Испания разпиля Словакия в мач с пропусната дузпа и два автогола

Испания изигра най-силният си мач от началото на Евро 2020 и разгроми Словакия с 5:0. Алваро Мората пропусна дузпа в 12-ата минута, но комичен автогол на Дубравка в 30-ата даде преднина на испанците. В самия край на първата част Аймерик Лапорт вкара първия си гол с испанската фланелка, за да удвои аванса на “Ла фурия роха”. Десетина минути след подновяването на играта Пабло Сарабия направи преднината на Испания класическа. В 67-ата минута влезлият на мястото на Мората Феран Торес се разписа за 4:0. В 71-ата минута Юрай Куцка си вкара автогол.

Въпреки успеха на “Ла фурия роха” те останаха втори в групата си след победата на Швеция над Полша с 3:2. Това означава, че момчетата на Луис Енрике ще играят на 1/8-финала срещу Хърватия. DSPORT.BG

В началните минути Испания започна по-активно двубоя, като се наложи на Дубравка да избива с една ръка топката след включване на Алваро Мората. В 8-ата минута Жерар Морено центрира към Мората в наказателното поле, но стражът на Нюкасъл улови преди испанецът да успее да играе с топката.

В 9-ата минута ВАР се намеси, за да се провери дали трябва да бъде отсъдена дузпа за нарушение срещу Коке на Хромада. Зад топката застана Алваро Мората, но Дубравка хвана удара му. Това бе втора поредна пропусната дузпа от тима на Испания, след като срещу Полша и Жерар Морено не успя да вкара от бялата точка.

В 19-ата минута Сесар Аспиликуета пусна страхотен пас към наказателното поле, но Алваро Мората не успя да я засече във вратата, а Педри изобщо не стигна до топката преди тя да прелети покрай вратата.

В 24-ата минута Мората стреля от границата на наказателното поле, но Дубравка изби в ъглов удар.

В 30-ата минута Сарабия стреля от границата на наказателното поле и прати топката в напречната греда, а Дубравка по изключително нелеп начин си вкара автогол, опитвайки се да я изчисти.

След попадението испанците продължиха да диктуват темпото на игра на “Ла Картуха”, а словашкият тим не успя да застраши вратата на Унай Симон. В 44-ата минута Коке опита изстрел от дистанция, но топката премина покрай вратата на Дубравка.

В добавеното време на първата част Дубравка излезе неразчетено, Жерар Морено качи топката на главата на Лапорт, а централният защитник на Манчестър Сити заби топката във вратата.

След почивката Дуда и Хромада отстъпиха местата си на Дуриш и Лоботка.

Възползвайки се от преднината си с два гола, селекцията на Луис Енрике намали темпото на игра през втората част.

В 56-ата минута Испания поведе с 3:0. Жорди Алба отново се бе включил в атака и подаде към Пабло Сарабия, който с хубав удар прати топката във вратата на Дубравка.

В 67-ата минута “Ла Фурия роха” вкара четвърти гол. Страхотно двойно подаване между Педри и Сарабия завърши с пас към влезлият преди секунди Феран Торес, който отблизо се разписа.

В 71-ата минута втори автогол на Словакия доведе до 5:0. Появилият се като резерва малко преди това Пау Торес свали топката с глава, а Юрай Куцка засече топката във вратата си.

В 81-ата минута Адама Траоре центрира в наказателното поле, но нямаше кой да засече. Секунди след това Жорди Алба центрира, но Микел Оярсабал не успя да стигне до топката навреме. В 89-ата минута Оярсабал стреля, но ударът му мина покрай вратата.

Словакия: 1. Мартин Дубравка, 2. Петер Пекарик, 5. Любимир Шатка, 8. Ондрей Дуда (46′ 21. Михал Дуриш), 14. Милан Шкриниар, 15. Томаш Хубочан, 17. Марк Хамшик -к, 18. Лукаш Хараслин (69′ 18. Лукаш Хараслин), 19. Юрай Куцка, 20. Роберт Мак (69′ 7. Владимир Вайс), 25. Якуб Хромада (46′ 22. Станислав Лоботка)

Резерви: 12. Душан Кучиак, 23. Марек Родак,  4. Мартин Валиент, 6. Ян Грегуш, 7. Владимир Вайс, 10. Томаш Суслов, 11. Ласло Бенеш, 13. Патрик Хросовски, 16. Давид Ханко,  18. Лукаш Хараслин, 21. Михал Дуриш, 22. Станислав Лоботка, 24. Мартин Кошчелник

Треньор: Стeфан Таркович

Испания: 23. Унай Симон, 2. Сесар Аспиликуета (77′ 21. Микел Оярсабал), 5. Серхио Бускетс -к (71′ 10. Тиаго Алкантара), 7. Алваро Мората (66′ 11. Феран Торес), 8. Коке, 9. Жерар Морено (77′ 20. Адама Траоре), 12. Ерик Гарсия (71′ 4. Пау Торес), 18. Жорди Алба, 22. Пабло Сарабия, 24. Аймерик Лапорт, 26. Педри

Резерви: 1. Давид де Хеа, 13. Роберт Санчес, 4. Пау Торес, 6. Маркос Йоренте, 10. Тиаго Алкантара, 11. Феран Торес, 14. Хосе Гая, 16. Родри, 17. Фабиан Руис, 19. Дани Олмо, 20. Адама Траоре, 21. Микел Оярсабал

Треньор: Луис Енрике