Левски не успя да победи тима на Емил Велев, Сираков изгледа мача

Левски не успя да победи водения от Емил Велев новак във втора лига Левски Лом. Двата отбора завършиха 1:1 на един от помощните терени на стадион „Георги Аспарухов“. Мачът се изигра пред погледа на собственика на Левски Наско Сираков, който гледа на живо първа контролна среща това лято.DSPORT.BG

Мачът започна с натиск на домакините и в първите 5 минути стражът на Левски Лом се наложи два пъти да се намесва.

В 10-ата минута Мартин Петков нанесе първия точен удар в очертанията на вратата на гостите, но Деян Вълков спаси.

В 13-ата минута гостите от Левски Лом поведоха в резултата. Андон Гущеров стреля по диагонала и реализира първото попадение в срещата. Цеков центрира добре в наказателното поле и бившият футболист на ЦСКА 1948 и Пирин от воле засече топката във вратата на “сините”.

След попадението футболистите на Левски опитаха бързо да изравнят и увеличиха натиска спрямо отбора на Емил Велев. “Сините” изпълниха няколко ъглови удара, но без резултат.

В 24-ата минута гостите отново можеха да отбележат гол. Цеков нахлу отдясно, центрира чудесно, но Мариян Огнянов с глава изпрати топката в аут.

15 минути преди края на полувремето Христофор Хубчев и Георги Цеков си сблъскаха главите и се наложи по-дълга лекарска манипулация. Двамата футболисти получиха аркади. По-сериозно се оказа положението на Цеков, който бе заменен от Пиер Пиеров.

В 39-ата минута Мариян Огнянов стреля, но Андреев спаси.

В 44-ата минута Здравко Димитров стреля от границата на наказателното поле, топката се удари в главата на Васил Сапунджиев, заблуди Деян Вълков и влезе в мрежата за 1:1.

В заключителните минути на полувремето Левски имаше шанс да поведе, но ударът на Мартин Петков бе блокиран.

В началото на второто полувреме в игра за Левски се появиха Томислав Папазов и Антон Стоянов. По този начин Симеон Славчев премина в халфовата линия на тима, а Папазов зае място в центъра на защитата.

В 51-ата минута Патрик-Габриел Галчев стреля от дистанция, но топката премина покрай вратата на гостите.

В 63-ата минута Мартин Петков стреля от границата на наказателното поле, но топката попадна в ръцете на вратаря на гостите.

Само минутка по-късно Галчев центрира добре в наказателното поле, Бари стреля с глава, но изпрати топката над вратата.

В 68-ата минута в игра за Левски се завърна Адриан Краев, който дълго време се възстановява след операция. Той замени Мартин Петков.

В 76-ата минута бе един от най-интересните моменти в мача. Симеон Славчев стреля от движение, но стражът на гостите изби в ъглов удар. След центрирането се създаде ново напрежение в наказателното поле на Левски Лом, но гостите се справиха със ситуацията.

До края на срещата Левски имаше няколко добри атаки, но не успя да ги развие до край.

В заключителните секунди на двубоя травма получи Здравко Димитров, който не успя да се върне на терена до края на срещата.

Живко Миланов: Не съм доволен – тромави, бавни, заспали (ВИДЕО)

Емил Велев: Сираков би трябвало да има решение, Левски трябва да разчита на юношите

ЛЕВСКИ – ЛЕВСКИ ЛОМ 1:1
0:1 Андон Гущеров 13, 1:1 Здравко Димитров 44

ЛЕВСКИ: 66. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 8. Симеон Славчев, 41. Георги Александров, 31. Христофор Хубчев (46 – 24. Томислав Папазов), 6. Ивайло Найденов, 27. Асен Митков (46 – 34. Антоан Стоянов), 88. Мартин Петков (68 – 89. Андриан Краев), 79. Мартин Петков, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари

Резерви: 12. Николай Кръстев, 24. Томислав Папазов, 30. Димитър Андонов, 33. Денис Динев, 34. Антоан Стоянов, 89. Андриан Краев

ЛЕВСКИ ЛОМ: 1. Деян Вълков, 7. Георги Цеков (32 – 17. Пиер Пиеров)(65 – 10. Деян Иванов), 20. Раиф Мурадов, 11. Васил Сапунджиев, 15. Лъчезар Георгиев, 4. Николай Христов, 22. Цвети Неделчев (46 – 2. Алекс Георгиев), 21. Мариян Огнянов (46 – 6. Гален Ненов), 8. Даниел Кутев (88 – 14. Кристиян Апостолов), 9. Андон Гущеров (75 – 19. Мартин Динов), 18. Ваньо Иванов

Резерви: 12. Иван Ризов, 2. Алекс Георгиев, 16. Никола Петров, 13. Рачо Рачев, 19. Мартин Динов, 14. Кристиян Апостолов, 17. Пиер Пиеров, 6. Гален Ненов, 10. Деян Иванов

РЕФЕР: Станимир Тренчев