Стърлинг отново герой за Англия на Евро 2020 (ВИДЕО)

Англия постигна втора минимална победа с 1:0 на Европейското първенство. Този път “жертвата” на “трите лъва” бе Чехия. Единственото попадение в срещата бе дело на Рахийм Стърлинг, който донесе победата и срещу Хърватия. DSPORT.BG

Англичаните печелят група D със седем точки, а хърватите са втори с 4. Чешкият тим остана трети със същия актив като “ватрените”, но с по-лоши показатели. Шотландците си тръгват от Евро 2020 със само една спечелена точка.

Селекцията на Гарет Саутгейт ще се изправи в 1/8-финалите срещу класиралия се на второ място в група F, където са фаворитите Франция, Германия, Португалия и Унгария.

Стърлинг е едва вторият играч на Англия, който вкарва първите два гола за “трите лъва” на Европейско след Алан Шиърър през 1996г.. И четирите гола, вкарани от двамата английски национали, падат на “Уембли”.

Още във втората минута англичаните можеха да открият резултата, но опитът на Стърлинг да прехвърли вратаря се спря в страничния стълб.

В 10-ата минута Джон Стоунс стреля с глава, но топката мина от външната страна на мрежата.

В 12-ата минута Англия поведе в резултата. След центриране на Джак Грийлиш Рахийм Стърлинг насочи с глава топката във вратата на Вацлик.

След попадение англичаните отстъпиха леко инициативата на чешкия тим, но момчетата на Ярослав Шилхави не успяха да създадат реална опасност пред Джордан Пикфорд.

В 24-ата минута Масопуст центрира в наказателното поле, където Кайл Уокър накара Пикфорд да улови топката. Две минути след това Томаш Вацлик по страхотен начин с една ръка отрази удар на Хари Кейн.

В 28-ата минута Томаш Холеш стреля от дистанция, но Пикфорд се разтегна и изби в корнер. В 35-ата минута Томаш Сучек пропусна да изравни, пращайки топката покрай вратата.

В 37-ата минута Вацлик изби в корнер удар на Люк Шоу.

След почивката Саутгейт предприе смяна в състава си. Деклан Райс напусна в игра, а на негово място се появи Джордън Хендерсън. Шилхави пък пусна Шевчик на мястото на Янкто.

В 61-ата минута Цуфал центрира в наказателното поле, но Пикфорд излезе и изби. В 62-ата минута Ян Боржил получи жълт картон, който ще го извади от следващия мач на Чехия.

В 68-ата минута Магуайър имаше претенции за дузпа, но Артур Диаш правилно не уважи исканията на бранителя на Манчестър Юнайтед.

В 83-ата минута Томаш Пекхарт  стреля покрай вратата на Пикфорд. В 84-ата минута Букайо Сака бе заменен от Джейдън Санчо.

В 86-ата минута попадение на Джордън Хендерсън не бе зачетено заради засада на капитана на Ливърпул.

Чехия: 1. Томаш Вацлик, 3. Ондрей Челустка, 5. Владимир Цуфал,  6. Томаш Калаш, 8. Владимир Дарида (64′ 21. Алекс Крал), 9. Томаш Холеш (85′ 20. Матей Видра),  10. Патрик Шик (76′ 24. Томаш Пекхарт), 12. Лукаш Масопуст (19. Адам Хложек), 14. Якуб Янкто (13. Петър Шевчик), 15. Томаш Сучек, 18. Ян Боржил

Резерви: 16. Алеш Мандуш, 23. Томас Кубек, 2. Павел Кадержабек, 4. Якуб Брабец, 7. Антонин Барак,  11. Михаел Крменчик, 13. Петър Шевчик, 19. Адам Хложек, 20. Матей Видра, 21. Алекс Крал, 22. Алеш Матею, 24. Томаш Пекхарт

Треньор: Ярослав Шилхави

Англия: 1. Джордан Пикфорд, 2. Кайл Уокър, 3. Люк Шоу, 4. Деклан Райс (46′ 8. Джордън Хендерсън), 5. Джон Стоунс (79′ 15. Тайрън Мингс), 6. Хари Магуайър, 7. Джак Грийлиш (68′ 26. Джуд Белингам), 9. Хари Кейн, 10. Рахийм Стърлинг (67′ 11. Маркъс Рашфорд), 14. Калвин Филипс, 25. Букайо Сака (84′ 17. Джейдън Санчо)

Резерви: 13. Аарън Рамсдейл, 23. Сам Джонстън, 8. Джордън Хендерсън, 11. Маркъс Рашфорд, 12. Кийрън Трипиър, 15. Тайрън Мингс, 16. Конър Коуди, 17. Джейдън Санчо, 18. Доминик Калвърт-Люин, 22. Бен Уайт, 24. Рийс Джеймс, 26. Джуд Белингам

Треньор: Гарет Саутгейт

Съдия: Артур Диаш

Стадион: Уембли