Много ритане и липса на голове на старта на българското първенство

Царско село и Черно море завършиха 0:0 в първи мач за сезон 2021/2022 г. в efbet Лига. Мачът на комплекс “Царско село” логично ще се запомни с многобройните нарушения и от двата отбора. В рамките на 90 минути бяха извършени точно 42 фала, които до голяма степен попречиха на двата отбора да реализират по-опасни атаки, които да доведат до гол. Многото фалове разплакаха топката, която така и не успя да влезе в някоя от двете врати. Царско село и Черно море редуваха силни и слаби периоди от мача, но головете липсваха. За това до голяма степен допринесе вратарят на гостите Георги Георгиев, който на два пъти се намеси перфектно след удари на Василев и Ангелов.DSPORT.BG

Двубоят на комплекса „Царско село“ започна в 18:45 часа, като хората на Антони Здравков и Илиан Илиев ще се стремят да започнат силно сезона и да зарадват своите фенове. Първенството започна с изпълнение на химна на България.

Царско село – Черно море 0:0

Гостите започнаха по-добре срещата и още в началото опитаха да застрашат вратаря Янко Георгиев след ъглов удар. Отборът на Илиан Илиев ще се опита да продължи тенденцията да започва силно сезона в efbet Лига, като в последните 5 години моряците имат 4 победи и 1 равенство в първия кръг на родния шампионат.

Въпреки това първото 100-процентово положение бе за домакините, които в 8-ата минута бяха много близо до гола, но Георги Георгиев се отличи с брилянтна намеса след центриране от пряк свободен удар. Тогава Венцислав Василев опита много ефектен удар с пета, но вратарят на варненци спаси отбора си.

Десет минути по-късно Черно море също се отчете с много сериозно положение. След пас от дълбочина топката достигна до Виктор Попов, който пусна топката в наказателното поле към Родриго Варела. Нападателят на „моряците“ пое топката и се завъртя много добре, но ударът му мина встрани от вратата на Янко Георгиев. Това положение даде импулс в играта на гостите, които опитаха по-сериозен натиск, в резултат на който Варела се измъкна от опеката на Василев, но съдията Георги Давидов видя, че нападателят е играл с ръка.

Следващото добро положение отново бе за тима на Илиан Илиев. В 38-ата минута Пабло Гарсия стреля по земя с десния крак, но Георгиев се намеси без проблеми. До края на полувремето и двата отбора опитаха да затруднят противиниковите вратари, но така и не успяха да създадат по-опасни положения.

Второто полувреме отново започна по-добре за гостите, като Стефан Велев бе непокрит на границата на наказателното поле фронтално срещу вратата. Ударът му обаче попадна точно във вратаря на домакините. Царско село обаче отвърна с невероятно положение на Милчо Ангелов, който получи пас от Васил Шопов точно пред вратата, където бе забравен от защитата на варненци. Ударът му обаче бе майсторски спасен от Георгиев, който за втори път в мача спаси отбора си от попадение.

В следващите минути срещата се накъса, вследствие на многото нарушения, които до първия час бяха цели 45.

От трибуните на базата в комплекс „Царско село“ срещата изгледаха треньорът на ЦСКА Любослав Пенев и президентът на Локомотив Пловдив Христо Крушарски.

Шест минути преди края на срещата резервата на домакините Петър Атанасов опита красив удар от воле от границите на наказателното поле, но ударът му рикошира в бранител на Черно море и излезе в ъглов удар.

До края на срещата зрителите видяха повече нарушения, отколкото голови положения. При едно от тях в продължението на мача Фоде Гираси фаулира вратаря на домакините, след което съдията Георги Давидов свири края на първия мач в българското първенство за сезон 2021/2022 г.

Следващият мач за Царско село в шампионата е гостуване на Славия в петък (30 юли). Хората на Илиан Илиев, от своя страна, ще приемат Ботев Пловдив във Варна в понеделник (2 август).

Царско село: 1. Янко Георгиев, 6. Иван Бандаловски (к), 7. Димо Бакалов (72′ – 11. Андерсон Кордейро), 8. Ален Стеванович (66’ – 20. Петър Атанасов), 10. Лъчезар Балтанов, 21. Венцислав Василев 25. Александър Александров, 29. Гаетан Миси Мезу (45′ – 9. Милчо Ангелов), 77. Луи Нганиони, 83.Христо Попадийн (85’ – 22. Милан Йокич), 93. Васил Шопов (73′ – 12. Лукас Диас)

Резерви: 30. Християн Василев, 3. Мартин Кавдански, 9. Милчо Ангелов, 11. Андерсон Кордейро, 12. Лукас Диас, 20. Петър Атанасов, 22. Милан Йокич

Треньор: Антони Здравков

Черно море: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов (69′ – 17. Велислав Василев), 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров,, 32. Мартин Дичев – 71. Васил Панайотов (к), 23. Пабло Гарсия – 29. Файсел Касми (78′ – 11. Фоде Гираси), 77. Стефан Велев, 72. Родриго Енрике, 7. Родриго Вилела (56’ -15. Леандро Андраде)

Резерви: 42. Росен Стефанов, 36. Мартин Милушев, 11. Фоде Гираси, 25. Иван Дюлгеров, 88. Павел Георгиев, 15. Леандро Андраде, 17. Велислав Василев

Треньор: Илиан Илиев

Жълти картони: Иван Бандаловски (ЧМ), Леандро Андраде (ЧМ); Сашо Александров (ЦС), Христо Попадийн (ЦС)

Съдия: Георги Давидов