Лудогорец попари Шахтьор с гол в края

Лудогорец победи беларуския шампион Шахтьор Солигорск с 1:0 в първи мач между двата тима от квалификациите за Шампионска лига. Реваншът е след седмица на неутрален терен в Белград. Попадението за разградчани дойде в добавеното време, когато в 92-ата минута Каули Оливейра се разписа във вратата на Александър Гутор. DSPORT.BG

Разградчани бяха по-добрият отбор в срещата, като на два пъти топката не влезе във вратата на Гутор благодарение на гредите. В 32-ата минута Кирил Десподов стреля от пряк свободен удар, но прати топката в напречната греда. В 61-ата Вердон пък уцели страничния стълб на вратата, пазена от Гутор.

Десет минути преди края на мача Пиерос Сотириу се разписа, но попадението му правилно не бе зачетено заради засада. В 92-ата минута Каули Оливейра донесе победата на “орлите”.

Валдас Дамбраускас: Искахме по-голяма победа, заслужавахме я

Каули Оливейра: Беше труден двубой, но го контролирахме от самото начало

Клод Гонсалвеш: Доминирахме през целия мач, важното е, че държим топката

Светослав Дяков: В живота и футбола няма незаменими (ВИДЕО)

Преди срещата Козмин Моци, Светослав Дяков и Владислав Стоянов бяха официално изпратени от клуба. Моци и Стоянов остават на работа в клуба, докато Дяков премина в Пирин.

В 5-ата минута Баджи стреля от дистанция, но топката мина над вратата на беларуския тим. Четири минути след това Никола Антич стреля от фаул, но не затрудни Кристиан Кахлина. В 11-ата минута Десподов върна топката към Каули, чийто удар обаче намери външната страна на мрежата.

В 16-ата минута Гутор не успя да улови топката, но Кирил Десподов пък не очакваше грешката на стража и не успя да се възползва от ситуацията.

В 32-ата минута Десподов стреля от пряк свободен удар, но прати топката в напречната греда. В 39-ата минута Дембо Дарбо стреля от границата на наказателното поле, но Кахлина улови лесно.

В 46-ата минута топката стигна до в наказателното поле Бърнард Текпетей, който моментално стреля от въздуха, но стражът на Шахтьор изби в ъглов удар. В 51-ата минута Антон Недялков пусна към Кирил Десподов, но Гутор отрази с крак изстрела на Десподов.

В 56-ата минута Иванович пусна успореден на голлинията пас, но намеса на Игор Пластун не позволи да бъде създадена опасност за Кахлина.

В 60-ата минута Гутор показа рефлекс, избивайки удар на Текпетей, който си бе освободил пространство за изстрел и потърси близкия ъгъл. Минута след това Оливие Вердон стреля, но топката се отби в страничния стълб.

В 75-ата минута Каули стреля от дистанция, но покрай вратата на Гутор.

В 80-ата минута Пиерос Сотириу насочи топката във вратата, но попадението му не бе зачетено заради засада. В 81-ата минута Мавис Чибота стреля доста неточно високо над вратата. Две минути преди края Каули стреля над вратата.

В 92-ата минута Лудогорец стигна до гол. Елвис Ману комбинира с Мавис Чибота, който пусна към Каули, а бразилецът прати топката в опразнената врата.

Ако се справи с Шахтьор, родният шампион ще има за съперник победителя от двойката Шкендия – Мура във втория кръг на Шампионска лига. Вчера Мура постигна минимална победа с 1:0 като гост на македонците.

Ако пък отпадне още на тази фаза, Лудогорец ще продължи във втория кръг на Лигата на конференциите, където чака загубилия между люксембурския Фола и гибралтарския Линкълн Ред Импс.

Лудогорец – Шахтьор Солигорск 1:0

1:0 Каули Оливейра 92′

Лудогорец: 71. Кристиан Кахлина, 22. Жордан Икоко, 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 3. Антон Недялков -к, 25. Стефан Баджи, 8. Клод Гонсалвеш, 95. Каули Оливейра, 37 Бърнард Текпетей (61′ 88. Вандерсон), 28. Клаудиу Кешеру (61′ 19. Пиерос Сотириу ), 11. Кирил Десподов (78′ 13. Мавис Чибота)

Резерви: 1. Серджио Падт, 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 10. Елвис Ману, 13. Мавис Чибота, 19. Пиерос Сотириу, 29. Дориан Ротариу, 64. Доминик Янков, 88. Вандерсон

Треньор: Валдас Дамбраускас

Шахтьор: 30. Александър Гутор, 5. Никола Антич, 20. Александр Сачивко (82′ 4. Кхадаркевич), 21. Егор Филипенко, 99. Глеб Шаушченка, 10. Валон Ахмеди, 18. Никита Корзун (33′ 27. Сцоке), 77. Юри Кендиш-к, 19. Дмитрий Подстрелов (46′ 7. Игор Иванович 83′ 67. Бегунов ), 88. Дембо Дарбо, 12. Джордже Иванович (68′ 22. Игор Стасевич)

Резерви: 32. Черник, 35. Маласчитски, 4. Кхадаркевич, ,6. Политевич, 7. Игор Иванович, 15. Сатара, 17. Сотников, 22. Игор Стасевич, 27. Сцоке, 37. Дебелко, 67. Бегунов

Треньор: Роман Григорчук