 16-ата минута Лукаку получи от Кевин де Бройне, но стреля покрай вратата, а след това бе маркирана и засада на нападателя на Интер.

В 23-ата минута Кевин де Бройне пусна остър пас в наказателното поле, но Йона Тойво успя със сетни сили да изчисти. Десетина минути след това Витсел бе оставен непокрит на границата на наказателното поле, но ударът му бе неточен.

В 37-ата минута Лукаку стреля с глава след подаване на Де Бройне, но в ръцете на Храдецки. В 42-ата минута Жереми Доку проби отляво и отправи диагонален удар, но Храдецки бе на точната позиция. В края на полувремето Еден Азар поиска дузпа, но Феликс Брих не уважи претенциите му.

В 55-ата минута Насер Шадли стреля вместо да потърси с подаване Лукаку, но Храдецки улови.

В 62-ата минута Глен Камара стреля от границата на наказателното поле, но Куртоа без проблем улови. Минута след това Еден Азар стреля от близка дистанция, но в Храдецки.

В 65-ата минута Ромелу Лукаку получи перфектен пас от Кевин де Бройне и прати топката зад гърба на Храдецки, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради милиметри засада.

В 74-ата минута Белгия поведе в резултата. След центриране от корнер Вермаелен стреля с глава, топката се отби в страничния стълб, а при опита си да се намеси Храдецски я добута във вратата си.

В 81-ата минута Лукаку все пак успя да реализира третия си гол на Евро 2020, след като получи пас от Де Бройне, завъртя се добре и прати топката в мрежата на Храдецки.

Стартови състави:

Финландия: 1. Лукаш Храдецки,  2. Паулус Араджури, 3. Даниел О‘Шаугнеси, 4. Йона Тойвио, 6. Глен Камара, 8. Робин Лод, 10. Теему Пуки, 14. Тим Спарв -к ( 59′ 11. Расмус Шулер), 18. Йере Уронен (70′ 17. Николай Алхо), 20. Йоел Поянпало (70′ 19. Джони Кауко), 22. Юка Райтала

Резерви: 12. Йес Йоронен, 23. Анси Якола, 5. Лео Вайсанен, 7. Роберт Тейлър, 9. Фредрик Йенсен, 11. Расмус Шулер, 13. Пири Сойри, 17. Николай Алхо, 19. Джони Кауко, 24. Они Валакари, 25. Роберт Иванов, 26. Маркус Форс

Треньор: Марку Канерва

Белгия: 1. Тибо Куртоа, 3. Томас Вермаелен, 4. Дедрик Боята, 6. Аксел Витсел, 7. Кевин де Бройне (91′ 17. Ханс Ванакен), 9. Ромелу Лукаку (84′ 20. Кристиан Бентеке), 10. Еден Азар -к, 18. Джейсън Денайер, 22. Насер Шадли, 24. Леандро Тросар (76′ 15. Тома Мюние), 25. Жереми Доку (76′ 23. Мичи Батшуай)

Резерви: 12. Симон Миньоле, 13. Матс Селс, 5. Ян Вертонген, 8. Юри Тиелеманс, 11. Яник-Ферейра Караско, 14. Дрис Мертенс, 15. Тома Мюние, 17. Ханс Ванакен, 19. Леандер Дендонкер, 20. Кристиан Бентеке, 23. Мичи Батшуай, 26. Денис Прат

Треньор: Роберто Мартинес

Съдия: Феликс Брих